Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

WYMIANA LICZNIKA NA NIE CO NOWSZY, CZY PODEJDZIE?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • WYMIANA LICZNIKA NA NIE CO NOWSZY, CZY PODEJDZIE?

    No to zapraszam na Dytrycha, ja będę około 18.30

  • #2
    WYMIANA LICZNIKA NA NIE CO NOWSZY, CZY PODEJDZIE?

    Witam, posiadam samochod skoda octavia 1.6 glx z 2000 roku. Padly mi liczniki i dostalem rade by po prostu kupic nowy(uzywany) a nie bawic sie w naprawy. Kupilem... Lecz nie co nowszy. Podpialem go by sprawdzic, i ogolnie dziala swieci sie wszystko lecz przy zapaleniu silnika odrazu go odcina i nie pozwala na rozruch. Czy jestem mozliwosc usuniecia bledu tego z komputera tudziez zrobic cos innego czy po prostu musze kupic ten licznik starsz ktory mam tyle ze dzialajacy ? Prosze o odpowiedz! Dzieki z gory! dolaczam zdjecie nowszego licznika
    Załączone pliki

    Komentarz


    • #3
      Sprawdzałeś błędy VAGiem ?
      O ile dobrze pamiętam, to sprawa Immo.
      Immo to trzy elementy: kluczyk, stacyjka i licznik właśnie.
      Jak wymienisz jeden z tych elementów, to musisz potem wszystko ze sobą z powrotem zsynchronizować.
      Z tego co pamiętam to kody kluczyków siedzą właśnie w liczniku.

      Jak próbujesz odpalić to zaświeca ci się kontrolka immo?

      Pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        Rozumiem, gdy przekrecam kluczyk to ikonka immo nie gasnie wlasnie i przy zapalaniu rowniez. Czyli jest mozliwosc by elektryk to zrobil? Dzieki za pomoc!

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez hnhic
          Rozumiem, gdy przekrecam kluczyk to ikonka immo nie gasnie wlasnie i przy zapalaniu rowniez. Czyli jest mozliwosc by elektryk to zrobil? Dzieki za pomoc!
          do tego wystarczy tylko kabel i program
          kumaty samouk nawet to lekko ogarnie
          był: VW Golf IV 1.9 TDI AJM '01 ->
          jest: Skoda Octavia 1 1,6 BFQ '04



          komputer VAG - Rybnik i okolice -> info PW.

          Komentarz


          • #6
            Elektryk ci to zrobi jak będzie miał czym.
            Ile sobie zaśpiewa, to druga sprawa. Kodowanie kluczyków nie jest najtańsze.
            Kiedyś to robiłem szwagrowi VAGiem Commanderem. Nawet się udało, ale pastylka musiała być czysta, nigdy wcześniej nie programowana.
            Zrobiłem to raz w życiu i uważam , że raczej mi się udało, niż wiem jak to zrobić, więc nie czuję się na tyle odpowiedzialny, żeby w tej kwestii rad udzielać.
            Pozdrawiam

            Komentarz


            • #7
              w skrócie, zgrywamy wsad ze starego licznika, odczytując tym samym pin, nr seryjny immo i vin. zgrywamy wsad z nowego i w nowym zmieniamy pin, immo serial i vin na ten ze starego. Jeśli będzie trzeba kodować pastylkę, to oczywiście musi być nowa nie kodowana wcześniej. Obydwa zegary muszą być immo3 na CANie XXX920XXX . To tak w skrócie, jeszcze tego nie robiłem ale łapy mi się trzęsą żeby to zrobić, na razie nie mam potrzeby wymiany, póki wyświetlacz od maxidota jeszcze coś wyświetla
              Wsad ze swojego licznika immo3 zgrywałem kabelkiem vag kkl usb i programem vag eeprom programer 1.19g , świetnie działa z zegarami VDO immo3.

              Komentarz


              • #8
                hehhh dzieki wielkie za zainteresowanie sprawą, mysle ze mi pomogliscie choc napewno sam tego nie zrobie, mam nadzieje ze nie zabije to mojego portfela! dzieki raz jeszcze !

                Komentarz


                • #9
                  W mojej F1 wymienili mi licznik za 100 zł tu:
                  AUDI » NAPRAWA LICZNIKÓW
                  Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Audi, Seat, VW. Wiązki, montaż, kodowanie. Tel. 510 150 407
                  Klientów pytających o rabat informuję, że jest on stolicą Maroka

                  Komentarz


                  • #10
                    Do 2000 roku nie wszystkie silniki miały Komunikacje can z licznikiem a ten nowszy komunikuje się po can , więc jeżeli możesz odpalić auto na starym liczniku to odpal i odepnij (auto odpalone) i wtedy podepnij nowy auto będzie chodzić i jak będzie działać obrotomierz to da się ten licznik włożyć do twojego auta i wtedy zakodować licznik i immo .
                    Jak nie to trzeba będzie kupić starszy licznik.
                    jakby co posiadam kabel vag

                    Komentarz

                    POWRÓT NA GÓRĘ
                    Pracuję...
                    X