Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

zawór i pompa powietrza wtornego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • zawór i pompa powietrza wtornego

    Witam pacjent to o1 fl 1.6 gaz bfq problem polega na tym że jakies pół roku temu spadł mi przewód łączący pompke i zawór powietrza wtórnego założyłem i wszystko było ok zawór w środku był czysty ale od miesiąca pompa zaczęła mi wyć jak odkurzacz, trochę to zbagatelizowalem z braku czasu, z czasem coraz bardziej odczuwalne brak mocy co się później okazało skończyło się za wymianie kata i obu sąd lambda- bolało jak płaciłem, moc wróciła ale pompka dalej wyje a dodatkowo na otworze od zaworu powietrza wtórnego pojawiło się dużo czarnej sadzy i wywala mi kontrolne silnika, czy czeka mnie wymiana całego układu?

  • #2
    Raczej zawór do wyczyszczenia lub do wymiany . Pompy padają zazwyczaj w wyniku zacięcia się zaworu combo . Jeśli pompa faktycznie wyje to może łożyskowanie już pada . Sprawne używki jednego i drugiego nie są drogie . Mocno kieszeni nie wydrenują . Jeśli masz oprogramowanie i kabel to możesz zrobić test pompy . Zrób raz z odpiętym przewodem do combo a raz z zapiętym i porównaj odgłosy .

    Komentarz


    • #3
      Faktycznie używki nie są drogie i pewnie po weekendzie zajmę się tym. Mam jeszcze jedno pytanie, po wymianie kata i 2 sond mechanik mowil ze wyskakuje jeszcze jakis blad z egr i faktycznie mimo ze moc wrocila to na zmianę świeci mi się czek albo od esp a czasem obie, czy zabawa z egr też mnie czeka?

      Komentarz


      • #4
        Fajnie by było aby powstał podpięty temat VCDS - VAG w którym można by było dodawać opisy krok po kroku jak diagnozować poszczególne układy O1.

        Kot72, jak zrobić taki test pompy SAI ???

        Jesteś w stanie opisać ???


        Komentarz


        • #5
          Normalnie , w teście elementów wykonawczych . Włączasz test i przez chwilę pompa pracuje . Która grupa to z pamięci teraz nie podam bo już mnie spanie ścina . Na niepracującym silniku będzie lepiej słychać czy łożyskowanie pompy nie wyje .

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X