Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Siłownik klapy bagażnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Siłownik klapy bagażnika

    Octavia 1FL liftback - siłownik klapy bagażnika.

    Czasami nie załapuje siłownik otwierania klapy - naciśnięcie klamki, brak reakcji. Po kilku próbach wolno rusza i później jakiś czas działa normalnie. Więc pierwsza myśl - wymiana owego słowniczka.

    "Stary" jak działa, ładnie się wysuwa (odblokowując klapę) i wsuwa (pozwalając ją zamknąć). Nowy tylko się wysuwa, więc klapy nie da się zamknąć dopóki się go "ręcznie" nie schowa. Jest to już druga sztuka, bo pierwsza po zaobserwowaniu takiego działania została zwrócona jako wadliwa. O co tutaj chodzi? Niemożliwe żeby druga sztuka z innego sklepu też była walnięta.

    Oryginalnie w aucie siedzi 1C0959781, ETKA i internet podpowiedziały 1M0959781A, taki siłownik tez został zakupiony. Wygląda identycznie, pasuje jak trzeba tylko dzialać nie chce jak trzeba....

    Macie jakieś pomysły o co tu chodzi?

  • #2
    Tak. Miałem to samo jak wymieniałem u kumpla w kombi. W tym co kupiłeś nie ma sprężyny odpowiadającej za powrót elementu, który się wysuwa. Ja przełożyłem tę sprężynę z uszkodzonego siłowniczka. W tym kupionym było na nią miejsce.
    Rozbierz oba to zobaczysz o co chodzi.


    Wysuwa silniczek a za powrót odpowiada sprężyna.
    Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
    Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

    Komentarz


    • #3
      No bez jaj, kto wpadł na takie genialne rozwiązanie.....

      Dzięki wielkie za podpowiedź, powalczymy

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X