Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Oświetlenie bagażnika nie gaśnie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Oświetlenie bagażnika nie gaśnie

    Witam,
    problem polega na tym, że oświetlenie bagażnika nie gaśnie ani po zamknięciu klapy ani po zamknięciu kluczykiem/pilotem.
    Dodatkowo na desce świeci się kontrolka niedomknięcia drzwi. Gdzie szukać problemu?

  • #2
    Zamek bagażnika (mikrowłącznik) lub przewody od niego.

    Komentarz


    • #3
      W którym miejscu jest ten mikrowyłacznik? W klapie tam gdzie zamek w środku?

      Komentarz


      • #4
        W zamku (1U6827501C), u mnie szwankuje odwrotnie czyli czasami nie zapala się światełko po otwarciu klapy, wyciągnąłem cały zamek i chciałem coś podregulować, przeczyścić, niestety nic tam się nie da zdziałać, trzeba cały zamek wymienić.
        Spróbuj postukać po tym pomarańczowym zamku, może zaskoczy.
        Ostatnio edytowany przez luckd; 23791.

        Komentarz


        • #5
          Postukanie nic nie dało ale gdy użyłem śrubokręta do zamykania zapadki "na sucho" to faktycznie zaskakuje przy mocniejszym dociśnięciu przez co oświetlenie i kontrolka gasną. Wymieniam ten zamek. Czy można gdzieś kupić nowy? W grę wchodzi wymiana całego zamka?

          Komentarz


          • #6
            Masz kombi czy liftbacka? Nowy to raczej tylko w serwisie ale cena pewnie niemała, zamienników chyba nie ma, z używkami to trochę loteria. Może spróbuj psiknąć do środka jakimś penetratorem ale to raczej nie pomoże.

            Komentarz


            • #7
              Kombi. Psiknąłem ale bez skutku,

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez kiepas Zobacz wpis
                Witam,
                problem polega na tym, że oświetlenie bagażnika nie gaśnie ani po zamknięciu klapy ani po zamknięciu kluczykiem/pilotem.
                Dodatkowo na desce świeci się kontrolka niedomknięcia drzwi. Gdzie szukać problemu?
                W zamku masz taki pręcik co naciska na mikro włącznik - wyrobił się. . (tam gdzie przewody wchodzą). Na ten pręt nałóż rurkę termokurczliwą do elektryki i zaciśnij podgrzewając np. zapalniczką.
                Problem ustąpi.

                Komentarz


                • #9
                  Wymieniłem zamek na nowy bo patent z mikrowyłącznikiem nie pomógł. Okazuje się, że na nowym to samo. Może rygiel już wyrobiony i nie dochodzi? Próbowałem też regulować odbojami na klapie ale są na maksa wkręcone więc chyba więcej klapa nie dojedzie. Na samym ryglu nie widzę regulacji.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X