Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek i autoalarm - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek i autoalarm - problem

    Jakiś czas temu miałem problem z centralnym zamkiem w postaci niezamykających lub nieotwierających się drzwi kierowcy (zamykanie/otwieranie przy użyciu pilota), do tego czasami włączał się autoalarm bez przyczyny (częściej w deszczowe dni). Przeszukałem forum i znalazłem przyczynę. Okazało się, że zgniły i przerdzewiały piny w sterowniku centralnego zamka w drzwiach kierowcy (tym z silniczkiem szyby). Sterownik został wymieniony na nowy o tych samych oznaczeniach. Problem z centralnym zamkiem i autoalarmem zniknął. Po jakimś czasie problem powrócił, ale tym razem głównie nie zamykają się lub nie otwierają przednie drzwi pasażera, czasami, ale bardzo bardzo rzadko włączy się alarm bez przyczyny lub też nie zamkną lub nie otworzą się drzwi kierowcy. Sterownik w drzwiach kierowcy sprawdzony - wszystko ok, brak w nim wilgoci czy przerdzewiałych pinów. Gdzie szukać przyczyny? Od czego zacząć?
    Auto to Skoda Octavia I Tour z 2005 roku, 1,9 TDI 90 KM ALH.
    Skoda Octavia II (1Z3), 1.6 MPI 102 KM BSE, 2012 rok.

  • #2
    Błędy w module komfortu pewnie się zapisały . Warto odczytać . Zakładając że instalacja elektryczna nie ma przerw , przetarć itp to problem pewnie leży w samym zamku . Weź pod uwagę że te zamki mają 15 lat . Zapewne bez czyszczenia , smarowania czy konserwacji . Zamienniki są powszechnie dostępne i niezbyt drogie . Mój od kierowcy też świrował . Wymieniłem i zapomniałem o sprawie .

    Komentarz

    POWRÓT NA GÓRĘ
    Pracuję...
    X