Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Centralny zamek

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Centralny zamek

    ja stawiam 99% że to termostst bo jest pewnie ciagle otwarty a więc go wymień nowy to koszt ok 40-50 pln i daj znać
    Zurek998

  • #2
    [O1] Centralny zamek

    Witajcie.

    W moim szkodniku nie zamykają się z pilota drzwi od kierowcy. Vag pokazuje 00928 - Locking Module for Central Locking: Front Driver Side (F220)
    27-00 - Implausible Signal.
    Wcześniej paliła się światłem ciągłym dioda przy rygielku w drzwiach - olałem, później zgasła i przestało zamykać drzwi. Alarm także przestał działać. Gdy zamykam z pilota pozostałe 3 drzwi się zamykają, te od kierowcy nie. Gdy mam otwartą szybę w drzwiach kierowcy - zamykając z pilota szyba się nie zamyka. Przekręcam z kluczyka - drzwi zamykają się wszystkie, szyby także.

    Sciągnąłem tapicerkę i mój zamek to 3B1 837 015Q, kupiłem 3B1 837 015A i po wymianie to samo. Ręce mi opadły dlatego piszę do was czy macie jakieś pomysły co sprawdzić. Naczytałem się innych postów w których wszyscy piszą o mikrowłącznikach w tych zamkach bądź o zimnych lutach. U mnie po wymianie zamka na nowy teoretycznie te problemy nie powinny wystąpić. Zamki choć o innym numerze wyglądają tak samo, wtyczka także. A może jednak zamki nie są takie same? Miał ktoś z was podobny problem? Na co stawiacie? Centralka alarmu, centralnego a może moduł komfortu?

    [ Dodano: Pon 11 Mar, 13 23:48 ]
    Miał ktoś z was taki problem?

    Komentarz


    • #3
      Punkt 1. Sprawdź wiązkę w drzwiach
      Rzuć okiem do mojego wątku i zobacz jak to u mnie wyglądało... Prawie wszystko działało...
      O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
      Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
      Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Sajmonn
        U mnie po wymianie zamka na nowy teoretycznie te problemy nie powinny wystąpić.
        czyli sam sobie odpowiedziałeś że problem jest w przewodach. U mnie jeden kabelek się przełamał w tej gumowej harmonijce i też się nie zamykały
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#952309

        Komentarz


        • #5
          Dzięki za odpowiedzi. W weekend jak znajde chwile czasu posprawdzam jesze raz kable w drzwiach i czytajac posty 4tech'a natchneło mnie że na chwilę przed awarią zmieniłem radio. Może ono powoduje że sterowniki widza że tak jakby ktoś był w środku i nie zamykają tylko drzwi kierowcy. Nie chce mi się wyciągać radia bo mam poklejoną ramkę i mam pytanie czy starczy jak wyciągnę bezpiecznik od radia czy cale radio?

          Komentarz


          • #6
            Radio nic nie ma do centralnego.

            [ Dodano: Pią 05 Kwi, 13 22:29 ]
            Sajmonn, jak tam prace?
            Coś się udało zdiagnozować, naprawić?
            O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
            Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
            Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

            Komentarz


            • #7
              Tak jak piszą koledzy. Kabelki w harmonijce między drzwiami a resztą auta. Drugie co , to możesz mieć walnięty moduł sterujący drzwiami. Często gniją piny.

              Komentarz


              • #8
                Witam, mój problem z centralnym zamkiem wygląda tak, że nie zamyka z pilota natomiast przekręcając kluczyk zamyka wszystkie drzwi i załancza się alarm.
                Czy to będzie moduł komfortu do wymiany? Czy coś innego?
                Moja strzałka

                Komentarz


                • #9
                  RyszardF, może kwestia alarmu, podłączeń między alarmem a resztą elektryki, może modułu komfortu, a może nawet samego pilota :lol:
                  Pytanie jaki masz alarm, fabryczny czy dokładany przez dilera bądź montowany zupełnie przez kogoś innego, np. poprzedniego właściciela :wink:
                  Musiał byś się sprecyzować, bo teraz to jak wróżenie z fusów
                  O2FL: W stajni już tylko O2 FL BKD
                  Była O2: Antracytowy Żonkowóz 1,6 FSI
                  Była O1: Nastoletnia Oliwka ~140KM/325Nm

                  Komentarz


                  • #10
                    Podłączę się,żeby nie zakładać nowego wątku.

                    Mój problem z centralnym jest taki:

                    Z pilota mogę otworzyć auto, ale zamknąć już nie. Centralny nie reaguje na pilota wcale po wciśnięciu zamykania w pilocie, zero reakcji. O co tu chodzi ?

                    Komentarz


                    • #11
                      koledzy dobrze by było podłączyć kompa i zobaczyć jakie są błędy w module komfortu .ok
                      Był ATD 101KM 240NM a teraz jest

                      ARL 185KM 371NM http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...lies/smile.png i teraz czuć że auto jedzie http://forum.octaviaclub.pl/core/ima...es/biggrin.png

                      https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-k...5-IDeGVGr.html

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez 4tech
                        RyszardF, może kwestia alarmu, podłączeń między alarmem a resztą elektryki, może modułu komfortu, a może nawet samego pilota :lol:
                        Pytanie jaki masz alarm, fabryczny czy dokładany przez dilera bądź montowany zupełnie przez kogoś innego, np. poprzedniego właściciela :wink:
                        Musiał byś się sprecyzować, bo teraz to jak wróżenie z fusów
                        Kurcze nie wiem czy alarm jest fabryczny czy dokładany. Auto mam 2 lata i przez 1.5 roku wszystko działało bez problemu. Problem pojawił się jakis czas temu otworzyc mogłem bez problemu natomiast zamknąc musiałem mocno nacisnac pilota. Z czasem wogule nie zamykał ani otwierał. Myslałem ze to bareria w pilocie jest słaba wiec wymieniłem na nowa ale to nic nie dało.
                        Moja strzałka

                        Komentarz


                        • #13
                          Bartus, jesteś może na forum superba? 8)

                          Komentarz

                          POWRÓT NA GÓRĘ
                          Pracuję...
                          X