Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Kontrolka elektronicznego sterowania silnika

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Kontrolka elektronicznego sterowania silnika

    A w Zabrzu zima na całego,bielutko a śnieg sypie jak szalony dużymi płatkami.W nocy ma być mróz więc zaraz ide żonce popsikać zamki odmrażaczem co rano mnie nie będzie budzić.A może i chodniki wytrzepie na śniegu :!:

  • #2
    Kontrolka elektronicznego sterowania silnika

    Witam wszystkich. Zwracam się ponownie z prośba o pomoc. Otóż sprawa dotyczy kontrolki elektronicznego sterowania silnika.Kontrolka ta zapaliła się dość dawno i po skasowaniu błędu ( błąd sondy lambda) był spokój.W ostatnim czasie kontrolka zapaliła się ponownie, po paru dniach zgasła, Znowu się zapaliła po czym zgasła i i tak kilkukrotnie. Komputer wykazuje błąd sony lambda. Nie odczuwalne są żadne istotne zmiany w pracy silnika. Może ma ktoś pomysł co to może być????? Samochód zasilany gazem przebieg 56 tys km
    A jeszcze przy okazji to może ktoś doradzi co może być przyczyną braku sygnały ostrzegawczego pozostawienia włączonych świateł po wyjęciu kluczyka i otwarciu drzwi. Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam
    mario

    Komentarz


    • #3
      mario 19804, trzeba podpiąć autko pod kompa albo do wrózki......
      U mnie tez od czasu do czasu check się ukazuje.....od sondy ale nie odczuwam tego zupełnie podczas jazdy - wiec jak się zapali to albo sam zgaśnie albo go wykasowuje.
      Uzupełnij sobie profil zeby było widac jaki masz silnik.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #4
        Czyli jak wnioskuję z twojej odpowiedzi to tym checkiem nie ma się zbytnio co przejmować ??? Chociaż dziwi mnie to , że praktycznie do przebiegu około 50 tys. nic takiego się nie działo, później jak się zapalił skasowałem błąd, był dość długo spokój a teraz świeci i gaśnie dość często czyżby faktycznie coś działo się z tą sondą lambda ( taki błąd pokazuje komputer) ??? Może ktoś miał podobny przypadek. pozdrawiam
        mario

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez mario 19804
          Czyli jak wnioskuję z twojej odpowiedzi to tym checkiem nie ma się zbytnio co przejmować ???
          niekoniecznie tak. Trzeba podłaczyc vaga i sprawdzic co to jest. U mnie wyskakuje sporadyczny bład sondy.
          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

          Komentarz


          • #6
            Chyba to logiczne, jeżeli wyskakuje błąd sondy Lambda, wymienić sondę. Samo napewno się nie naprawi.
            Żywotność sondy około 100 tys.km. Nawet jeżeli akurat teraz się nie trafi, to na przyszłość jak znalazł.
            Często przełamują się przewody od podgrzewania sondy (przy samej sondzie). Samochód jeżdzi normalnie na nagrzanym silniku, a błąd wyskakuje, przeważnie po krotkiej jeżdzie, na zimnym silniku. Aby zapobiec przełamywaniu się przewodów, trzeba je nieco inaczej poprowadzić niż fabrycznie, zrobić większą "pętlę" przy samej sondzie. Przełamują się od drgań silnika.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez Marian 2
              Chyba to logiczne, jeżeli wyskakuje błąd sondy Lambda, wymienić sondę. Samo napewno się nie naprawi.
              Logiczne to jest, ale czy problem ustąpi to nie wiem. Samochód mario 19804 jeździ na LPG. Więc można spojrzeć na ustawienia instalacji, bo lambda może wywalać błąd mieszanki zbyt ubogiej/bogatej i po wymianie lambdy ta nowa też będzie wywalać. Spojrzałbym na ustawienia LPG, bo może lekka korekta i pozamiatane . Jak to nie pomoże to wtedy zajmować się już samą lambdą.
              Pozdrawiam
              Northeusz

              Komentarz


              • #8
                mario 19804,

                Sugeruje zakup kabelka on Viakena za 28 zł i sprawdzenie darmowym VCDS Lite. Ja tak zrobiłem i na bieżąco sprawdzam co się dzieje. Będziesz mieć pewność co do błędu. Przy gazie lambda może paść szybciej. Całe szczęście nie jest to droga impreza i przy odrobinie wprawy chyba można samodzielnie pokusić się o wymianę.

                Powodzenia

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X