Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z odpaleniem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z odpaleniem

    Panowie, jakiś jeszcze sprawdzony sprzedawca z olejem oraz płukanką? Oraz który olej lepiej wybrać? MOTUL 8100 X-MAX 0W-40 czy Millers Oils XF Longlife 0W-40 do 1.2 TSI 105 KM CBZB?

  • #2
    Problem z odpaleniem

    Witam.
    Próbowałem zmienić pasek klinowy, ostatecznie go ściągnąłem ale napinacz jeszcze był do wymiany i niestety nie dało się go ściągnąć więc stary pasek powrócił. Przy tym całym zabiegu miałem podłączoną lampkę do akumulatora, jakieś 1,5h taka normalka na żabki pod plus i minus.
    Wsiadam do samochodu, włączam zapłon i nic ?!?!?!?!?!
    Ładuje akumulator z 2h próbuję odpalić i dalej nic?!?!?!?!
    Podłączam do kumpla audi na kable on ma 92Ah akuu i nicc?!?!!
    Mój aku jest nowy z tego roku .....
    Co tu się mogło odwalić ?! na szybko Vaga podłączyłem i żadnych błędów a trzeba szybko furę do rana naprawić....
    Ktoś pomoże ?

    Komentarz


    • #3
      rozumiem że klemy łączą bo jak podłączyłeś kompa to zapłon był właczony czyli zostaje rozrusznik albo imobilajzej odcina w co watpie ...sprawdz rozrusznik

      Komentarz


      • #4
        Działa nie wiem jak to się stało ale mała lampa 12V z zarowka 21w w 2h wytrzepala nowy akumulator. może gdzieś mi prąd ucieka, co myślicie ?

        Komentarz


        • #5
          NuTiiiiii, sprawdź kable do rozrusznika i bezpieczniki może gdzieś zwarcie zrobiłeś
          Daniel

          Komentarz


          • #6
            Okazało się, że kabelek taki czerwony co jest przy plusowej klemie (prawdopodobnie idzie on do alternatora tak sobie pomyślałem) był luźny, jakoś się odkręcił czy coś...
            Przykręciłem go, aku naładowałem i zobaczymy.

            A teraz mam inny problem coś przy pasku mega napierdziela, auto chodzi jak traktor i nie wiem co może być czy napinacz czy co ....
            Raz mi się jeszcze tak stało, że jak byłem w garażu i dodałem gazu na 3000obr żeby posłuchać czy też wali, po momentalnym puszczeniu gazu auto zgasło :shock:

            Komentarz


            • #7
              NuTiiiiii, najprawdopodobniej masz rozrząd przestawiony o ząb albo uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu .Koniecznie podłącz kompa pod auto
              Daniel

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez lilo
                NuTiiiiii, najprawdopodobniej masz rozrząd przestawiony o ząb albo uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu .Koniecznie podłącz kompa pod auto
                Pod kompem nic nie pokazało. Okazało się, że walnęło sprzęgło od klimy, wymieniałem je z pół roku temu. Jedno z zabezpieczeń walnęło, rozwaliło sprzęgło i co gorsza sprężarkę klimy ;///
                Teraz używka 350zł, plus nabicie i robota mnie czeka ;///

                Komentarz


                • #9
                  NuTiiiiii, ufff no to nie jest aż tak źle
                  Daniel

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X