Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z kierunkowskazem i awaryjnymi

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z kierunkowskazem i awaryjnymi

    Ano to dobrze, wiadomo, miejmy nadzieje że mała stłuczka tylko :wink: Póki nie będzie zostawiał 3 śladów to ok.

  • #2
    Problem z kierunkowskazem i awaryjnymi

    Witam,

    Mam dziwny problem z migaczami i światłami awaryjnymi. Sporadycznie "zawieszają" się. Pierwszy raz zauważyłem to jak zostawiłem samochód na awaryjnych. Jak opuszczałem auto słychać było charakterystyczne "cykanie" w środku i kierunkowskazy migały. Jak wróciłem zauważyłem, że wszystkie kierunki święcą się ciągle (nie migają). "Cykanie" w kabinie też ustało.

    To samo podczas jazdy z kierunkowskazami. Sporadycznie zdarzy się (szczególnie jak dłużej stoję na światłach z włączonym migaczem), że migacz "zawiesi się". Cykanie w środku ustaje a kierunkowskaz świeci ciągle. Wystarczy go wyłączyć i włączyć ponownie i jest OK.

    Cóż to może być?

    Pozdrawiam,
    Kuba

    Komentarz


    • #3
      saperos, silnik w profilu masz magiczny jak masz O1. Wymień przekaźnik kierunkowskazów - ten co naciskasz żeby włączyć awaryjne.
      VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
      Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

      Komentarz


      • #4
        dziś pozbyłem się problemu wymiana manetki pomogła

        Komentarz


        • #5
          magi2, celowałem w przekaźnik bo często pada. Nie miałeś kłopotów wcześniej z przełączaniem świateł długie-krótkie na tej starej manetce?
          VAG - diagnostyka - kodowania - adaptacje - PIN immo - adaptacje kluczyków
          Jeżeli post okazał się pomocny kliknij

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez alxxx
            saperos, silnik w profilu masz magiczny jak masz O1. Wymień przekaźnik kierunkowskazów - ten co naciskasz żeby włączyć awaryjne.
            Profil zmieniony Dzięki za info. Kolega magi2 pisze o manetce, ale u mnie również awaryjne się zawieszają więc myślę, że przekaźnik jest dobrym strzałem

            Czyli kupuje TO i wymieniam tak jak opisano TU i powinno działać?

            Pozdrawiam,
            Kuba

            Komentarz


            • #7
              Potwierdzam, wymieniłem dziś właśnie (te same objawy były) wyłącznik awaryjnych i już wszystko jest OK. Boli jedynie cena tego elemrntu w ASO-130zł. Za to wymiana to dosłownie 1 minuta :-)

              Komentarz


              • #8
                u mnie dzisiaj pojawił się też ten problem tylko że u mnie nie ma "cykania" tzn po włączeniu kierunku cały czas się świeci kierunkowskaz, ale nic nie słychać "cykania" to znak że też trzeba wymienić przekaźnik ???

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez alxxx
                  magi2, celowałem w przekaźnik bo często pada. Nie miałeś kłopotów wcześniej z przełączaniem świateł długie-krótkie na tej starej manetce?
                  problem tylko z kierunkami

                  Komentarz


                  • #10
                    Witam, u mnie też pojawił się problem z kierunkami i awaryjnymi. Początkowo po włączeniu któregokolwiek kierunkowskazu "cykanie" było nierówne raz szybciej raz wolniej, wreszcie kierunki przestały działać, tzn mrugnie tylko raz i koniec, a awaryjne czasem działają a czasem nie. Moje pytanie Drodzy Koledzy czy u mnie też wymiana samego włącznika awaryjnych pomoże :?:

                    Komentarz


                    • #11
                      Jeśli ktoś ma taki problem to polecam pierw -

                      1) demontaż manetki, przeczyszczenia wszystkich styków, przesmarowanie kontaktem
                      2) jeśli nie pomogło, wymianę nieszczesliwego przekaznika.
                      Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                      Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                      ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                      TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X