Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Silnik działa bez kluczyka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Silnik działa bez kluczyka

    Cześć, jako że jestem nowy pozwólcie że się przedstawię, Mateusz posiadacz Skody Octavia II 2004r 1.9 TDI 110KM. Witam wszystkich.

    Mam pewien problem z autkiem. Od jakiegoś czasu Skodzinka zaczęła miewać różne dziwne humorki, np. myliła kierunkowskazy, zapalała wszystkie kontrolki na desce rozdzielczej, a wczoraj przeszła samą siebie, wieczorem chciałem gdzieś jechać, wsiadam przekręcam kluczyk - wszystkie kontrolki zaświeciły się, silnik odpalił, światła mijania - nie działały, chciałem zgasić silnik przekręcam kluczyk - nic, silnik pracuje, wyjąłem kluczyk i szok - silnik nie zgasł, nie dowiedziałem, wbiłem wsteczny przejechałem 2 metry w tył, 2 w przód - system bezkluczykowy mode on, mówię co jest kurła, szukałem rozwiązania problemu na forach, ale nie znalazłem żadnych konkretów oprócz tego żeby wymienić kostkę stacyjki co zrobiłem ale nie pomogło. Bardzo proszę o pomoc.


    P.S. Wcześniej miała jazdy podobne z odpalaniem, tylko wtedy było brak reakcji rozrusznika na przekręcenie kluczyka - wszystkie kontrolki się świeciły + słychać było charakterystyczne ‚klikanie’. Wtedy pomagało wyjście z auta, zamknięcie i otwarcie go ponownie.
    Ostatnio edytowany przez Flubbershy; 50473.

  • #2
    Wygląda że "cóś" w przekaźnikach skoro wymieniłeś stacyjkę,lub w instalacji(myszy?, łasice?).Gaszenie na postoju-wrzucić 5/6 bieg i puść sprzęgło.Jak znajdziesz to zapodaj.Ciekawy przypadek.
    Ostatnio edytowany przez SIC; 7316.

    Komentarz


    • #3
      Flubbershy zapytaj kolegi Artura Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook, wiem, że on na Zlocie w 2018 miał w swojej O2FL podobny problem z nie gasnącym silnikiem po wyjęciu kluczyka, ale nie wiem/nie pamiętam jak go rozwiązał.
      Nie zapomnij dać tu znać czego się dowiedziałeś
      Pozdrawiam,


      Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

      Komentarz


      • #4
        Znalazłem jego post z tym problemem na OCP fb, więc możesz zapytać też tu Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook.
        Pozdrawiam,


        Zapraszamy na Spoty klubowe w Trójmieście - LINK do harmonogramu

        Komentarz


        • #5
          U Artura jak pamiętam problemem była wilgoć skrzynce bezpieczników/przekaźników.

          Moja Octavia:
          http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...-1-6-mpi-combi
          Rafał

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X