Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kluczyk opuszcza szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kluczyk opuszcza szyby

    Witam
    wymieniłem zamek po stronie kierowcy z powodu mikrostyku czyli brak światła w drzwiach, brak sygnału przy zostawionych światłach brak mrugającej diody itd. Kupinem zamiennik (najpopularniejszy na allledrogo) założyłem i wszystko działa ale... :-)

    jak przekręcę kluczyk ręcznie to otwierają się szyby. jak z kluczyka zamknę drzwi to szyby idą go góry widać to na filmiku jaki nagrałem, otwierając i zamykając auto z pilota wszystko działa jak należy :-)



    poza tym bolec przy diodzie jest wyżej niż przy oryginalnym zamku (to pewnie niedoróbka zamiennika). Czy kwestia opuszczania szyb to temat jakiegoś zakodowania zamka przy użyciu vcdsa czy możne to urok zamiennika? Generalnie bardzo mnie to nie boli ale jak da się z tym coś zrobić to ok, jak nie to trudno
    Ostatnio edytowany przez czupakabra; 41662.

  • #2
    Urok zamiennika
    Wymień w starym zamku mikrostyk i ciesz się sprawnym zamkiem
    koszt mikrostyku to całe 17pln. Jak masz zamek na wierzchu to 15min. roboty

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez petras Zobacz wpis
      Urok zamiennika
      Wymień w starym zamku mikrostyk i ciesz się sprawnym zamkiem
      koszt mikrostyku to całe 17pln. Jak masz zamek na wierzchu to 15min. roboty
      Tak myślałem, i zrobie jak radzisz tym bardziej ze mikrostyk mam juz od roku w szufladzie a zamek oryginalny leży na półce.

      Komentarz


      • #4
        ale to normalne i prawidłowe, że jak przytrzymasz kluczyk to szyby się zamykają lub otwierają
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          krzynol no tak tylko tu z tego co widzę kolega nic nie trzyma a jedynie przekręca i wyjmuje kluczyk.
          I zobacz, że bez kluczyka w zamku szyba opuszcza się cała a powinna do momentu, w którym odpuścisz przekręcanie kluczyka
          Była O2 RS 190 km / 436 Nm
          Jest Superb 2FL 201 km / 436 Nm

          Komentarz


          • #6
            przy zamykaniu był przekręcony
            przy otwierniu może mikrostyk zamka się przycina, trzeba na kompie to obejrzeć
            będzie w sobotę film o zamku i testowaniu, co prawda w O2, ale zasady te same
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez czupakabra Zobacz wpis

              Tak myślałem, i zrobie jak radzisz tym bardziej ze mikrostyk mam juz od roku w szufladzie a zamek oryginalny leży na półce.
              Panowie ja potrzebuję wymienić prawy tył, zacina się od jesień - zima - wiosna jak temperatury schodzą w okolice 5 stopni. Miałem wymienić zamek na zamiennik z allenietanio jednak zacząłem zgłębiać temat i każdy podpowiada żeby wymienić mikrostyk w oryginalnym bo z zamiennikami różnie bywa.
              Czy ten mikrostyk wygląda tak:
              1.
              Link


              czy tak
              2.
              Link
              Który z nich będzie pasował do zamka na tył? Czy to ten z białym przyciskiem czy niebieską harmonijką? Czy przód i tył ma takie same mikrostyki?
              Załączone pliki
              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez oolsztyniak Zobacz wpis
                krzynol no tak tylko tu z tego co widzę kolega nic nie trzyma a jedynie przekręca i wyjmuje kluczyk.
                I zobacz, że bez kluczyka w zamku szyba opuszcza się cała a powinna do momentu, w którym odpuścisz przekręcanie kluczyka
                Jest dokładnie jak napisałeś, czyli nie przytrzymuję kluczyka po przekreceniu w lewo tylko od razu go wyjmuję a szyby mino to opuszczają sie. Co wiecej kilka dni temu zgasilem swiatla i silnik i załączył sie brzeczek wiec to pewnie super jakosc zamiennika :/ zatem czeka mnie wymiana mikrostyku i powrot do oryginalnego zamka. Ewentualnie kiedyś w jakims wątku byl podany producent bdb zamienników z którymi nie ma takich jaj.

                Komentarz


                • #9
                  Bambek1 mikrostyk na przod powinien być dokladnie taki jak opisany tu, firmy Burgess

                  [8P] Mikrostyk w zamku drzwi/brak info o otwartych drzwiach itp.

                  na alledrogo jak wpiszesz "mikrostyk vw" to jest tego sporo np to:
                  Link

                  co do mikrostyku na tyl to nie wiem jaki ma być

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez czupakabra Zobacz wpis
                    co do mikrostyku na tyl to nie wiem jaki ma być
                    Bardzo dziękuję za zamieszczenie linków. Na zdjęciach z linku widać, że przód i tył jest taki sam. Więc w Octavii powinno być to samo.
                    Na wszelki wypadek zamówię i jeden i drugi bo jak już wytargam zamek to przynajmniej nie będę słał wiązanek , że mam nie taki mikrostyk.

                    Chyba, że ktoś z Was wskaże, który siedzi z tyłu.
                    ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                    Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Spalanie - Motostat.pl

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X