Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tempomat - rozłącza / problem z działaniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tempomat - rozłącza / problem z działaniem

    Witam serdecznie,

    Moje auto:

    Skoda Octavia I FL 2000r.
    2.0 AQY
    Manetka tempomatu z jednym przyciskiem bocznym - przyśpieszanie i dezaktywacja suwakiem

    Zwracam się z prośbą o pomoc ze wariującym tempomatem.
    Zaczynając od początku. Skoda jeżdżę już 5 rok. Problemy z tempomatem zaczęły się w zeszłym roku. Jadąc autostradą na aktywnym tempomacie szarpnęło autem i tempomat przestał działać. W trakcie jazdy próbowałem wszystkiego, wyłączania, włączania, wciskania SET/ "-" / "+" i nic. Pomogło jedynie zatrzymanie się, wyłączenie i włączenie silnika na nowo. Problem zaczął pojawiać się coraz częściej.
    Stwierdziłem, że spróbuje z wymianą czujnika sprzęgła, bo myślałem, ze może pomoże Niestety po 2-3 dniach od wymiany problem powrócił.
    Następnie wymieniłem manetkę na nową. Kolejny raz 2-3 dni był spokój i później od nowa to samo. Rozłącza w trakcie jazdy i nie chce działać. Pomaga tylko wyłączenie i włączenie silnika.

    Dodatkowo co zauważyłem, gdy tempomat się rozłączy w trakcie jazdy:
    1) Przy puszczeniu i ponownym wciśnięciu pedału gazu mocno szarpie - problem ustępuje jak w przypadku tempomatu po wyłączeniu i włączeniu silnika
    2) Po wciśnięciu sprzęgła obroty spadają bardzo szybko do 250 obr./min i po chwili wracają na prawidłowe - po wyłączeniu i włączeniu silnika jest ok - spadają powoli do min 750 obr./min

    Do czasu aż tempomat się nie rozłączy wszystko działa prawidłowo:
    1) wszystkie opcje manetki działają bez problemów - zwalnianie/przyśpieszanie/wyłączanie/ponowne włączanie
    2) wciśnięcie sprzęgła rozłącza tempomat - można ponownie go aktywować
    3) wciśnięcie pedału hamulca rozłącza tempomat - można ponownie go aktywować
    4) po wciśnięciu mocniej gazu, przyśpieszeniu i puszczeniu wraca do zadanej prędkości

    Prosiłbym o jakieś sugestie gdzie może być problem, gdyż dojeżdżam codziennie do pracy autostradą i fajnie, jakby w końcu udało mi się rozwiązać problem

  • #2
    Jak komputer silnika łapie błąd to przechodzi w tryb awaryjny i odłącza tempomat podobnie jak błąd łapie ABS/ESP. Podłącz scaner diagnostyczny i odczytaj błędy z silnika czy ABS/ESP.

    Komentarz


    • #3
      Sprawdzane już i błędów brak :/
      Sprawdziłem również vagiem,czy wszystko poprawnie reaguje (manetka, pedał hamulca i sprzęgła) i wszystko jest ok ... Bezpiecznik tempomatu również wymieniłem na nowy ...

      Jakieś inne pomysły?

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X