Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z immobiliserem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z immobiliserem

    Orientuje sie tu ktoś czy chlapacze przednie od Fabi I podpasują do szaraka?

    UP!
    W sumie dla potomnych warto byłoby rozpisać co to pudełko potrafi:
    Procesor 1Ghz Samsung, 512MB RAM, 4GB dysk twardy!!!
    2. 7 calowy cyfrowy monitor dotykowy o rozdzielczości 800*480
    3. Wbudowany tuner FM/AM z RDS
    3. Podświetlenie przycisków zgodne z fabrycznym - czerwone.
    4. Wbudowany Bluetooth, odbieranie rozmów w automatycznie przełączanym panelu BT podczas rozmowy przychodzącej, obsługa książki telefonicznej z funkcją wyszukiwania kontaktów oraz wyświetlaniem nazwy osoby dzwoniącej!!!
    5. Odtwarzane formaty: MP3, MP4, DVD, CD, DIVX, CD-R, WMA, JPEG.
    6. Wbudowany moduł GPS, antena GPS w zestawie, mapy wczytywane poprzez slot na kartę Micro SD
    7. Nawigacja GPS całkowicie obsługiwana jest w j. polskim!!!
    8. Dwa sloty SD, jeden na mapy nawigacyjne, drugi na pliki multimedialne (muzyka, filmy, zdjęcia) max 16 GB SDHC.
    9. Możliwość podłączenia kamery cofania, automatyczne uruchamianie obrazu z kamery po zmianie na bieg wsteczny!
    10. Możliwość podłączenia dodatkowych monitorów (zagłówkowych lub podsufitowego).
    11. System operacyjny WIN 6.0 CORE.
    12. Funkcja DUAL ZONE, wyświetlanie obrazu map GPS na cały ekran jednocześnie słuchając np. Radia w głośnikach.
    13. Współpracuje z Automapą i innymi mapami nawigacyjnymi działającymi na WIN 6,0 CE.
    14. Obsługa Ipod. – możliwość wyprowadzenia do schowka – kabel w zestawie
    15. Wtyczka USB, którą można wyprowadzić do schowka.
    16. Możliwość wgrania 20 płyt CD do pamięci urządzenia jako wirtualna zmieniarka płyt!!!
    17. Nowość!!! - możliwość podłączenia dedykowanej przedniej kamery rejestrującej - kamera rejestrująca nie jest w cenie urządzenia.
    18. Po podłączeniu odpowiedniego modemu WIFI - możliwość używania internetu.

    We wtorek będzie w moich łapach, jeśli lakiernik sie uwinie to przed końcem miesiaca auto będzie do odbioru. Na tem moment wyszpachlowany, przerdzewiałe blachy pozamieniane na inne bez śladów korozji i od jutro malowanie

    No i pudełko w akcji:

  • #2
    Problem z immobiliserem

    Witam.
    Mam problem z moim autkiem który zdawał sie być pozornie mały ale zakończył się postojem.

    Od jakiegoś miesiąca miałem kłopot przy uruchomieniu samochodu: gdy zrobiłem to za jednym zamachem to kłopotu nie było, autko odpalało bez zarzutu, jednak gdy z jakiegoś powodu potrzebowałem przerwać procedurę zapłonu (bo potrzebowałem rozblokować skrzynię) to ponowne włożenie kluczyka do stacyjki skutkowało miganiem kontrolki immo i brakiem zapłonu.
    Potrzeba było kilku prób, czasami lekkiej przerwy i tak się bujałem przez miesiąc aż do zeszłego piątku. Wtedy po podjechaniu pod garaż, silnik pracował z 20 sekund zatrzymałem go i wysiadłem. Od tego momentu go nie zapaliłem. Jako że od czasu kłopotów z przeładowaniem turbiny i kilkukrotną padaką MAS posiadam w schowku interfejs VAG zczytałem błędy w tym blokadę immo (17978)

    Rozebrałem konsolę, dostałem się do stacyjki przeczyściłem cewkę w stacyjce i odczytałem kanał 22 w zegarach (17) .
    Stan pętli jest "1" kluczyk jest rozpoznawany"1" autko nie pali*.

    -Czy konieczne jest adaptowanie immo do sterownika?
    -Czy Skoda 1U5 ma na przewieszcze pin do immo a jeżeli tak to który to ciąg cyfr?

    Dodam że jest jeden czterocyfrowy zapis pod długim zapisem kodowym ale jeszcze nie sprawdzałem czy to nmr identyfikacyjny od immo.

    Dzięki za wszelką pomoc.


    * no nie do końca bo zakręci - zapali i gaśnie po jakiejś niecałej sekundzie
    TenisNET Team

    Komentarz


    • #3
      Witaj!
      na przywieszce , biała naklejka 4ocyfrowy pin.
      Kiedy logujesz się w zegarach za pomocą tego pinu, zawsze przed pinem daj zero np. 01111
      gazu, bo dogania nas starość!

      Komentarz


      • #4
        Błąd 17978 mówi o uszkodzeniu sterownika immobilizera - zły kod, ECM, przewody.
        Rozbierz obudowę kierownicy i przy szpulce czytającej transporder jest mała wtyczka na 2 piny.
        Rozepnij ją i popryskaj preparatem typu "KONTAKT" (nie używać WD-40)
        Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez kecaj
          Błąd 17978 mówi o uszkodzeniu sterownika immobilizera - zły kod, ECM, przewody.
          Rozbierz obudowę kierownicy i przy szpulce czytającej transporder jest mała wtyczka na 2 piny.
          Rozepnij ją i popryskaj preparatem typu "KONTAKT" (nie używać WD-40)
          Zrobiłem to już wcześniej właśnie tak jak to opisałeś. Dziś skorzystałem z pin ale efekt był podobny. Nie wpadłem na to że jeden defekt poprzedniej złej jakości pętli i sporadycznego pojawiania się sygnalizacji immo maskuje inny defekt.

          Jest jeszcze przynajmniej jeden przypadek kiedy auto odpali i za sekundę zgaśnie i to bez przyczyny immo bo znów na VAGu nie miałem absolutnie żadnych błędów i immmo widział oba kluczyki, jak też prawidłową pętlę po odświeżeniu styków.

          Błąd był w EGR, zawisł on w położeniu całkowicie zamykającym przelot powietrza, a to ile się przedostało za niego przez drobne nieszczelności wystarczał na "prawie zapłon"

          EGR dawno nie był czyszczony i jak silnik jest ciepły to pracuje normalnie, tak też pozostaje po jeździe. Jednak kiedy autko jest zimne i i na krótko je odpalimy wyłączając pracę silnika EGR na chwilę zamyka dopływ powietrza. Jednak na zimnym aucie to zamknięcie się nie odkleszcza tak jak na ciepłym.

          Dziękuję za pomoc kolegom i polecam się na przyszłość.
          TenisNET Team

          Komentarz


          • #6
            Nie jestem ekspertem ale miałem kiedyś ten sam problem z immobilaizerem i u mnie to była poluzowana wtyczka przy zegarach. Nie jest trudno odkręcić zegary wypiąć i wiąć jeszcze raz wtyczki. Mnie to uratowałao i problem już nigdy nie powrócił.

            Pozdrwaiam.
            Laurin&Klement

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X