Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie zapala się światło podsufitki po otwarciu drzwi pasażera przód.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie zapala się światło podsufitki po otwarciu drzwi pasażera przód.

    Cześć wszystkim.
    Mam taki problem, jak w tytule nie zapala mi się lampka podsufitki po otwarciu drzwi pasażera przód. Przy otwieraniu pozostałych drzwi lampka się zapala, nie wiem jak to ugryźć. Nie ma tu typowej "krańcówki" jak miałem w vento

    Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


  • #2
    Trzeba posprawdzać w tych drzwiach przez które się nie odpala lampka - tam siedzi licho - jakiś "stycznik" nie reaguje.

    Bezpiecznik wykluczamy bo by na pozostałe drzwi też nie reagowało.
    OIIFL Kombii - 198 Km / 457Nm - R Stage One
    http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...5-o2fl-2-0-tdi


    T: 500286848

    Komentarz


    • #3
      Najprawdopodobniej padła krańcówka, która niestety znajduje się w mechaniźmie zamka drzwi. Jest tutaj na forum dużo tematów.
      ​​​​​​Tania rzecz, upierdliwa w naprawie. Lub drogą, gdy kupujesz cały zamek. Niestety częsta usterka w autach tego typu (O1, Golf4, ...)
      Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

      Komentarz


      • #4
        Mikrostyk zamka w tychże drzwiach padł, wymień zamek tych drzwi i problem z głowy, albo jak chce ci się drążyć temat to sam mikrostyk można wymienić, tylko to temat raczej nieopłacalny, aczkolwiek możliwy do wykonania.
        Sławek

        Komentarz


        • #5
          Nie nieopłacalny co czasochłonny. Mikrostyk kosztuje ~5zł a zamek starczy 100? Czasochłonność polega na demontażu zamka. A mając go już na wierzchu warto go już rozebrać i wymienić ww mikrostyk.
          Jest na How To kilka manuali. Z VW forum wiem, że wystarczy z nowego mikrostyk blaszkę/zapadkę podmienić, co oszczędzi lutowania oraz wklejania całego mechanizmu.
          Ostatnio edytowany przez Guzon; 37988.
          Ten tekst jest pierwszą próbą nawiązania kontaktu z istotami rozumnymi

          Komentarz


          • #6
            Sprawdź jeszcze przewody w 'harmonijce' pomiędzy drzwiami a nadwoziem
            Nie zasuwam ! Prędkość zabija ! Włącz myślenie.

            Komentarz


            • #7
              Dostałem po taniości używany zamek ale sprawny wymienię i dam znać. Mam poboczne pytanie nie chce tworzyć nowych wątków. Który kabel z kostki odpowiada za światło w lampce?
              Zakładam lampkę podsufitki na tył z passata b6 i nie wiem jak połapać się w kablach. Widziałem kilka tematów, ale fotki po zdychały...

              Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X