Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Vehicle speed sensor - impluasible signal... I inne.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Vehicle speed sensor - impluasible signal... I inne.

    Zamieszczone przez Mihau
    Zamieszczone przez Wally
    Mihau, byś dał się wyprzedzić
    Sam zacząłeś. :P
    :diabelski_usmiech
    Kasia......

  • #2
    Vehicle speed sensor - impluasible signal... I inne.

    Drogie Koleżanki i Koledzy
    To chyba mój pierwszy post na tym forum, więc witam się serdecznym Ahoj
    Jakiś czas temu kupiłem Octavię I, 1.9TDI 90KM kombi '04.
    Od razu do wymiany poszedł rozrząd i przekładnia kierownicy wraz z przyległościami (pompa, drążki, itp).
    Po tych wymianach wywaliło mi (po kilku dniach) błąd. Elektryk zdiagnozował to jako "nieprawidłowy sygnał prędkościomierza na lewym kole". I błąd skasował (+50 pln)
    Po jakimś miesiącu znowu wyskoczyła kontrolka. Auto podpiąłem już pod własnego vaga i oto co zobaczyłem:


    VCDS-Lite Version: Release 1.2
    Friday, 23 August 2013, 12:08:27:0


    Chassis Type: 1U - Skoda Octavia I
    Scan: 01,02,03,08,15,16,17,19,22,29,35,36,37,39,46,56,76

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 01: Engine Labels: 038-906-012-AGR.LBL
    Controller: 038 906 012 HA
    Component: 1,9l R4 EDC 0000SG 4922
    Coding: 00002
    Shop #: WSC 31480
    VCID: 56DF055BA11F
    TMBJG41U842928691 SKZ7Z0D2470799
    1 Fault Found:
    16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal
    P0501 - 35-00 - -
    Readiness: N/A

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 03: ABS Brakes Labels: 1C0-907-37x-ABS.LBL
    Controller: 1C0 907 379 L
    Component: ABS FRONT MK60 0101
    Coding: 0001025
    Shop #: WSC 31480
    VCID: 33199CCF122D
    No fault code found.

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 15: Airbags Labels: 6Q0-909-605-VW5.LBL
    Controller: 1C0 909 601
    Component: 31 AIRBAG VW51 0008
    Coding: 13105
    Shop #: WSC 31480
    VCID: DDCD9A774429
    No fault code found.

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 17: Instruments Labels: 1U0-920-xxx-17.LBL
    Controller: 1U0 920 811 J
    Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V11
    Coding: 17122
    Shop #: WSC 31480
    VCID: 351DA2D71C59
    TMBJG41U842928691 SKZ7Z0D2470799
    1 Fault Found:
    00771 - Fuel Level Sensor (G)
    30-10 - Open or Short to Plus - Intermittent

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 19: CAN Gateway Labels: 6N0-909-901-19.LBL
    Controller: 6N0 909 901
    Component: Gateway K<->CAN 0001
    Coding: 00006
    Shop #: WSC 31480
    VCID: F093D3C3A3BB
    No fault code found.

    -------------------------------------------------------------------------------
    Address 46: Central Conv. Labels: 1C0-959-799.LBL
    Controller: 1C0 959 799 A
    Component: 4R Komfortgerát HLO 0004
    Coding: 00067
    Shop #: WSC 31480
    VCID: 351DA2D71C59
    1 Fault Found:
    01044 - Control Module Incorrectly Coded
    35-00 - -

    End --------------------------------------------------------------------------------------------------


    Podejrzewam, że pierwszy błąd wynika ze złego podpięcia czegoś tam po wymianie przekładni.
    Dalszy błąd - jestem zielony.
    Jeszcze dalej - wskaźnik paliwa - nie dziwi mnie, bo wskaźnik działa albo i nie działa. Mam zamiar wymienić na nowy.
    A potem znowu jestem zielony.

