Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czujniki cofania O1 combi - modłu, centralka, komputer?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Czujniki cofania O1 combi - modłu, centralka, komputer?

    Zamieszczone przez maksiu
    ahmed799, no to było grubo policja była?
    nie było, ale jeden typ dostał ode mnie w pysk, kumple mnie odciągali ale i tak go sięgnąłem :diabelski_usmiech

  • #2
    Czujniki cofania O1 combi - modłu, centralka, komputer?

    Witam,

    Posiadam w swojej O1 czujniki cofania (seryjne), które niestety ale nie działają. Obecnie w aucie jest wyjęta piaskowa wtyczka z komputera, centralni ( nie wiem jak się to nazywa), który znajduje się z lewej strony w boczku bagażnika. Po zamknięciu obwodu, przy wrzuceniu wstecznego, rozlega się tylko długi jednostajny "pik", co sugeruje uszkodzenie czujnika. Podobno po podpięciu pod komputer, wyszło, iż uszkodzona jest ta czarna skrzyneczka, tylko nigdzie nie mogę znaleźć jak się ona fachowo nazywa.

    Komentarz


    • #3
      Czołem, pytasz za pewne o moduł parctronica. U mnie (AXR) owa część nosi numer 6Y6 919 283 A.

      Co do objawów to skądś to znam, przy czym uważam, że skoro komp podaje uszkodzenie czujnika, to należy od tego zacząć, a nie od wymiany sterownika. Moja sugestia - podłącz moduł i poczekaj, u mnie się samo naprawiło
      Pozdrawiam
      Wodan

      Szkodnik: O1 1.9 TDI AXR kombi

      Komentarz


      • #4
        witam,
        kupilem wczoraj octavie - axr, 2007r, i nie sprawdziłem czujników cofania. Jak wrzucam wsteczny to słyszę jedno piknięcie i koniec. Miałem podpiętego Vaga dziś i żadnych błędów związanych z czujnikami nie znalazł - dziwne, no chyba, że nie zeskanował odpowiedniego kanału. Powiedzcie proszę, jaki kanał przeskanować, i gdzie dokładnie jest moduł parktornica ?

        [ Dodano: Sob 07 Gru, 13 20:42 ]
        Panowie, podpinam się drugi raz pod temat i proszę o rade. Podpiąłem dziś VAGa i mam co następuje:
        Control Module Part Number: 6Y6 919 283 A
        Component and/or Version: Einparkhilfe 0001
        Software Coding: 00103
        Work Shop Code: WSC 73430
        1 Fault Found:
        01547 - Sensor for Parking Aid: Rear Mid-Right (G205)
        31-00 - Open or Short to Ground

        1. Czy dobrze wykminiłem, że to chodzi o drugi od prawej jak stoję przodem do bagażnika ?
        2. Na pewno jeden będę musiał kupić - tylko oryginał? Czy są sprawdzone zamienniki ?

        [ Dodano: Wto 10 Gru, 13 15:13 ]
        Tak tylko informacyjnie - czujnik wymieniony we własnym zakresie. Dostęp zajebiście trudny i trzeba mieć zdolności manualne chirurga. Za czujnik dałem 59zł w Chorzowie na Dębowej 8 - gość ma pełno części do Skody. Tyle w temacie z mojej strony.

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X