Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie ma iskry

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie ma iskry

    Fajna Stasia

  • #2
    Nie ma iskry

    Witam, oddałem tydzień temu auto na myjnie, prali środek silnik itd... Po umyciu auta nie da się odpalić do dziś, octavia 1.6 AEE, od cewki napięcie po przekręceniu kluczyka już się pojawia po kręceniu silnikiem bije napięciem czyli cewka myslę jest ok, więc kupiłem i wymieniłem kompletny aparat zapłonowy palec, kopułka, i czujnik halla, prod idzie z cewki lecz z kopułki już nie wychodzi na świece, jaka może być to przyczyna bo ja już ręce rozkładam, po podpięciu komputera nie ma żadnych błędów :/

    Komentarz


    • #3
      "Częste mycie skraca życie, skóra się wyciera i człowiek umiera", to takie popularne powiedzenie wśród małolatów. A na poważnie, to trzeba sprawdzić, ewentualnie powycierać/wysuszyć, a może i wymienić przewody wysokiego napięcia. Prawdopodobnie woda ze środkiem myjącym dostała sie pod kapturki co są nakładane na świece. środki chemiczne mają to do siebie, że nawet po wyschnięciu przewodzą prąd.

      Komentarz


      • #4
        Kable na nowych lub starych jest to samo, z cewki prąd dochodzi a z kopułki już nie wychodzi, może być np za słabe napięcie z tej cewki wychodzić ? bo sprawdzałem na świecy to nie widać iskry ale pod miernikiem widzę że jest.

        Komentarz


        • #5
          Może coś przestawione, nie prawidłowo złożone w aparacie zapłonowym ?

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X