Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Radio - odbiór fal i słuchanie.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Radio - odbiór fal i słuchanie.

    Mam problem z odbiorem ogólnopolskich pasm fal radiowych np.: RMFFM, ZET słabo odbiera albo wcale tylko w większych miastach typu Katowice, Kraków, Opole, Wrocław a lokalnie jak wcześniej słabo, dobrze odbierają mi tylko lokalne stacje. Zaznaczę, że przewód antenowy , antena ogólnie cała instalacja jest sprawna.

  • #2
    Słowo klucz , "separator antenowy" błędnie nazywany wzmacniaczem antenowym.

    Komentarz


    • #3
      nie posiadam żadnych separatorów ani innych wynalazków tylko radio przewód antenowy antena, zaznaczę, że radio to pioneer deh 5800bt

      Komentarz


      • #4
        Bez separatora radio nie będzie odbierało po zmianie radia ori na inne

        Aby radio mogło normalnie grać potrzebujesz tego:
        Link

        Tego cuda nie masz i temu i fatalnie odbiera.

        Kup, zamontuj, radio zacznie grać elegancko

        Komentarz


        • #5
          pytanie do znających się mając separator z rysunku "1" możemy jakoś podpiąć z inny typ z rysunku "2" ?
          Załączone pliki

          Komentarz


          • #6
            Nie bardzo rozumiem co masz na myśli ??

            Komentarz


            • #7
              W OI są dwa typy końcówek separatorów, stary i nowy. Który jest który nie wiem. Dlaczego robili dwa rodzaje? Też nie wiem. Ja wiem, że mam taki jak ten po prawej.
              Trzeba sobie zrobić fotki swoich zakończeń iść do sklepu i pokazać fotkę Panu sprzedawcy ewentualnie na portalu aukcyjnym zamówić ten z właściwym wtykiem/gniazdem. Ewentualnie jak masz pamięć fotograficzną to wybierzesz właściwy separator na miejscu, sprzedawcy tego asortymentu dobrze wiedzą, że w OI są dwa typy zakończeń więc trzech do wyboru nie dostaniesz.
              ​​​​
              Rooy87 popatrz więc na rysunki dokładnie i sam odpowiedz czy to się da czy nie.
              A tak jak koledzy piszą bez separatora dobrego odbioru poza miastem nie będzie.

              Tu masz proszę masz o perypetiach z radiem
              http://forum.octaviaclub.pl/forum/octavia-i-octavia-tour-1u/pozosta%C5%82e-problemy/2512527-radio-brak-odbioru-stacji-i-szumy
              Ostatnio edytowany przez Bambek1; 38218.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8

                ​​​​
                Rooy87 popatrz więc na rysunki dokładnie i sam odpowiedz czy to się da czy nie.
                A tak jak koledzy piszą bez separatora dobrego odbioru poza miastem nie będzie.

                Dzięki "Bambek1" za treściwą odpowiedz. Pytanie moje bo jak zamontowali mi kiedyś w serwisie separator antenowy i auto odbierało fajnie 6lat i uciekają stacje to przeczytałem na forum że mógł też separator "się zepsuć" więc kupiłem bez otwierania radia tylko sprzedawca dał typ 2 a teraz wyciągając radio mam typ 1 i myślałem ,że mimo różnic można dwa zastosować. Teraz widać różnicę z obrazków powinienem mieć "ten z niebieskim przewodem" a kupiłem z "czerwonym"

                Załączone pliki

                Komentarz


                • #9
                  Myślę, że sprzedawca bez problemu wymieni na właściwy.
                  Sprawdź jeszcze czy separator dostaje zasilanie bo tam oprócz kondensatora i kilku zwojów na ferrrycie nic więcej nie ma. Jeśli padł to kondensator chyba 10 nF.
                  ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
                  Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
                  Spalanie - Motostat.pl
                  Spalanie - Motostat.pl

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X