    Czy będzie ktoś tak dobry i poradzi, co to za błędy, jak wyeliminować przyczynę...
    I jako, że laikiem jestem totalnym, to przepraszam z góry za laickość postu

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez blooss
      1 Fault Found:
      16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal
      P0501 - 35-00 - -
      a nie jest to czujnik prędkości w skrzyni biegów?
      ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
      ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
      poprzednie modele:
      ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
      ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
      O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

      Komentarz


      • #4
        16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal
        P0501 - 35-00 - -
        Readiness: N/A
        Czujnik prędkości :sygnał nieosiągalny.
        Czyli komputer dostaje sygnał jakiego nie powinien dostać. Może być walnięty ten czujnik, ale jak ci mechanic skasował błąd I wytrzymało miesiąc, to raczej coś ci nie zawsze styka. Posprawdzaj podłączenie czujnika, a dopiero później wymianka.

        Czujnik poziomu paliwa : przerwa lub zwarcie do plusa. No to tak jak piszesz - bebechy ze zbiornika do wyrzucenia (lub jak lubisz robótki ręczne, to płytka oporowa może być uszkodzona - da się wymienić, choc sama płytka jest raczej trudno osiągalna)

        Ostatnie to masz żle zakodowany moduł komfortu. Vag w dłoń i zakodować.

        Powodzenia

        Komentarz


        • #5
          Również się przywitam, również pierwszy post.
          Dopnę się do tematu, bo problem mam podobny.
          Jak u kolegi błąd 16885, pojawiający się przy prędkościach powyżej 120km/h. Mogę jeździć miesiąc po mieście i nic - jak tylko wyskoczę na autostradę to czasami po 15 min, czasami po 2 godzinach szybszej jazdy jest błąd.
          Jak wyrzuca błąd to też odcina się climatronic (wyskakuje błąd 119 - też czujnik prędkości pojazdu). Czujnik prędkości wymieniłem, także mogę go wykluczyć. Wtyczka raczej pewna i wyczyszczona.
          Może ktoś z Forumowiczów coś poradzi, ewentualnie doradzi jakiegoś dobrego mechanika w Plewiskach lub Poznaniu.
          Pozdrawiam

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez djtomi2
            16885 - Vehicle Speed Sensor: Implausible Signal
            P0501 - 35-00 - -
            Readiness: N/A
            Czujnik prędkości :sygnał nieosiągalny.
            Czyli komputer dostaje sygnał jakiego nie powinien dostać. Może być walnięty ten czujnik, ale jak ci mechanic skasował błąd I wytrzymało miesiąc, to raczej coś ci nie zawsze styka. Posprawdzaj podłączenie czujnika, a dopiero później wymianka.

            Czujnik poziomu paliwa : przerwa lub zwarcie do plusa. No to tak jak piszesz - bebechy ze zbiornika do wyrzucenia (lub jak lubisz robótki ręczne, to płytka oporowa może być uszkodzona - da się wymienić, choc sama płytka jest raczej trudno osiągalna)

            Ostatnie to masz żle zakodowany moduł komfortu. Vag w dłoń i zakodować.

            Powodzenia
            A mógłbyś rozszerzyć, co i jak zakodować? Bo jak nie jest nie jest to jakaś wielka filozofia, to sam to zrobię, a póki co niestety jestem zielony :/

            Komentarz


            • #7
              No coś mam. Nawet nie było tak źle.
              Zaglądnij tu :VW Golf (1J) Comfort System (Generation 2) - Ross-Tech Wiki
              I według tej instrukcji zakoduj sobie komfort. U mnie działa.
              Jakby jeszcze coś, to pytaj. Jak tylko będę mógł to pomogę.
              Pozdrawiam.

              [ Dodano: Sob 31 Sie, 13 17:42 ]
              A no i do tego wszystkiego jest ci potrzebne jakieś urządzenie diagnostyczne: VAG , VCDS, lub coś tego typu. Z twojego pierwszego postu wynika (choć może wyciągam błędne wnioski), że ni posiadasz takowego, tylko zajmuje się tym twój mechanik.
              Jak bierze 50 za kasowanie błędów to za kodowanie modułu może być nawet 100.
              Warto się w takie coś zaopatrzyć, bo zwraca się bardzo szybko. W moim przypadku to zwróciło się w zasadzi natychmiast. A później wygoda, bo nie musisz szukać mechaniora, tylko siadasz sam z piwkiem i za chwilę wszystko wiesz. Jak ni wiesz, to na forum zawsze znajdzie się ktoś, kto pomoże. A w kieszeni zostaje.

