Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Podnosi obroty przy zmianie biegów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Podnosi obroty przy zmianie biegów.

    Witam serdecznie. Szukałem podobnego problemu ale nie znalazłem. Zauważyłem parę dni temu że przy zmianie biegów podnosi obroty. Akcja się dzieje tylko na zimnym jak rano odpalę po nocy, potem jak już złapie lekko temperaturę już nie i jak się pozadnie zagrzeje tak po 20 km znów zaczyna. Obroty zwiększają się o jakieś 500 lub trochę więcej przy większych obrotach. Sprawdzałem na lpg i pb i jest to samo. Myślałem że to może czujnik położenia pedału sprzęgła ale chyba nie, ponieważ wybijając bieg bez sprzęgła też jest ten problem. Już mnie to irytuje
    Nygus81

  • #2
    Drodzy koledzy może jakieś pomysły?
    Nygus81

    Komentarz


    • #3
      Jednak to może być czujnik pedału sprzęgła . Wrzucając bieg bez sprzęgła ( czyli omijając czujnik ) masz to samo . Jeśli nie ma błędów to w pierwszej kolejności sprawdź czujnik . Albo podpiąć pod komputer albo zdemontować ( proste ) i sprawdzić multimetrem .

      Komentarz


      • #4
        Tylko dziwi mnie to że jest to odczuwalne po nagrzaniu porzadnie auta. Rano to chyba normalne bo zimny dostaje więcej paliwa. Może sprawdzić w vcds jakie są wskazania czujników temperatury, a jak sprawdzić czujnik pedału sprzęgła vcds?
        Nygus81

        Komentarz


        • #5
          Zobacz w grupie 66 poz 2 . Powinno być 000 lub 001 ale dokładnie nie pamiętam .

          Komentarz


          • #6
            Kolego jeszcze jak byś napisał gdzie ta grupę znaleźć.
            Nygus81

            Komentarz


            • #7
              Wypnij czujnik sprzęgła, zblokuj go izolacją niech "widzi" sprzęgło cały czas w górze i zobacz czy pomaga.
              ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
              Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

              Komentarz


              • #8
                Ale jak tak zrobię jak radzi kolega Bambek1 to nic nie da bo się tak cały czas zachowuje jak by było w górze. Jaki sens?
                Nygus81

                Komentarz


                • #9
                  Wchodzisz w ,, silnik " > 08 ,, bloki pomiarowe "> gr 066 i sprawdzasz pozycję nr 2 wciśnięty- swobodny . Wartości powinny zmieniać się w zakresie 0-1 .

                  Komentarz


                  • #10
                    Sprawdziłem vcds i wyszło że tylko hamulec zmienia na 11 z 00 a sprzęgło nic. Pewnie czyjnik padł. Rozebrałem dół i się okazało że czujnik jest dobry bo na multimetrze zwiera i rozwiera, ale ma za krótki bolec i nie dotyka do pedału na swobodnym. Jak zacząłem go wyjętego z mocowania naciskać tak na vcds też zaczęło się zmieniać z 0 na 1. Naprawiłem to doraźnie przez naklejenie małego kawałka plastiku o grubości 4mm na taśmę dwustronną na pedał sprzęgła w miejscu styku z czujnikiem i dyga jak trzeba. Dzięki za zainteresowanie i pomoc pozdrawiam.
                    Nygus81

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X