Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

lusterka elektryczne

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • lusterka elektryczne

    Seba vel Kimoch urzęduje w Mosinie, wjazd od ulicy Szpakowej 1. Cudotwórcą nie jest, po prostu zna się na rzeczy. Ceny są uzgadniane indywidualnie. Dziękuję za zaproszenie, ale dzisiaj nie dam rady podjechać. Na pewno się wybiorę, muszę tylko trochę UAJT NIUNIĘ odpicować

  • #2
    lusterka elektryczne

    Przeszukałem całe forum, ale nie znalazłem odpowiedzi, więc zakładam nowy temat...

    moja octa to Octavia 1.6 55kw AEE GLX 98r

    Problem leży w lusterkach, nie działają w ogóle.
    poniżej dodaje foty co jest u mnie w aucie.
    bezpiecznik jest ok, nr5 jak podaje książka. Ma być bezpiecznik 5A, a w aucie był 7.5, więc zamieniłem na 5, ale nic to nie zmienia. w kostce od lusterek znalazłem prąd tylko w jednym pinie, i to tylko w tedy jak włączone jest grzanie tylnej szyby. Sprawdzałem kable między drzwiami a karoserią, ale tam wygląda że wszystko jest ok. Jeśli chodzi o przełącznik to nie ma w nim żadnej reakcji na jakikolwiek ruch. mam to auto od nie dawna, wcześniej miałem LX w gołej wersji, więc nie było żadnych problemów, bo nie miało co się psuć
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      ...Warto sprawdzić kostkę od głównej wiązki, w drzwiach.
      Pewnie jest mocno zaśniedziała...
      U mnie po wymianie konektorów w tej kostce do życia wróciły grzałki w lusterkach, sterowanie prawego, i siłownik centralnego zamka w lewych drzwiach.
      :wink:

      Komentarz


      • #4
        gdzie dokładnie znajduje się ta kostka? u mnie centralny zamek chodzi bez zarzutu, elektryki w szybach nie mam, są na korbkę... jedynie te lusterka nie chodzą

        Komentarz


        • #5
          Taki sam problem miałem, winowajcą był moduł komfortu który jest w drzwiach kierowcy, u gniły 2 piny

          Komentarz


          • #6
            WITAM! W mojej książce bezpiecznik nr.5 odpowiada za:rozsuwany dach i ogrzewane siedzenia. bezpiecznik nr.26[25A]odpowiada zagrzewanie tylnej szyby i elektryczne lusterka. Książka autora H.R.Etzold. "Sam naprawiam samochód SKODA OCTAVIA. Pozdrawiam.
            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
            Pozdrawiam ANIOL

            Komentarz


            • #7
              hehe, co skoda to inna rozpiska bezpieczników :P mi szyba tylna działała, a lusterka nie, bezpiecznik dobry, tak jak mowie wina była po stronie pinów w module, aaaa i nie działał centralny zamek w scyzoryku, ale tylko drzwi kierowcy się nie zamykały, reszta tak. Tak jak pisze, miałem 2 piny uwalone...

              Komentarz


              • #8
                ja rozebrałem drzwi od kierowcy ale nie znalazłem tam kostek... wszystkie kable były oryginalnie zaklejone. gdzie jest ten moduł w drzwiach jeśli nie mam el. szyb

                [ Dodano: Wto 05 Lut, 13 21:47 ]
                u mnie nr26 to :sterowanie silnikiem benzynowym 15A. mam wszystkie książki z mojej octy niby oryginalne, autko polski salon

                [ Dodano: Wto 05 Lut, 13 21:48 ]
                centralny zamek działa we wszystkich drzwiach... ino te lustra to jakiś czeski film...

                Komentarz


                • #9
                  hmm.. to chyba nie masz modułu komfortu jak nie masz szyb elektrycznych, ale dla ciekawości powiem ci że moje kable tez były oryginalnie zamocowane, nie odklejane, a tu taki psikus moduł jest w przednich drzwiach kierowcy...

                  Komentarz


                  • #10
                    mateo15 masz może jakieś fotki tego modułu z O1 bez el.szyb bo ponoć się różnią sporo od siebie

                    [ Dodano: Wto 05 Lut, 13 21:53 ]
                    znalazłem jakiś moduł pod kierownicą były dwie wtyczki, tam w sumie podłączyłem centralkę na pilota. może to o ten moduł chodzi?

                    Komentarz


                    • #11
                      Szczerze to sam nie wiem, miałem 2 oct i w każdej miałem moduł w drzwiach, ale jak kiedyś czytałem informacje na temat modułów to w jakis wersjach zdarzały sie pod deska rozdzielcza... ale nie chce nikogo w bład wprowadzic. A podłączałeś szkodnika pod VAGa?

                      Komentarz


                      • #12
                        nie podłączałem jeszcze, to chodzi o błędy w kompie?

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak.

                          Komentarz


                          • #14
                            tam na fotce zaznaczyłem w którym pinie znalazłem prąd, czy tylko w tym ma być czy w kilku? bo może ten przełącznik jest dobry tylko prąd gdzieś się gubi na kablach i nie dochodzi. no ale na przełączniku powinny się świecić te ikony

                            [ Dodano: Wto 05 Lut, 13 22:03 ]
                            a wracając do bezpieczników to wg mojej książki to połowa z nich jest w innym miejscu

                            Komentarz


                            • #15
                              salieri214, Kolego może powiem tak:miałem też problem z centralnym kierowcy, elek.lusterkami i winny był moduł sterowania w drzwiach kierowcy[zgnite piny]. Nie wiem czy u ciebie jest moduł sterowania ale to idzie wybadać.Masz ściągniętą tapicerkę, zobacz wiązkę kabli która idzie z kabiny do drzwi.Po prostu zobacz czy na jej trasie jest jakaś duża kostka.Jeśli tak to jest to. Rozepnij i sprawdż stan pinów. Potem pomyślimy dalej.
                              http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                              Pozdrawiam ANIOL

                              Komentarz


                              • #16
                                Aniol, o tym samym pisałem te same objawy.

                                Komentarz


                                • #17
                                  ok, sprawdzę i dam znać

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Ale tak jak pisałem Ci wcześniej podłacz najpierw Vaga Juz bedzie mozna cos wykluczyć.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      podjadę jutro do kolegi on ma vaga, i się na tym zna. bo ponoć można sobie nieźle na zmieniać w kompie jak się nie potrafi tym operować. a chciałem się jak najwięcej dowiedzieć o przyczynach, bo jak jutro rozbiorę to żeby lecieć z tematem zamiast latać co 5 minut do komputera dzięki Wam już się sporo dowiedziałem i mogę zacząć powoli działać

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez aniol
                                        salieri214, Kolego może powiem tak:miałem też problem z centralnym kierowcy, elek.lusterkami i winny był moduł sterowania w drzwiach kierowcy[zgnite piny]. Nie wiem czy u ciebie jest moduł sterowania ale to idzie wybadać.Masz ściągniętą tapicerkę, zobacz wiązkę kabli która idzie z kabiny do drzwi.Po prostu zobacz czy na jej trasie jest jakaś duża kostka.Jeśli tak to jest to. Rozepnij i sprawdż stan pinów. Potem pomyślimy dalej.
                                        salieri214, dokładnie to miałem na myśli.
                                        :wink:

                                        Komentarz

                                        POWRÓT NA GÓRĘ
                                        Pracuję...
                                        X