Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

16555 - Fuel Trim; Bank 1: System Too Lean

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wg serwisówki kąt przepustnicy na jałowym powinien być w zakresie 1,5-4,0. Lewiznę ciągnie albo przepustnica do czyszczenia albo .... ??

    Komentarz


    • Taka wartość jeszcze może być . Jak miałem nieszczelność to wartość tego parametru wynosiła 0.75-0.78 . Tu raczej nie ma nieszczelności . Ciśnienie paliwa to dobry trop . Filtr paliwa wymieniałeś ostatnio ? Benzynka niestety też bywa mocno zanieczyszczona ....

      Komentarz


      • Filtr paliwa wymieniałem przy 180tys. (obecny stan licznika nico ponad 200tys.) i okazało się że stary był od nowości nie ruszany, dla zdrowia pompy pewnie nie było to dobre. Potem jeszcze ze 2-3 razy lałem preparat do czyszczenia wtrysków do zbiornika.

        Komentarz


        • Po takim przebiegu to w zbiorniku musi być sporo mułu który preparat mógł naruszyć . Nowy filtr też już może wymagać wymiany . Wszystko powinno być wiadomo po sprawdzeniu ciśnienia . Pompa też już może nie mieć wydajności .

          Komentarz


          • Właśnie skończyłem pomiary ciśnienia paliwa i coś na pewno szwankuje.
            a) ciśnienie na wolnych obrotach 2,1 bar (powinno być 2,5)
            b) po odpięciu wężyka podciśnienia z regulatora rośnie do 2,2 bar (powinno być 3)
            c) na wolnych obrotach po zaciśnięciu powrotnego wężyka paliwa rośnie z 2,1 do 2,2 bar
            d) po zgaszeniu silnika ciśnienie powoli rośnie aż do 2,7 bar (ok. 30 min) i potem delikatnie opada, po godzinie było 2,5 bar
            Na pewno wymienię filtr paliwa ale obawiam się że to pompa siada, regulator ciśnienia chyba powinien być ok, co sądzicie?

            Komentarz


            • Pompa paliwa ma wytworzyć ciśnienie 4 bar . Regulator obniża do ok 3,5 bara .2.1 to trochę za mało . Jeśli ciśnienie nie spada zbyt szybko to zawór zwrotny w pompie jest raczej o.k. Wymień filtr paliwa i sprawdź czy sitko pompy nie jest mocno zanieczyszczone . Na pracującym silniku gdy zagnieciesz przewód powrotny powinieneś zaobserwować znaczny wzrost ciśnienia . Obawiam się że pompa do wymiany .

              Komentarz


              • Jestem po wymianie filtra i nic się nie zmieniło, być może ciśnienie wzrosło o 0,05-0,1 bar lub błąd pomiaru. Stary filtr był mocno zasyfiony. Jedyna różnica to teraz po zgaszeniu silnika ciśnienie nie rośnie a delikatnie opada (pierwszy pomiar spadek z 2,1 na 1,7 bar w ciągu 30 min, drugi pomiar 2,2 do 2 bar w ciągu 20 min). Na starym filtrze po wyciągnięciu bezpiecznika pompy po chwili auto gasło, na nowym ciśnienie spadło do 1 bar i silnik sobie tak pracował nie chciał zgasnąć. Przy zaciskaniu powrotu praktycznie nie wzrasta ciśnienie, Pozostaje tylko wymiana pompy.
                Czy tu sprawdzają się jakieś zamienniki czy też lepiej brać VDO? Prawdopodobnie będę zamawiał VDO E22-041-095Z która jest z koszyczkiem i sitkiem za ok. 275zł, będzie dobra?
                Ostatnio edytowany przez luckd; 23791.

                Komentarz


                • Dobrze napisałeś wyżej . Pompa ma robocze ciśnienie 3 bar . Regulator obniża o ok 0.5 bara . 2.2 to może być błąd pomiaru albo mocno zabite szlamem sitko pompy . Zaglądałeś do tego sitka ? Czyściłeś ? Po wyczyszczeniu warto by było sprawdzić wydajność pompy czy w czasie zadanych 15 sekund mieści się w normie . Ewentualnie dopiero potem zainwestować w nową . Dobra cena jak za VDO . Gdzie za tyle znalazłeś ?

                  Komentarz


                  • Nie zaglądałem tam, wolałbym więcej niż raz tego nie rozkręcać i za jednym zamachem załatwić problem.
                    Not Found

                    Komentarz


                    • Ja bym pewnie rozkręcił . 0,3 bara to może być efekt zanieczyszczeń . Jeśli filtr był zasyfiony to sitko kosza tym bardziej . Z drugiej strony nowe to nowe i na parę lat spokój . Jak będziesz zmieniał to warto zbiornik wyczyścić .

                      Komentarz


                      • Da się przez tą dziurę wyczyścić?

                        Komentarz


                        • Jak tam ruszyłeś może coś z tematem wymiany pompy ? Jestem ciekaw czy udało Ci się w końcu rozwiązać problem.

                          Komentarz


                          • Jestem po wymianie pompy, w zbiorniku tragedii nie było, parę paprochów na dnie ale nie chciało mi się czyścic zbiornika. Na sitku pompy tylko w centralnej części niewielkie zabrudzenie, bo bokach było czysto i bez problemu pompa powinna ciągnąć. Po wymianie pomiar ciśnienia i tu lekkie rozczarowanie, na wolnych 2,2bar ale za to po odpięciu wężyka podciśnienia skacze do 3bar. Auto szybciej odpala (nie trzeba długo kręcić), na wyższych obrotach lepiej przyspiesza, nie podszarpuje np. przy zmianie biegów, jeździ się przyjemniej i spadło spalanie. Wskazania maf na wolnych ok 1,9g/s. Dużo nie jeździłem ale podejrzewam że błąd ubogiej mieszanki nie powinien już się pojawić. Wydaje mi się że za trochę niskie ciśnienie na wolnych + maf poniżej 2g/s odpowiada regulator ciśnienia (sprężyna za słabo dociska, jest tam chyba też filterek) i nowy pierburg już do mnie jedzie, po wymianie dam znać czy coś się poprawiło.

                            Komentarz


                            • Oby to już pomogło , czekam na info jak już pojeździsz z nowym regulatorem ciśnienia paliwa.

                              Komentarz


                              • Po ok. 250km błędu ubogiej mieszanki nie ma, nowy regulator podniósł ciśnienie do ok. 2,3-2,4 bar na jałowym. Maf oscyluje wokół 1,9 g/s. Jeździ się zdecydowanie przyjemniej a spalanie spadło prawie o litr. Korekty na k32 wyglądają prawie idealnie.
                                12_04_2019.jpg

                                Komentarz


                                • Super. Pogratulować rozwiązania problemu. Teraz tylko tankować i jeździć

                                  Komentarz


                                  • Fajnie że skutecznie naprawiłeś . Tym MAFem nie ma się co przejmować . Jeśli obroty nie falują , auto dobrze się zbiera to tylko się cieszyć

                                    Komentarz

                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                    Pracuję...
                                    X