Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek pasażera

Zwiń
X

• Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

• Centralny zamek pasażera

Cześć wszystkim,

Mam pytanko do osób interesujących się tematem, a mianowicie chodzi o problem z centralnym zamkiem od strony pasażera. Aktualnie drzwi prawe mam cały czas zamknięte, podczas otwierania samochodu z pilota lub z kluczyka centralny na prawych przednich nie reaguje, problem wystąpił wcześniej, wymieniłem cały zamek, wszystko działało kilka miesięcy i znowu to samo, dodatkowo zaczęły świrować drzwi od strony kierowcy, zamykanie i otwieranie z pilota to niewiadoma, raz zaskoczą innym razem nie, z kluczyka nie ma problemu. Ktoś miał taki przypadek? co to może być?

Dziś próbowałem dostać się do wiązki drzwi, zdjąłem schowek i myślałem że będzie jakiś dostęp, niestety nic nie zdziałałem, ale zauważyłem że po stronie kierowcy jest dokładnie taki sam problem, podczas testowania centralnego z kluczyka zamek w drzwiach kierowcy kilkakrotnie otworzył się i zamknął po czym już żadnej reakcji nie było, musiałem otwierać się z kluczyka. Ma ktoś jakiś pomysł jak otworzyć zablokowane drzwi? ewentualnie jest jakiś sposób na przetestowanie tego układu? Mam chińskiego autocoma coś jak Delphi można coś tym podziałać? Drugie pytanie przeglądałem wątki na forum i wiele osób używa vsds albo vag, czy to byłby lepszy interface do tego modelu?

Komentarz

Wprowadź się trochę w temat.
      Zablokowane tylne lewe drzwi - Octavia Club Polska

​​​​​​Jak stan kabli w harmonijkach, sprawdzane?

ŻONA = Ekspert w każdej dziedzinie.
      Jak ja mam mało czasu na wszystko... ale najlepszy jestem w nic nierobieniu.
      Spalanie - Motostat.pl
      Spalanie - Motostat.pl

Komentarz

Hej,
        Jeszcze nie sprawdzałem, najpierw muszę otworzyć te drzwi co wcale takie proste nie jest, a czuje że bez zniszczenia boczka się nie obejdzie. Jest jakiś sposób na sprawdzenie całej wiązki multimetrem? można gdzieś znaleźć schematy? Bo rozumiem ze wiązka z jednej strony biegnie od modułu komfortu do centralki zamka w drzwiach, jest jakiś sposób żeby sprawdzić te komponenty? tj. wiązka, centralka?

Komentarz

Schematy można znaleźć w internecie. W wątku, który Ci podesłałem masz kilka wrzuconych ale to chyba nie są wszystkie. Masz też z grubsza opisane jak poradziłem sobie z boczkiem w tylnych drzwiach. Myślę (chociaż nie patrzyłem), że przy pomocy mojego nowo wynalezionego "klucza" poradzisz z demontażem boczka także na przodzie bez jego niszczenia.

Ustrugaj sobie takie narzędzie i próbuj. Mnie na początku też wydawało się, że trzeba wszystko siłowo popruć a później wyszło, że można inaczej.
          Powodzenia.
          Spalanie - Motostat.pl
          Spalanie - Motostat.pl

Komentarz

Klucze mam to nie jest problem, temat z przednim boczkiem już przerabiałem i z tego co pamiętam to nie ma możliwości w Octavii ściągnać boczka na zamkniętych drzwiach bez jego niszczenia, (wkręty są od strony słupka i od strony kokpitu), chodzi mi o to że jak już będę targać ten boczek i zabiorę się za te drzwi to chciałbym wiedzieć co trzeba posprawdzać i ew. w jaki sposób żeby dojść do problemu (sama wymiana zamka sprawdziła się na kilka miesięcy) więc obstawiam ze to jednak coś innego niż zamek.
            \
            PS. Dzięki za podesłany wątek , widzę że to dość częsty problem w tych modelach

Komentarz

Choroba wrodzona wszystkich vagów.
              Spalanie - Motostat.pl
              Spalanie - Motostat.pl

Komentarz

POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X