Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ogrzewanie dupska

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ogrzewanie dupska

    Też mi się poci z tego korka, orientuje się ktoś czy to się rozbiera i czyści?

  • #2
    Ogrzewanie dupska

    Witam. Mam problem z ogrzewaniem foteli. Działały dobrze aż po jakimś czasie grzeją, ale bardzo słabo. Czytałem różne tematy i pokombinowałem że może to być termistor. Wymieniłem na NTC 10kohm a nawet na NTC 6,8kohm i nie ma różnicy. Dalej słabiutko grzeją. Mam wrażenie że grzeją tylko przez chwile, sądzac po cykaniu przekaźników. W związku z tym mam pytania:
    1: Czy jest jeszcze jakiś sterownik co steruje czasem grzania?
    2: Jeśli jest to gdzie on jest schowany i jaki ma numer
    3: Czy jest on może zintegrowany w potencjometrach do regulacji mocy grzania?

    Zgłupiałem totalni, bo skoro maty mają zabezpieczenie w postaci termistora to po co byłby ewentualny sterownik.?!? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      gdzie jest ten termistor?
      U mnie podobnie jest, na początku zaczyna grzać dość mocno, tak delikatnie przyjemnie "parzy" ale potem albo 4 litery się przyzwyczajają, albo grzeje coraz słabiej. Z tym że u mnie cykanie przekaźnika słychać cały czas.

      Komentarz


      • #4
        Termistor jest w macie grzewczej. Trzeba zdjąć tapicerkę dolną. Generalnie jeśli termistor padnie to sterownik nie zezwoli na włączenie maty. Więc podejrzewam, że też masz problem ze sterownikiem. Kwestia gdzie on jest ?

        Komentarz


        • #5
          U mnie od kiedy mam auto (5lat) fotele wcale nie grzeją. Przy włączaniu i wyłączniu słychać "pyknięcie" w okolicy przekaźników. Dziś elektronik sprawdził na szybko coś tylko wyjmując przełącznik i stwierdził, że musi głębiej pogrzebać by określić co jest nie tak. Po pięciu latach chciałbym wreszcie zrobić ogrzewanie d...py i to teraz przed zimą. Co może być nie tak i gdzie szukać?
          strazakp

          Była O1 1.9 tdi 110KM ASV 2001r. - służyła mi dzielnie 6 lat.
          Jest O2 1.4 tsi, 156KM/260Nm (podobno), CAXA, 2009r.

          Komentarz


          • #6
            witam
            ja mam grzanie foteli, dziala ale nie korzystam bo chce miec jeszcze dzieci :P
            pekool

            Komentarz


            • #7
              Generalnie jeśli przełącznik cyka to termistor i mata są całe. Obstawiam że uwalony sterownik grzanych foteli. Ja już mam córkę i czas pokaże czy jeszcze będę miał drugie dziecko :P

              Komentarz


              • #8
                Ja juz mam dwojke wiec siedzenia tej zimy beda grzac pelna para :P


                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...164627#1164627

                Komentarz


                • #9
                  Witam

                  Jeśli słychać cykanie przekaźnika włączając i wyłączając przełącznik to najpierw sprawdziłbym maty grzewcze z zwłaszcza w siedzisku. Najprościej wyjąć fotel rozpiąć kostki i sprawdzić omomierzem przejście mat. Ja miałem przerwę w macie siedziska uszkodzoną od drutów napinających tapicerkę.

                  Komentarz


                  • #10
                    A w jakich okolicach powinno być słychać to cykanie przy włączaniu foteli ? I gdzie znajduje się ten sterownik od ogrzewania foteli ( ktoś pytał wcześniej ale nie doczytałem odpowiedzi ).

                    Komentarz


                    • #11
                      Podepnę się pod temat, bo szkoda pisać nowego:
                      Czy można odłączyć podgrzewanie siedziska zachowując grzanie oparcia? Ciepełko na plecki bardziej przyjemne i nie usmażę sobie jajec

                      Co do tematu, to u mnie pyknięcie przekaźnika słychać zaraz po włączeniu grzania, a potem jak w żelazku - gdy dogrzewa matę w zależności od ustawionej "hicy"
                      >> Serwisujesz swoją Skodę? Ściągnij książki "Sam Naprawiam - Octavia I" <<
                      >>Link alternatywny<<

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X