Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z licznikiem-przebieg i zegarek.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z licznikiem-przebieg i zegarek.

    likoss,

    Zostaw tak jak jest, jeżeli nie masz doświadczenia co i jak to możesz większego bałaganu narobić niż pożytku, to co jest dostępne na rynku z past do prac ręcznych np. Tempo, Turbo tempo itp... to jest badziew który robi tylko spustoszenie na lakierze, wypełniając rysy woskiem i na pierwszy rzut oka wyglada super gorzej jak sie wie jak patrzeć lub potem dokładnie umyje, natomiast produkty np. Meguaier`s-a do pracy ręcznej sa za delikatne one wygładzą lekko rysy, zdejmują zmatowienia natomiast twoje spustoszenie da sie wyprowdzić tylko o ile w ogóle mechanicznie i raczej nie w ciagu 5min

    Nie mam relacji ale w lecie znajomy przyprowadzil samochód swojej mamy którym jego żona wjechala w smietnik, wyglądało słabo a jak wyjeżdżał z mojej działki to ja miałem problem gdzie to było, znowu cały efekt psuły plastiki bo one nie chcą sie wygładzać tak jak metal, ale wyglądało 100x lepiej niż jak przyjechał.

    Więc proponuje nie jechać jutro po żadną pastę tylko przeboleć i wytrzymać do momentu gdy ktoś się tym profesjonalnie zajmie

  • #2
    Problem z licznikiem-przebieg i zegarek.

    Witam.

    Pojawił się u mnie problem z licznikiem, szukałem na forum o tym i są tematy o usterkach liczników, wiem, ale mój problem jest inny.

    Otóż przedstawię całe wydarzenie.


    Po nocy, w której było - 15C odpaliłem moją skodziankę, licznik działał jak zawsze, pokazywał się zegarek i przebieg dzienny oraz całkowity. Wjechałem do ocieplanego garażu i po godzinie widzę, że na ekranach od liczników zrobiły się zamazy, pokazały się chaotycznie rozmieszczone kreski. Miałem to już raz w lato, znajomy poradził mi odłączyć aku na 30 min, wtedy pomogło. Teraz gdy zrobiło się to samo, znów odłączyłem aku na godzinę, podłączam i znów te kreski, odłączyłem na dodatkowe 30 min, po podłączeniu wskazania na ekranach całkowicie znikły. Nigdy tak nie miałem, licznik oprócz tego działa normalnie, pokazuje obroty i prędkość, wszystkie ikony, podświetlenie też działa. Działa wszystko oprócz zegarka i przebiegu.

    Moje pytanie: Orientuje się ktoś, co może być tego przyczyną? bezpieczniki sprawdziłem.

    2 pytanie: Zna ktoś dobry warsztat, kto się zna na tym, w okolicach Warszawa, Wołomin, Mińsk Mazowiecki?
    Moja Skoda

    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1122737

    Komentarz


    • #3
      W tym liczniku z tego co pamietam masz LCD łączone na Elastometrze. Podobnie miały kiedyś stare telefony GSM. ja bym to rozebrał, przeczyscił, i na nowo złożył dociskając dobrze LCD.

      Komentarz


      • #4
        W takim razie pewnie trzeba będzie rozbierać licznik, łącznie ze wskazówkami i z tarczami by dostać się do LCD?

        Ogólnie licznik ma jakiś oddzielny bezpiecznik? bo w octavii bezpieczniki z lewej strony od kierowcy, pod maską i kładłem się pod deskę rozdzielczą od kierowcy to tam też widać bezpieczniki, lecz nie wiem już od czego..

        [ Dodano: Wto 26 Mar, 13 21:28 ]
        Poczytalem na forum tematy o licznikach, wiem co trzeba robic, co rozbierac, te LCD ciezko jest wyjac, a widze ze malo kto mial podobny problem ten co ja mam, wiec mam pytanie:


        Zna ktos dobry serwis z okolic Warszawy, Wolomina, Radzymin, Minsk Mazowiecki? bede bardzo wdzieczny za pomoc, a moze ktos podjalby sie naprawy tego ustrojstwa?
        Moja Skoda

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...light=#1122737

        Komentarz

        POWRÓT NA GÓRĘ
        Pracuję...
        X