Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wymiana rozrządu w 1,4 tsi 125km

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wymiana rozrządu w 1,4 tsi 125km

    Witam, moja fura kończy niedługo 6 lat, pomyślałem więc o rozrządzie. Tyle tylko że aso w silniku czca nie zaleca wymiany...chyba, że po 210 tys km. Ja wole po ok 6 latach wymienic mimo ​​80000km, bo wiem ze guma parcieje. Dostałem dzisiaj wycene z ASO a tam kwota ponad 4tys zl...Wymieniał może ktos rozrzad w 1,4 tsi 125 km- czy to naprawde jest taki koszt czy oni zwyczajnie powariowali?

    rozrząd.png




    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez niedzwiedz11; 4689.

  • #2
    Silnik nieco inny, bo 1.4 tsi 140 KM płaciłem niecałe 800 zł. poza ASO. Także ten...

    Komentarz


    • #3
      a napisz proszę jaką pompę wody wziąłeś? oryginał czy zamiennik np. Hepu? bo jeśli dobrze czytam jak wezmę zamiennik to obudowa pompy i termostaty zostają stare, a w przypadku zakupu nowej oryginalnej pompy całość jest nowa

      Komentarz


      • #4
        W 1.4 140 pompa jest z drugiej strony silnika i nie trzeba jej robić razem z rozrządem. Ten koszt odpada.
        U mnie tylko dwie rolki, pasek + robocizna. Bardzo ekonomicznie to rozwiązali w tym silniku.
        Znajdź w regionie kogoś od vag i porównaj oferty.

        Komentarz


        • #5
          u mnie pompa też jest po drugiej stronie ale od strony pompy wody montuje się blokadę wałków przy wymianie rozrządu - trzeba zdejmować obudowę koła napędu pompy stąd się zastanawiam czy od razu nie wymienić.
          A serwis jeszcze pisze o regulacji faz rozrządu....robiłeś coś takiego?

          Komentarz


          • #6
            Nie mam wiedzy na ten temat. Dałem do mechanika, kwotę miałem umówioną za usługę, zapłaciłem, rok jeżdżę i jest ok.
            ASO to ASO, wymienia nawet śrubę od miski przy każdej wymianie oleju.

            Komentarz


            • #7
              Wymiana rozrządu w twoim przypadku to zdecydowanie za wcześnie. Pasek jest wzmacniany kewlarem dlatego bardziej trwały, spokojnie wytrzyma 10 lat 210 kkm.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X