Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie działa wentylator klimatyzacji

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie działa wentylator klimatyzacji

    rafiki, ale ja będę miał to z 1.2 a Mariusz ma z 1.6 bez turbawki. Moja ma mieć 10,3 do setki katalogowo Mariusz a Twoja ile?

  • #2
    Nie działa wentylator klimatyzacji

    Witam. Ostatnio borykam się z problemem nie działającego wentylatora klimatyzacji. Problem objawia sie nastepująco: Po odpaleniu silnika i włączeniu klimy wentylator kręci przez chwilę i potem nie daje znaku życia. Czytałem trochę o tym problemie ale niestety już mnie przerasta. Wymieniłem na nowe: wentylator i sterownik wentylatorów. Dalej to samo. Nie mam pojęcia już gdzie szukać problemu. Dodam że wentylator nie dostaje napięcia ze sterownika po czasie jak przestaje kręcić ( sprawdzane na nowym i starym sterowniku). Proszę o porady bo już mi ręce opadają. Jest to Octavia z 2003 roku 1.9 TDI

    Komentarz


    • #3
      najszybciej nasuwa mi się opcja czy nasz wystarczającą ilość czynnika w klimatyzacji.. jeśli będzie za niskie ciśnienie to klima odpali a po chwili ją rozłączy ...

      Komentarz


      • #4
        Klima działa bardzo dobrze dopiero podczas jazdy, więc czynnik raczej jest. Znalazłem przepalony bezpiecznik 40 A przy akumulatorze, po zmostkowaniu wentylator ruszył i klima zaczęła działać. Coś musiało być przyczyną przepalenia bezpiecznika. Obróciłem ręką drugi wentylator 345mm i strasznie cięzko chodzi. Myślę że to on jest powodem przepalenia bezpiecznika, a drugi wentylator nie działa bo jest połączony z tym pierwszym.

        Komentarz


        • #5
          Ja u siebie wymieniałem skrzynkę bezpieczników na akumulatorze. To chyba jest przypadłość naszych samochodów... :roll:

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X