Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z odpaleniem (kontrolka ASR)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z odpaleniem (kontrolka ASR)

    mattyah4x4, wszystko się zgadza ,trzeba mieć przy tym refleks.

  • #2
    Problem z odpaleniem (kontrolka ASR)

    Witam,
    nawiedził mnie nowy problem, który jest za pewne dość ciężko określić bez podpięcia do VCDS'a jednak nie znam nikogo osobiście z Warszawy kto by takowy posiadał, dodatkowo czas będę miał na tego typu akcje dopiero w przyszły weekend.
    Do rzeczy.

    FILMIK

    Jak widać na filmiku, przekręcając zapłon zapala się kontrolka ASR i samochód nie odpala. Następnie na pilocie zamykam auto (słychać jak szyby się zamykają), otwieram i odpala bez problemu. Nie występuje taki problem za każdym razem, ale średnio co 3-4 rozruchy silnika.
    Wiem, że ASR potrafi się świecić przy źle ustawionym kącie wtrysku, bądź przy padnięciu któregoś z czujników przy kole. Jednak nie spotkałem się (szukałem też na forum) podobnej sytuacji.

    Co może być przyczyną? Czy pozostaje jedynie VCDS? Jakieś innowacyjne pomysły?

    Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      zajrzyj do tego tematu: Forum - Octavia Club Polska jest kilka możliwych przyczyn, najlepiej zacząć od przekaźnika 109
      moje stare auto
      jest scout

      Komentarz


      • #4
        dzięki za podesłanie linka! Przyznam się, że czytałem akurat ten temat wcześniej, ale w ogóle nie skojarzyłem go z moim przypadkiem :P

        Patrzyłem na allegro na ten przekaźnk 109. Cena za oryg. ~15zł. Stąd moje pytanie, czy warto wydać te 15zł w ciemno i wymienić przekaźnik? Rozumiem, ze jest to na zasadzie p&p i nie trzeba niczego przez kompa robić itp?

        Komentarz


        • #5
          Jakbyś miał możliwośc to możesz się podmienić z kimś przekaźnikiem (auta z całej grupy VAG) i zobaczysz czy to faktycznie jego wina. Jak masz laptopa to warto kupić jakiś zwykły interfejs za 20-30 zł. Za dużo nim co prawda nie zdziałasz, ale podstawowa diagnostyka zawsze na miejscu i za darmo więc warto.
          moje stare auto
          jest scout

          Komentarz


          • #6
            zapytam tutaj, żeby nie tworzyć nowego wątku. Pytałem w ASO POLMOT AUTO Wwa Bielany o :

            wymianę tego przekaźnika (nr 109) (kupie sam)
            wymiana anteny dachowej (nową już posiadam)
            wymiana termostatu (u nich kupuje część)

            kwota +/- 600zł.

            Warto się w to pchać?

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X