Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pokazuje za duże spalanie niż w rzeczywistości. Duży Fiss

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pokazuje za duże spalanie niż w rzeczywistości. Duży Fiss

    Witam serdecznie. Ten problem mam od dawna ale nadszedł czas na rozwiązanie. Mam taką nadzieję. Mianowicie jak jeżdżę autem to niemoge na wyświetlaczu średniego spalanie zejść niżej niż 11.6 litr na 100 km, tak pokazuje fiss. Tankujac na stacji wychodzi coś koło 8.5 Benz. i 9.5 LPG na 100km. Czy da się to jakoś zamienić żeby fiss pokazywał normalne spalanie. Czytałem tez że może mi pokazywać kilometry na litr paliwa a nie litry na 100km i to by się zgadzało. Czy da się to zmienić żeby było właściwie? Proszę o pomoc bo to już nawet irytuje moją żonę. Dziękuję
    Nygus81

  • #2
    Zauważyłem też że na wolnych spalanie chwilowe jest w przedziale 1.6 do 1.8 przy temperaturze silnika 90 stopni. To chyba za dużo?
    Nygus81

    Komentarz


    • #3
      Zmień sobie kodowanie licznika na wersję europejską w vcds. Też miałem kosmiczne spalanie i zachodziłem o co chodzi. Spalanie było w kilometrach na litr paliwa. Co do tego , ile pali Ci auto LPG ani fis ani mfa nie pokaże Ci realnego spalania bo oblicza go dla benzyny.
      Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

      Komentarz


      • #4
        Kodowanie licznika
        Załączone pliki
        Nygus81

        Komentarz


        • #5
          Szukałeś na necie odpowiedzi ? Jeśli nie to tu masz filmik , myślę, że skumasz o co chodzi. Musisz zamienić jedną z cyfr i zapisać to w programie. U mnie w vcds po najechaniu na poszczególne pola jest podpowiedź .

          Link

          U mnie w liczniku była pozycja dla Japonii a po zmianie na Europę spalanie było w l/ 100km
          Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

          Komentarz


          • #6
            Trzeba zmienić środkową liczbę na 1 i będzie po europejsku. I ja tak mam, co widać na zdjęciu w poście wyżej. Chyba że się mylę.
            Ostatnio edytowany przez nygus81; 2289.
            Nygus81

            Komentarz


            • #7
              skoro masz 1 to jest ok , ja na fisie czy mfa masz spalanie l/100 km to jest na pewno 1. co do wysokich wartosci spalania to komp oblicza je na podstawie ...sygnału z jakiś czujników...nie wypowiadam się, żeby nie tworzyć teorii. Fis czy mfa nigdy nie pokarze ci faktycznego spalania lpg, bo komputer oblicza go dla benzyny. U mnie wartość spalania lpg to 1.2 x Pb. zresetuj sobie manetką przebieg od jakiego liczy srednią , przejedz się i zobacz jakie wartości ci pokazuje. 11.6 to srednia dla jakiego dystansu ?? wrzuć screen z ta średnią i stanem licznika.

              Komentarz


              • #8
                Na wolnych obrotach, rozgrzanym silniku, bez klimy i wiatraków powinno być 0,6-0,7l.

                Komentarz


                • #9
                  11.6 to spalanie dla 20 km w temperaturze powietrza lato i 70 km/h. Tzw jazda dziadków. Teraz w tej temperaturze to 12.0 jest max dla 40 km i prędkości 80-90 km/h, wczoraj jechane.
                  ​​​​
                  Nygus81

                  Komentarz


                  • #10
                    I jesteś pewien na 100% , że przy 11,6 jest informacja , że to l/100km , tak a nie km/l ??
                    Ostatnio edytowany przez shanzi; 42521.

                    Komentarz


                    • #11
                      Jechałem do roboty
                      ​​​​Trochę słabo widać ale jak powiększyć to widać.
                      Załączone pliki
                      Nygus81

                      Komentarz


                      • #12
                        No to potem dajesz adaptacja i korekcja konsumpcji

                        Wpiszesz 85% zamiast 100% i bedzie OK. Mozliwe ze teraz masz wpisane np 120% stad pokazuje duzo za duzo. Zwykle to pokazuje, ale duzo za malo
                        Spritmonitor.de

                        Komentarz


                        • #13
                          Czyli wchodzę w 17 potem 10 adaptacja i zmniejszyć na 85% I będzie git?
                          Nygus81

                          Komentarz


                          • #14
                            Policz o ile masz przeklamanie i metoda prob dojdziesz do idealu.

                            Skasuj wskazania na 2-ce, zatankuj do pelna przejedz ze 300km znow zatankuj i porownaj.

                            Bo to ze porownujesz to co na 1-ce z 30km, a spalanie masz z calego zbiornika to raczej malo realne zeby zawsze bylo to samo.
                            Spritmonitor.de

                            Komentarz


                            • #15
                              W kanale 3 niemoge nic zmienić zrobiłem zdjęcie. Może mój vcds zawodzi. Macie jakiś pomysł?
                              Załączone pliki
                              Nygus81

                              Komentarz


                              • #16
                                Silnik wyłączony ? Tylko zapłon ? Niektórych grup i u mnie nie da się zmienić.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Nieważne czy włączony czy nie. Tak samo czy na Pb czy LPG. A już myślałem że się uda. Ch...wo! Nawet w kanale 01 nieda się wcisnąć test.
                                  Nygus81

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    I tu się mylisz. Niektórych rzeczy nie zrobisz na włączonym silniku. Vcds masz zarejestrowany, "oryginalny" ??

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Sprawdzałem na samym zapłonie i na chodzącym silniku. Vcds zkrakowany z płyty od kabla. Kabel to VAG kkl niebieski. Działa bo zmieniałem nim język na fisie i wyłaczałem ostrzeżenie o spalonej żarówce i niskim stanie plynu spryskiwaczy.
                                      Nygus81

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Sprawdzałem tez u siebie . Nie da się edytować tej pozycji. Vcds oryginalny .

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Szkoda. Trudno tak już musi być. Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
                                          Nygus81

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X