Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek O1 2005r. Kombi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek O1 2005r. Kombi

    Koledzy mam kilka problemów z centralnym zamkiem. A więc tak.
    1. Jak kupiłem auto centralny zamek z pilota zamykał wszystko poza drzwiami kierowcy, z kluczyka zamykał wszystkie drzwi. Nie działała lampka w drzwiach oraz regulacja lewego lusterka. Sprawdziłem kable w przelotce i okazalo sie że 3 kable były przerwane. Po naprawie wróciła tylko lampka w drzwiach.
    Oddalem auto to mechanika, okazało się że piny w kostce do silnika wycieraczek były skorodowane, po ich naprawie lusterko zaczęło działać, drzwi kierowcy się zamykają z pilota. Ale pojawiły się inne problemy:

    2. Drzwi tylne prawe zamknęły się i nie można ich otworzyć. Ani z pilota, ani z kluczyka, ani od środka. Jak je otworzyć i co może być przyczyna ich zamknięcia?

    3. Po zamknięciu auta i gdy raz nacisnę na pilocie przycisk otwarcia,otwiera tylko drzwi kierowcy, drugie kliknięcie otwiera resztę poza prawym tylem. Jak nie działały drzwi kierowcy tak nie było. Gdzie mogę to wyłączyć? Posiadam oryginalnego VCDS ale nigdzie nie mogę tej funkcji znaleźć.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


  • #2
    W moim drugim (innym niż Skoda) aucie jest tak fabrycznie, że pierwsze otwarcie auta otwiera tylko drzwi kierowcy. Funkcja bezpieczeństwa oraz pewnie oszczędności zamków w pozostałych drzwiach. Drugie kliknięcie otwarcia drzwi na pilocie otwiera już wszystkie drzwi. Być może sedno takiego działania wiąże się z mechaniką zamka, a nie np. bezpośrednio z oprogramowaniem samochodu. Krótko mówić może mechanik założył zamek od "bogatszej" wersji?
    A prawy tył, obstawiam że to przypadek. Mógł zepsuć się niezależnie.
    Patrząc po dacie, problem opisywałeś już kilka dni temu. Jak sobie poradziłeś?

    Komentarz


    • #3
      Okazało się że jak się bawiłem VCDS-em to włączyłem tzw fukcje selektywnego otwieranie drzwi.
      Drzwi prawe - wymiana zamka na nowy.

      Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X