Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Moduł otwierania szyby-działa na odwrót zamykanie otwiera...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Moduł otwierania szyby-działa na odwrót zamykanie otwiera...

    Zamieszczone przez himi
    Wynika to z faktu, że chyba nikt z nas na forum (oferujących swoje auta) nie wciska kitu
    jasne , i dlatego trzeba za nie płacić 13-15tyś więcej.. :diabelski_usmiech
    gadasz przyjacielu jak na forum A4.., tam tez tylko forumowe sa dobre . no i oczywiście odpowiednio drogie , a reszta to złom.. :szeroki_usmiech

  • #2
    Moduł otwierania szyby-działa na odwrót zamykanie otwiera...

    Witam pierwszy raz na forum

    Kupiłem niedawno Octavie II z 2007 roku w kombi i wszystko działało z szybami jak należy oddałem auto do lakiernika i gazownika i rozpoczęły się kłopoty.

    Żaden z nich nie przyznaje się, że coś popsuł a ja żadnego nie złapałem za rękę.

    PROBLEM :

    nie działały :
    - szyby
    - centralny
    - lusterka
    - oświetlenie w środku

    Diagnoza :

    moduł otwierania szyby - nowy w serwisie skody 1200 zł / szt. ( padły dwa lewy i prawy )
    kupiłem używane po 100 zł

    po wymianie działa wszystko POZA :

    szybami które otwierają się na odwrót czyli po naciśnięciu przycisku otwierania szyby ta się zamyka, po wciśnięciu zamykania ta się otwiera

    Jeśli chodzi o moduł otwierania szyby to oznaczenia identyczne jak te w popsutych modułach ( 1K0959792J,1K0959793J )

    napisałem do sprzedawcy tych modułów - przysłał 2 kolejne i sytuacja ta sama

    serwisant sugerował, że moduły może od anglika ale chyba u Nich szyby też zamykają się do góry a otwierają na dół ( różnica jest z lewą/prawą a nie góra/dół)

    Najgorzej, że musiałem odłączyć centralny zamek bo mam opcje domykania szyb a w tym przypadku po zamknięciu drzwi otwiera szyby ( silniczek kręci w druga stronę ) - nie da rady tego przeprogramować

    Komentarz


    • #3
      Szakul, a jakie masz oznaczenia na modułach?
      moze zakladasz odwrotnie- pasażer/kierowca???

      skoro jesteś z Gdańska uderz do krzynola- na pewno ci pomoże ogarnąć temat
      Forum - Octavia Club Polska
      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

      Komentarz


      • #4
        Fizycznie nie ma możliwości zamontowania tego na odwrót ( prawy pasuje tylko do prawych drzwi )

        Komentarz


        • #5
          Szakul, moduł a nie silniczek :roll:
          uwierz mi da się- przerabiałem to u siebie a krzynol jest w temacie bo razem z tym walczyliśmy
          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez Szakul
            moduł otwierania szyby - nowy w serwisie skody 1200 zł / szt. ( padły dwa lewy i prawy )
            kupiłem używane po 100 zł

            po wymianie działa wszystko POZA :

            szybami które otwierają się na odwrót czyli po naciśnięciu przycisku otwierania szyby ta się zamyka, po wciśnięciu zamykania ta się otwiera
            miałem to u siebie
            w sterownikach szyb jest babol - w przypadku rozładowania akumulatora pada wsad w EEPROMIE i sterownik wraca do ustawień domyslnych. ASO ma spcjalny przycisk w VAS do naprawy tego problemu - ładują nowy wsad do EEPROMu. Ja kupiłem nowy sprawny steronik szyby, bo wyszło mnie to chyba 80PLN.
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              Coś chyba nie bardzo z tym epp, bo ja tyle razy akku rozłaczyłem ze głowa mala, 3 razy w zeszłym roku padł mi akku bo nie trzymał, padł tak ze juz nawet syrena się nie właczyła.
              A to co pisze kolega tez przerabiałem jak silniczki były z anglika

              Komentarz


              • #8
                Szakul, Uderz do jakiegoś serwisu i pogadaj z kumatym gościem.Po nr.VIN poda ci numer modułu sterowania,bo to się tak nazywa. Ja tak zrobiłem w moim przypadku w tamtym roku.Jak miałem nr.to se potem szukałem.Numeracja musi się zgadzać bo nie będą działać wszystkie funkcję.Wiem o tym bo też z tym walczyłem.
                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                Pozdrawiam ANIOL

                Komentarz


                • #9
                  Tu jest opis tego babola o którym ja mówię:
                  Just a moment...
                  Z rozładowanie aku nie ma reguły. U mnie się rozprogramował tylko lewy tylny. U innych prawy tył...
                  BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                  SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez shado
                    Tu jest opis tego babola o którym ja mówię:
                    Just a moment...
                    Z rozładowanie aku nie ma reguły. U mnie się rozprogramował tylko lewy tylny. U innych prawy tył...
                    czy tę specjalną funkcję w VAS to nazywasz "kodowanie"?
                    Bo prócz zakodowania na 128, do którego VAS i tak nie ma pomocnika nie zrobili nic więcej.