              Komentarz


              • #8
                blooss, jeżeli nalal kłopotasz się z błędnym kodowaniem modułu komfortu, to ja mam taki sam bład 1044 i takie same kodowanie sterownika.

                Ten błąd pojawił się u mnie po zaprogramowaniu modułu komfortu (za pomocą Czeskiego programu Motor Diag lub cos takiego), aby można było opuszczać i podnosić szyby za pomocą kluczyka. Być może tu jest przyczyna występowania tego błedu - u mnie wszystko działa normalnie.

                Sprawdź, czy po dłuższym przytrzymaniu przycisku otwierania auta na kluczyku, szyby opuszczają się (musisz być blisko auta).

                Jeżeli nie, to ja też będę zainteresowany rozwiązaniem błędnego kodowania sterownika modułu komfortu.

                Komentarz


                • #9
                  Ja u siebie włączałem dociąganie szyb programem motor diag i u mnie wszystko hula tak samo przed jak i po. Żadnych błędów odnośnie złego kodowania.

                  [ Dodano: Pią 20 Wrz, 13 11:16 ]
                  andrzej22, a jesteś pewien, że masz dobrze zakodowany moduł.
                  Tak mi przyszło teraz do głowy, co by było jakbyś ktoś (np. poprzedni właściciel)wsadził ci inny moduł do auta. Wtedy tobie może się wydawać, że masz dobry kod, a moduł, jak jest z innego rocznika, albo z auta o innym wyposażeniu może myśleć inaczej.
                  Popróbuj z innymi kodami, nie ma ich znowu tak wiele, a może to pomoże.
                  Ja sobie przed chwilą celem sprawdzenia zakodowałem moduł do innego wyposażenia i jak najbardziej wyrzuca błąd 1044 pomime tego, że wszystko działa poprawnie.
                  Powodzenia.

                  Komentarz


                  • #10
                    djtomi2 dzięki za informację o braku błędu po zakodowaniu podnoszenia szyb u Ciebie.
                    Auto mam od nowości, więc to ,co piszesz o innym module z innego auta nie ma u mnie racji bytu.
                    Ale jest jeszcze jedna poszlaka: spróbowałem sobie zakodować aby było trąbnięcie przy zamykaniu auta (też tym czeskim programem)- to nie zadziałało, więc zakodowałem brak tego trąbnięcia (czeskim programem). Potem pojawił się błąd, o którym mowa. Może to dlatego?
                    Tak myślę, że może u Ciebie w OII nie wywala błędu po zakodowaniu podnoszenia szyb, a u mnie w OI wywala? Nie wiem.
                    Może inni właściciele OI wypowiedzą się w tej kwestii?.
                    Najważniejsze, że szyby działają jak trzeba, i wszystko pozostałe również.

                    Komentarz


                    • #11
                      Wszystko co do tej pory pisałem tyczy się OI. Niestety nie ma możliwości wprowadzenia do profilu dwóch samochodów, a mam i taki i taki. Jak się rejestrowałem to padło na OII. Chyba sobie zmienię bo jednak częściej piszę o OI. Sorry, że cię wprowadziłem w błąd.
                      Na pewno w OI użyłem Motor Diaga do uruchomienia dociągania szyb i na tym moja znajomość z czeskim programem się zakończyła. Tak jak pisałem wcześniej, żadnych skutków ubocznych typu błędy, czy coś takiego.
                      Próbowałem też z tym pikaniem przy otwieraniu i zamykaniu, ale u mnie nie chodzi. Chyba nie mam syreny od alarmu, jeżeli w ogóle mam jakiś alarm.
                      Ja to włączałem w adaptacjach.
                      A tak a propos to jakie masz kodowanie u siebie ? U mnie 00259 . Rocznik 2003, 4 el. szyby.

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie jest kodowanie: 00067. Przednie szyby elektrycznie sterowane, auto z 2010 r.
                        To może koledzy z takim wyposażeniem jak ja mam napiszą jakie mają kodowanie swoich modułów komfortu, po zakodowaniu opuszczania szyb z pilota (czeskim programem) - to byłaby pomoc.

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X