Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Centralny zamek nie działa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Centralny zamek nie działa

    Zamieszczone przez Asystentka
    Prezes52, aniol, ważny strój jasne jasne a najlepiej bezz :szeroki_usmiech


    i najważniejsze




    p.s.


    Zamieszczone przez Czarna_LK
    Zamieszczone przez aniol
    nad morze koledzy tam pełno takich sarenek
    Byłem parę dni temu, ale takich okazów nie spotkałem... może jeszcze za zimno :diabelski_usmiech
    Za słabo szukałeś. Tu już się na drodze momentami nie idzie skupić :P

  • #2
    Centralny zamek nie działa

    Witam mam problem z centralnym zamkiem i alarmem ponieważ z pilota otwierają i zamykają się tylko troje drzwi oprócz kierowcy. Z klucza otwierają i zamykają się wszystkie.
    Byłem u mechanika od alarmów i powiedział ze to zamek i koszt roboty z regenerowanym zamkiem to 360zł (160 regenerowany zamek + 200 robota) .
    Czy wystarczy wymenić sam zamek? Bo widziałem że zamki na allegro stoją od 90 zł.

    I jeszcze mam taki problem że po wlączeniu alarmy oraz wyłączeniu nie miga lewa strona kierunków.
    Skoda Octavia I 98' 1.8 20v 125KM - Wisienka

    Komentarz


    • #3
      fred, temat stary jak Octavia zanim coś wymienisz sprawdź kable w przelotce między słupkiem A i drzwiami kierowcy - są przykrótkie i lubią się łamać i przerywać. Dalej sprawdź kable idące do modułu sterowania przy podnośniku szyby i sam moduł - lubią gnić piny. Jak to będzie ok, to rozbierz zamek i popraw luty, bo lubią się utleniać jak to nie pomoże to znaczy, że walnął mikrostyk i wtedy trzeba wymienić
      رافال
      Spoty
      Cause freedom is a lonely road
      My O2FL

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez rafiki
        fred, temat stary jak Octavia zanim coś wymienisz sprawdź kable w przelotce między słupkiem A i drzwiami kierowcy - są przykrótkie i lubią się łamać i przerywać. Dalej sprawdź kable idące do modułu sterowania przy podnośniku szyby i sam moduł - lubią gnić piny. Jak to będzie ok, to rozbierz zamek i popraw luty, bo lubią się utleniać jak to nie pomoże to znaczy, że walnął mikrostyk i wtedy trzeba wymienić
        Dokładnie miałem te same objawy, zgniły mi piny w module sterowania (to jest wrodzona wada ) i nie zamykały mi się drzwi z pilota. pojechałem do elektryka zrobił mi połączenia na krótko omijając moduł i wszystko gra. Zapłaciłem 50 zł., a ten Twój elektryk chciał Cie po prostu orżnąć na kase.

        Komentarz


        • #5
          koledzy powiem szczerze że temat przetartych przewodów w drzwiach już przerabiałem, poprawione wszystko elegancko zlutowane, zamek wymieniony, mikro styk działa ( zapala się i gaśnie światełko w drzwiach ), przestał mi działać centralny zamek w drzwiach kierowcy oraz prawe tylne, pozostałe dwoje drzwi otwierają się bez problemu. W tylnych drzwiach również wymieniłem zamek i podmieniałem cały moduł ( szyba elegancko opuszcza się i zamyka a zamek stoi w miejscu) i nadal nic.... Z tego co pamiętam wszystkie drzwi są sterowane przez moduł w drzwiach kierowcy ? (proszę poprawcie mnie jeżeli się mylę )

          Czy ktoś możne posiada schemat elektryczny drzwi ? chciałbym przedzwonić wszystkie przewody i ewentualnie wtedy kupię moduł drzwi kierowcy. na pierwszy rzut oka nie widać żadnych zgniłych pinów...

          Ewentualnie jeszcze przydała by się informacją z których pinów w module komfortu wychodzi sygnał do zamykania drzwi ? Tutaj sygnał "leci" do drzwi kierowcy i dopiero rozchodzi się po samochodzie ?

          Komentarz


          • #6
            Połowiczny sukces ! Okazało się, że dopadła mnie standardowa przygoda ze zgniłymi pinami w module , z tą różnicą że moje styki były zaśniedziałe wewnątrz modułu w miejscu gdzie wpinamy kostkę nie było ani grama obcego ciała

            Także wypnijcie swój moduł ( da się bez wyciągania szyby ) i sprawdźcie jak wygląda w środku

            Drzwi kierowcy już działają, pozostał tylko prawy tył ale tutaj podejrzewam okablowanie które muszę sprawdzić

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X