Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa zamek kierowcy - mozliwe przyczyny usterki - cięzki teamt

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie działa zamek kierowcy - mozliwe przyczyny usterki - cięzki teamt

    A wiec do rzeczy.
    Nie działa elektryczne sterowanie zamka kierowcy. Wciśniecie przycisku zamknięcia zamyka wszystkie zamki poza drzwiami kierowcy.
    Zamykanie kluczykiem drzwi kierowcy powoduje zamknięcie wszystkich drzwi lecz w drzwiach kierowcy zamek zamyka się tylko mechanicznie kluczykiem. brak reakcji elektrycznej. Nie zapala się też dioda na drzwiach.
    Wymieniłem zamek inny lecz nic to nie zmieniło. W starym zamku po rozebraniu silniczek sprawny.
    W module szyby brak korozji od strony pinów a po zdjęciu modułu w środku tez wygląda na suchą.
    Przewody w drzwiach wyglądają na całe, kiedyś był jeden złamany lecz to był od otwarcia dzrwi i go zlutowałem i jest ok.
    Po odpięciu modułu komfortu sytuacja zmienia się na tyle że dodatkowo nie zamyka tylnej klapy.
    Przy otwieraniu, zamykaniu nie pojawia się napięcie na pinach 1,2 wtyczki zamka.
    Brak błędów vcds.
    Co mogę jeszcze zrobić. Co może być przyczyną.
    Dodam że szyby działają prawidłowo.

    Pomocy bo już mnie trafia zamykanie auta kluczykiem.

  • #2
    pewnie masz uwalony moduł drzwi
    jest O1 RS 1.8T XENON
    była O1 1.9 TDI AGR

    Komentarz


    • #3
      szyby są elektryczne ?
      jest O1 RS 1.8T XENON
      była O1 1.9 TDI AGR

      Komentarz


      • #4
        Jak nie działają szyby, regulacja lusterek to sprawdź przewody w harmonijce/przelotce drzwi kierowcy, u mnie był przełamany przewód w harmonijce, polutowałem i jest OK.

        Na pierwszy rzut oka wydawało się że wszystkie są całe, zacząłem "ruszać" na boki i okazało się, że przełamany jeden dziad

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez KrzysiekVRS Zobacz wpis
          Jak nie działają szyby, regulacja lusterek to sprawdź przewody w harmonijce/przelotce drzwi kierowcy, u mnie był przełamany przewód w harmonijce, polutowałem i jest OK.
          O lusterkach nie wspomniał ale napisał, że szyby działają prawidłowo.
          Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
          Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

          Komentarz


          • #6
            A więc tak. Sprawdziłem jeszcze raz kabelki i niby ok. W drzwiach działa wszystko z wyjątkiem zamka centralnego i podgrzewania lusterka. Ale to chyba jest spalone podgrzewanie. Po podłączeniu vcds i testach to nawet diod świeci. Chyba zmówie moduł szyby i zobaczę czy coś to zmienię. I pytanie czy z anglika moduł jest taki sam?

            Komentarz


            • #7
              Biorąc pod uwagę iż angole mają ster po przeciwnej stronie to raczej element nie podpasuje. Zapytaj sprzedawcę w formie pisemnej, jak odpisze że tak to będziesz miał kwit na wprowadzenie w błąd przy ewentualnej reklamacji.

              Komentarz


              • #8
                A jaki finał tej sprawy? Udało się naprawić? Co było przyczyną usterki?

                Komentarz


                • #9
                  Ja miałem taki sam problem, mianowicie el szyby działały prawidłowo a nie zamykał drzwi kierowcy z pilota ( kluczem przekręcając się zamykały) nie działało też lewe lusterko. W przelotce drzwi miałem uwalone 3 kable, polutowałem je ale nie one by przyczyna problemu. Okazało się że wtyczka przy silniczku szyb była skorodowana. Po wyczyszczeniu problem ustal.

                  Komentarz


                  • #10
                    Temat rozwiązany. Dwie przyczyny.
                    1 Przewód w listwie progowej opalił się dlatego nie działał centralny lusterka etc.
                    2. Przekaźnik w module drzwi. Wymieniony i szyba znów działa.

                    Komentarz


                    • #11
                      Przewód w listwie progowej? Czyli tej pod drzwiami? Czy chodzi o przelotkę między drzwiami a słupkiem A?

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X