Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Niski stan płynu spryskiwacza

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Niski stan płynu spryskiwacza

    Witam. Mam mały problem. Do dzisiaj od momentu kupna octy cały czas po przekreceniu stacyjki na zapłon i odpaleniu auta jest jedno piknięcie i piktogramy na dużym fisie spryskiwacza. Sprzedający twierdził że czujnik jest zepsuty i wymiana załatwi sprawę. Dzisiaj będąc w sklepie skody kupiłem nowy czujnik i uszczelke. Jakie było moje zdziwienie po spuszczeniu płynu ze zbiornika że jest tylko pompka i żadnego czujnika nie ma. Zbiornik 3 litry. Nie wiem co teraz, może jakiś pomysł. Dzięki z góry.
    Nygus81

  • #2
    Może zbiornik był wymieniany i ktoś założył ten bez czujnika...
    A masz-znalazłeś wiązkę do czujnika...?

    Komentarz


    • #3
      Jutro zobacze dokładnie i chyba go wyciagne. Dzisiaj tylko widziałem pompke i podłączona do niej wiązka. Może gdzieś skitrana, bo sygnał z czegoś fiss bierze. Może wiesz z której strony zbiornika powinien być ten czujnik?
      Nygus81

      Komentarz


      • #4
        Ten zbiornik ma numer 1J0955453P.
        Poszukaj zdjęcia tego zbiornika w necie. Będziesz wiedział gdzie powinien być czujnik.

        Komentarz


        • #5
          Wpisałem ten numer i zobaczyłem. Ja w tym miejscu nic nie mam, jest tylko kółko które można wyciąć i założyć czujnik. Jutro poszukam wiązki i odezwę się co i jak. Dzięki do jutra
          Nygus81

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez nygus81 Zobacz wpis
            Może gdzieś skitrana, bo sygnał z czegoś fiss bierze.
            Nie musi być kabelek do licznika pociągnięty. Wystarczy, że w liczniku będzie zakodowane.


            Jakbyś potrzebował wtyczkę z pinami to mam.
            Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
            Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
              Nie musi być kabelek do licznika pociągnięty. Wystarczy, że w liczniku będzie zakodowane.
              Dokładnie.

              ...Moje Cappuccino MPi...

              jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
              sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
              wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

              Komentarz


              • #8
                Czyli trzeba ciągnąć do licznika kabelek i bawić się w elektryka? Zbytnio mi się nie chce chyba że będzie wtyczka schowana i ją znajdę. Co do tego że jest to kodowane w liczniku to nie wieże że najpierw Helmut jeździł naście lat i pikanie go nie wkur...ło? Potem jakiś Paweł przede mną też tak jeździł? Nie wydaje mi się!
                Teraz mam pytanie czy nie da się tego jakoś powyłączać w vcds?
                Nygus81

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez nygus81 Zobacz wpis
                  Czyli trzeba ciągnąć do licznika kabelek i bawić się w elektryka? Zbytnio mi się nie chce
                  Jeśli nie masz tej wtyczki przy zbiorniku to trzeba jeden przewód dociągnąć do licznika. Drugi z wtyczki przykręcić do masy.


                  Zamieszczone przez nygus81 Zobacz wpis
                  Teraz mam pytanie czy nie da się tego jakoś powyłączać w vcds?
                  Oczywiście, że się da. W kodowaniu licznika.
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    Może jest jakiś filmik albo instrukcja jak to wykodowac gdyby nie było wtyczki.
                    Nygus81

                    Komentarz


                    • #11
                      Niepotrzebny Ci filmik. Masz kabelek?

                      Wejdź w kodowanie licznika i VCDS Ci pokaże jakie masz opcje kodowania. Wyłączysz to odejmując jakieś cyferki od kodu jaki masz teraz. To jest proste.
                      Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                      Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam kabelek. Robiłem podwyższenie obrotów., zmieniałem fissa na język angielski. Nic jeszcze nie kodowalem, ciekawe czy mój vcds da radę.
                        Nygus81

                        Komentarz


                        • #13
                          Nie wiem czy w VCDS samym w sobie da się to wyłączyć.
                          Zgadza się zbiorniki w O1 były 3L tylko z pompką sprysków, a również były 5,5L dostosowane też do sprysków reflektorów, przeważnie tylko te montowane 5,5 miały czujnik poziomu płynu.
                          Od czujnika wówczas idą dwa kabelki z czego jeden leci do którejś kostki licznika.

                          Jeśli masz to zakodowane i w FIS widzisz cały czas komunikat to są dwie opcje - albo ktoś zmienił licznik na FIS i zostało to włączone, a Ty teraz nie masz po prostu czujnika, albo był jakiś dzwon i zmieniony został zbiornik na 3L bez czujnika - może gdzieś tam lata kostka ?...

                          Czy VCDS da się to ustawić, nie wiem... próbuj wejść w licznik i adaptacje, oraz kodowanie. Może coś tam się da zmienić.
                          http://forum.octaviaclub.pl/node/2558934
                          https://www.facebook.com/ZielonaOctaviaByAndy/

                          Komentarz


                          • #14
                            No więc byłem wyciągnąć zbiornik i nic, żadnej dodatkowej kostki. Teraz tak: jak podłączyłem vcds to wszedłem w licznik i wyskoczyło img-20190703-153001.jpg i potem wszedłem w kodowanie, wyskoczyło img-20190703-153010.jpg i nie wiem co tu zrobić. Poza tym wszedłem też w adaptacje image_48301.jpg i też nie wiem co mam zrobić. Może ktoś mi wytłumaczy co i jak bo jak coś po pieprze to dopiero będzie.
                            Ostatnio edytowany przez nygus81; 2289. Powód: Źle to wyglądało
                            Nygus81

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez koleś Zobacz wpis
                              Niepotrzebny Ci filmik. Masz kabelek?

                              Wejdź w kodowanie licznika i VCDS Ci pokaże jakie masz opcje kodowania. Wyłączysz to odejmując jakieś cyferki od kodu jaki masz teraz. To jest proste.
                              Zrobiłem tak i się udało. Nie pokazuje już tego. Dzięki pozdrawiam
                              Nygus81

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X