Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rozrusznik

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rozrusznik

    panowie bez przesady....Polska to nie Ukraina i pomijajac fakt ze mamy "przyjaciul- tak jak w 39 Putoin nie a rady w ciagu 2 ani nawet 14 dni Polske przeleciec....
    w dzisiejszych czasach decydujacym jest nie liczba a mobilnosc i wyszkolenie jednostek.
    Przyklad Rosjanie w awganistanie puścili "wielka machine na gasienicach" w miasta z malo doswiadczonymi zolnierzami i co bylo ? wycieli ich w pien ... Nie przecze ze machina rosyjska jest slaba nie ma nic dobrego - napewno nie maja nowe mysliwce tylko ile i czy one wogole sa zdolne do dzialan bojowych...A polska armia hm mam troche rodziny w wojskowosci i wiem ze bywa roznie ale napewno wiem ze zawodowa armia to jest to co ma sens.
    a jesli chodzi o spjuszikow to nie liczylbym na nikogo bo tak jak wyzej pisano kazdy dba w pierwszej lini o siebie

  • #2
    Rozrusznik

    przy przekręceniu kluczyka słychać pstrykniecie w rozruszniku i nie kręci ??
    co to może być?
    Skoda.........

    Komentarz


    • #3
      Automat pierdyknal... lub sprzeglo jednokierunkowe wywalone... co by nie bylo... rozrusznik do demontazu i sprawdzenia/naprawy
      Przemek
      DIAGNOSTYKA GRUPA VAG
      A6 C4 Avant 2.5 TDi AEL quattro
      80 B3 Limo 1.6 TD SB

      Komentarz


      • #4
        To ja z innej beczki ale też o rozruszniku - jak odpalam, czasem po uruchomieniu już silnika pojawia się taki dziwny pisk (1-2 sek.) podejrzewam, szczotki w rozruszniku - ktoś miał podobnie?

        Komentarz


        • #5
          glowa-glowa, chyba padły ci łożyska. Ja mam tak samo. Psiknąłem po łożysku WD40 celem sprawdzenia I przeszło na pare dni. Teraz jak WD spłynął , piszczy mi znowu. Zbieram się do wymiany łożyska, ale ciągle brakuje czasu. Dam znać jakie efekty jak będę po.

          Komentarz


          • #6
            ok super, też tak stawiałem z ojcem, ale jak mówisz - brak czasu, ale trochę się powoli zebrało po sezonie bezawaryjności, więc muszę przeteoretyzować

            będę czekał na info - daj znać czy to dużo roboty

            Komentarz


            • #7
              Cholera nigdzie nie ma takiego łożyska jakie miałem orginalnie. W końcu znalazłem gdzieś na internecine, ale chyba jest deczko większe. Za pierona nie mogę go wcisnąć. Muszę się rozglądnąć za jakąś prasą lub czymś w tym rodzaju.

              [ Dodano: Czw 08 Sie, 13 22:01 ]
              No , w końcu znalazłem na allegro. Bardzo polecam AUTO-ELEKTRA-PL . Bardzo konkretny facet. Przysłał mi łożysko do Anglii w pare dni i nawet stosunkowo tanio.
              Gorąco polecam.
              Sama wymiana to ok. 1-1.5 h z wyjęciem rozebraniem, złożeniem i zamontowaniem w samochodzie.
              Bardzo pomaga wymontowanie kieszeni na akumulator. To tylko 4 śruby ,a le za to dostęp do rozrusznika jest nieporównywalnie lepszy.
              Samo łożysko wbiłem używając dużego klucza nasadkowego. Nie trzeba było jakoś specjalnie się wyżywać. Delikatnie z wyczuciem i weszło.

              Efekt - fura pali na dotyk i nie słychać żadnych dziwnych pisków, stuków lub innych tego typu niespodzianek.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X