                    To samo zrobisz VAG_iem, bo opis wyraźnie mówi o zakodowaniu i o braku możliwości zamknięcia lub otwarcia szyby, a tu działa wszystko tylko odwrotnie.

                    Komentarz


                    • #11
                      też mi się wydaje, że to nie jest regułą, i pewnie się dzieje dla konkretnych sterowników
                      Z opisu wynika, że zdarzyć sie to może tylko dla aut, których sterowniki tylne są po magistrali LIN
                      czyli roczniki 2007 w górę
                      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                      poprzednie modele:
                      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez spacewalker
                        Zamieszczone przez shado
                        Tu jest opis tego babola o którym ja mówię:
                        Just a moment...
                        Z rozładowanie aku nie ma reguły. U mnie się rozprogramował tylko lewy tylny. U innych prawy tył...
                        czy tę specjalną funkcję w VAS to nazywasz "kodowanie"?
                        Bo prócz zakodowania na 128, do którego VAS i tak nie ma pomocnika nie zrobili nic więcej.

                        To samo zrobisz VAG_iem, bo opis wyraźnie mówi o zakodowaniu i o braku możliwości zamknięcia lub otwarcia szyby, a tu działa wszystko tylko odwrotnie.
                        Nie mam na myśli kodowania.

                        Chodzi o konkretnie ten punkt procedury:

                        ^ Select Guided Functions.

                        ^ Select left rear door electronics.

                        ^ Select adaptation of left rear door control module.


                        W VCDS tego nie masz, a tak na prawdę to ta funkcja naprawia sterownik. Oprócz tego potrzebna jest płyta Base CD V.10.01 albo nowsze. Tam są nowe softy do sterowników.
                        Kodowanie na końcu to tylko wykończeniówka, bo masz domyślne ustawienia w sterowniku i trzeba go zakodować.
                        BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                        SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                        Komentarz


                        • #13
                          shado, a czy mozliwe jest wgranie eepromu do sterownika drzwi z innego auta?
                          krzynol, wiesz o czym myślę?

                          bo ja mam problem z moimi lewymi "drzwiami"- o ile prawe są od eosa/sirocco o tyle nie moge trafić analogicznego sterownika do drzwi kierowcy
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            To co chciałem zrobić to skopiować EEPROM z jednego sterownika do drugiego, ale okazało się, że w środku jest jakiś procek zaprojektowany specjalnie do sterowania szybami i on ma EEPROM w środku wbudowany, a nie zewnętrzną kość więc nie za bardzo było jak go skopiować.
                            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                            Komentarz


                            • #15
                              No i po problemie. Krzynol załatwił sprawę aż miło patrzeć. Okazuje się, że sterowniki są prawdopodobnie walnięte to znaczy numery i na silniczku i na module się zgadzały ale nie trybiło tak jak trzeba. W Krzynol uruchomił lutownicę i druciki i wychodzi na to, że dla chcącego nic trudnego. Znaczy sterowanie lusterkami jest nieco walnięte ale to trzeba by kombinować nowe moduły sterowania szybą.

                              Dodatkowo muszę stwierdzić, że to niebezpieczny człowiek bo skutecznie potrafi zarazić pomysłami co można by poprawić, ulepszyć a jak wiadomo na to wszystko potrzeba jest kasa.

                              Raz jeszcze wielkie dzięki za aktywność i pomoc

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Szakul
                                Raz jeszcze wielkie dzięki za aktywność i pomoc
                                to naciskaj taki przycisk "pomógł" :diabelski_usmiech
                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                Komentarz


                                • #17
                                  krzynol po browarze potrafi wiele ... ("dobry Jezu...") :diabelski_usmiech
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Enriquez, to już niedługo :twisted:

                                    a co do tych sterowników, to faktycznie jakieś wersje to są dziwne, bo po kodowaniu na anglika ruch szyb się naprawił
                                    za to oczywiście strony L/P się zamieniły
                                    według ETKI sterowniki te występują na rynek chiński i cholera wie jaki mają wsad EPROMu
                                    w każdym razie kodowanie europejskie + zmiana polaryzacji silników = 90% sukcesu
                                    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                    poprzednie modele:
                                    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez krzynol
                                      w każdym razie
                                      u mnie był poligon doświadczalny :diabelski_usmiech
                                      przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                      wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X