Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z xenonem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z xenonem

    Witam, pacjent to Skoda Octavia 1U5 VRS 2003r. Oryginalne xenony.
    Mam problem z miganiem świateł, Po zakupie auta zregenerowalem odblysniki w lampie i widziałem że czasem tak przymrugiwaly mi światła, wymieniłem przy tej operacji żarniki ori Osram night breiker laser, było dobrze dwa miesiące, potem jedna lampa zaczela migac, przełożyłem żarniki z lampy do lampy było tak samo, oddałem na gwarancje zarniki, uznali dali nowe chwilę było spokoju i znowu się zaczęło najpierw lewa lampa, migala potem się uspokoiło albo po prostu mało jeździłem w nocy, dziś po podróży w nocy ok 2h jazdy, prawa zaczęła mrugac i to zaczęło się po naciśnięciu hamulca najpierw delikatnie potem coraz bardziej a nawet kilka razy zgasła całkiem, wyłaczylem i włączyłem świata oba świecą i Po chwili znowu mruga prawa mocniej, słabiej i gaśnie, proszę o jakieś porady bo już nie wiem co robić wsadziłem w tę lampy już trochę kasy i nie wiem.

  • #2
    Możliwe ze przetwornice siadaja i kopia przez to zarniki

    Komentarz


    • #3
      da się to jakos sprawdzić?

      Komentarz


      • #4
        zamień lampy to sprawdzisz obwody i wiązki czy nie mają jakiś problemów
        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
        poprzednie modele:
        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

        Komentarz


        • #5
          Podróżując znowu nocą jadąc tylko na światłach xenon wydawało się być ok, Po godzinie jazdy i dojechaniu do ronda przy hamowaniu pojawiło się mruganie, i już zostało aż prawa lampa zgasła dwa razy, ponowne włączenie i wyłączę i lampy swieca.
          Pytanie do was, czy przyczyną może być jakies zwarcie związane że stopem? Sprawdziłem przelotke w bagażniku wszystko ok, sprawdziłem wkład lamp z tylu jak nowe zero jakich kolwiek zmian, przebarwień. Czy to przypadek, że przy stopie zaczyna mrugac ?

          Komentarz


          • #6
            mam jeszcze pytanie, całkiem możliwe że padają Mi znowu żarniki, Ale wytrzymały 4-5 miesięcy trochę mało, jaka przyczyna może się z tym wiązać że tak szybko padają, gdy by przepalil się tranzystor w przetwornicy to by wcale nie świeciło, Ale może dopiero się przepala i mógł by to powodować?

            Komentarz


            • #7
              Sprawdz masy przy reflektorach. Tam musi byc pewne zasilanie inaczej tez beda migac.
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #8
                migające żarniki i to że je wymieniasz i dalej to samo = pada przetwornica, miałem to samo.
                http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                Komentarz


                • #9
                  Sprawdziłem masy na kostkach, prawie w każdym na mierniku pokazywało 0.001-2, w jednym pinie 0.005. Sprawdziłem też jak się zachowa po naciśnięciu hamulca i w tym pinie 0.005 rośnie w jednej lampie do ok 0.7-0.8 w drugiej 0.3-0.5.

                  Komentarz


                  • #10
                    padaja tranzystory w przetwornicach , sa 4 szt , pada jeden , mozna go za kilka pln kupic i samemu przy odrobinie umiejetnoisci wymienic
                    trzeba tylko pamietac zeby dokupic tez klej przewodzacy cieplo , po rozebraniu przetwornicy , trzeba ja pozniej w tych samyc miejscach skleic z obudową , obudowa jest czyms w rodzaju chlodnicy
                    jest O1 RS 1.8T XENON
                    była O1 1.9 TDI AGR

                    Komentarz


                    • #11
                      dzięki, wielkie na weekendzie postaram się ogarnąć temat, a z tym klejem mógł by ktoś polecić jakiś?

                      Komentarz


                      • #12
                        tam , gdzie kupisz tranzystor, tam beda mieli klej , on jest mega wazny zeby go zastosowac na YT masz filmiki jak naprawic przetwornice AL
                        jest O1 RS 1.8T XENON
                        była O1 1.9 TDI AGR

                        Komentarz


                        • #13
                          andru123 Ty mnie lepiej powiedz od czego mam na jednej przetwornicy błąd Internal Memory Module Error - czy jakoś tak to leci :P
                          http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                          https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                          Komentarz


                          • #14
                            a jak zamienisz przetwornice to blad tez przechodzi do drugiej lampy ? podaj kod bledu
                            jest O1 RS 1.8T XENON
                            była O1 1.9 TDI AGR

                            Komentarz


                            • #15
                              andru123 sprawdzę w weekend i dam znać
                              http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                              https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam,

                                po przelutowaniu 4 tranzystorów w 2ch przetwornicach na chwile problem się rozwiązał zamontowałem nowe żarniki było spokoju 2-3 msc, i potem znowu prawa lampa zaczęła migać i gasnąć, kupiłem nowe żarniki GE i przeszło 2-3 msc spokoju, dziś problem powrócił co prawda nie gaśnie jeszcze lampa ale zaczyna migać, doradźcie coś panowie bo już nie mam nerwów.

                                Kupić nowe przetwornice?? ktoś używał chińskich z allegro za 160 zł warte coś one ?? czy jednak lepiej kupić ori za 350+ zł??

                                Ewentualnie czy winne mogą być zapłonniki ??

                                Komentarz


                                • #17
                                  Wymiana przetwornicy na nową ori i startera pomogła, prawdomównie winą był uszkodzony starter który niszczył przetwornice

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X