Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przy zamykaniu z pilota nie mruga kierunkami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przy zamykaniu z pilota nie mruga kierunkami

    Witam serdecznie. Od razu przepraszam że odgrzewam kotleta ale mam inny przypadek niż opisane. Od dwóch dni przy zamykaniu auta pilotem w kluczyku nie sygnalizuje mrugnięciem kierunków. Przy otwieraniu normalnie mruga 2 razy. Do tej pory wszystko było dobrze. Dodam jeszcze że po zamknięciu dioda w drzwiach normalnie mruga. Wszystkie drzwi po otwarciu włączają światełko w podsufitce i widać na fisie że są otwarte. Klapa też pokazuje i włącza światełko w bagażniku. Teraz moje pytanie czy powinna tylko załączać w bagażniku czy też wewnątrz nad lusterkiem? Maska też pokazuje na fisie że otwarta. Niemam dojścia do vaga bo mi komp nawalil. Może jakiś pomysł. Dziękuję z góry.
    Nygus81

  • #2
    IMG_20190902_181538.jpg Teraz byłem podłączyć kompa i w adresie 46 w błędach wywalił to. Chodzi o drzwi kierowcy. Na początku tego roku wymieniłem zamek na nowy skody i już by się zepsuł?
    Nygus81

    Komentarz


    • #3
      Jak nie miga to nie rygluje albo drzwi albo klapy lub NIEODRYGLOWUJE jednych lub więcej drzwi/klapy bagażnika.

      Centralny zamek w O1 jest chyba największą porażką tego modelu, nie licząc jakości wykonania i wygłuszenia auta

      Komentarz


      • #4
        Ale wszystkie rygle w drzwiach chowają się przy zamykaniu. Potem jak jeszcze raz nacisne zamykanie i jeszcze raz to rygiel w drzwiach kierowcy się otwiera a reszta zamknięta. Już zgłupialem niewiem oco chodzi.
        Nygus81

        Komentarz


        • #5
          Zdjęcie z vcds po podłączeniu. IMG_20190902_181538.jpg
          Nygus81

          Komentarz


          • #6
            Byłem teraz w garażu. Zdjąłem boczek z drzwi zajrzałem do kostek i za psikałem je preparatem typu kontakt. Sprawdziłem przewody miedzy drzwiami i słupkiem i nic dziwnego tam nie było prócz popękanej izolacji na kabelkach, po izolowałem je i złożyłem całość do kupy. Rezultatu brak. Wpadłem więc na pomysł podłączenia vcds i znów ten sam błąd. Wszedłem w adaptacje i ustawiłem żeby pikał przy ryglowaniu i otwieraniu auta. Tam w pozycji mrugnięcia kierunkami przy ryglowaniu jest że ma mrugnąć. Gdy zapisałem ustawienia okazało się przy zamykaniu ani nie pika ani nie mruga, a przy otwieraniu mruga i pika aż miło. Zamek w drzwiach kierowcy ma niespełna pół roku. Nie mam już pomysłu.
            Nygus81

            Komentarz


            • #7
              Nie szukasz przypadkiem problemu na siłę , bez urazy. Mam u siebie podobny błąd tylko , że z tylnymi lewymi drzwiami. Błąd jest w vcds, ale zamek działa normalnie. Otwiera i zamyka za każdym razem. Co prawda kierunki migają jak rygluje/odryglowuje drzwi. Wcześniej błąd wywalało mi też w tylnych drzwiach, ale tych za kierowcą ,tutaj pomogła wymiana zamka na używany oryginał. Może twój nowy zamek już pada. Ja bym się tym nie przejmował i jeździł dalej. Ewentualnie możesz się rozejrzeć za jakąś używką.

              Komentarz


              • #8
                Dzisiaj otworzyłem drzwi kierowcy i cisza nawet się światełko ni zapaliło i na fisie nie widać że drzwi otwarte więc zamek wyzionol ducha. Do wymiany. Dobrze ze chociaż zamyka auto.
                Nygus81

                Komentarz


                • #9
                  Obstawiał bym mikrostyk w zamku. Przy odrobinie sprzętu i zdolności wymienisz go sam.

                  Komentarz


                  • #10
                    W poprzednim wymieniłem i nic to nie dało. Teraz go zamknąłem i piękna i mrugnał. Potem jeszcze raz i za trzecim razem nic. Może coś zadziałało ale światełka w drzwiach i na fisie niema. Zamówiłem zamek na all.... zobaczymy jak wymienię.
                    Nygus81

                    Komentarz


                    • #11
                      Rób co uważasz za słuszne, mikrostyk byłby tańszy , ale to twoja fura. Zdecydowałeś się na używany oryginał czy zamiennik ??

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamiennik bo nie znalazłem używki. Mam nadzieję że się nie zepsuje za miesiąc.
                        Nygus81

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja znalazłem kilka, dziś rano na alledrogo, ale ok. Oby ten już działał jak najdłużej. Do O1 pasuje też z innych grup vaga.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamek wymieniony, wszystko wróciło do normy. Dziękuję za informację. Pozdrawiam
                            Nygus81

                            Komentarz


                            • #15
                              Dobrze,że udano Ci się rozwiązać problem

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X