Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] problem z tylnymi lewymi drzwiami. POMOCY !!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] problem z tylnymi lewymi drzwiami. POMOCY !!

    romi-70, hej

  • #2
    [O1] problem z tylnymi lewymi drzwiami. POMOCY !!

    witajcie,.

    przeszukałem szukajke ale za cholercie nie moge tego namierzyc, bo inni koledzy mieli inny problem,.
    dzis zamykalem tylne lewe drzwi pasazera, i potem je chcialem otworzyc , i tu sie pojawil problem; od srodka je otworze normalnie, centralny otwiera i zamyka, natomiast od zewnatrz za żadne skarby. klamka dzwinie dziala, slychac takie jakby klikanie, a jak szarpne ją mocniej to wyciagnie sie tak jak przy otwieraniu ale nie otwiera drzwi. co to moze byc? czy tam jest jakas linka, sprężyna czy cosik innego? jak sie do tego dobrac? bo sciagalem tapicerke z drzwi ale nie wiem jak mam sie do tego dobrac? po sciagnieciu obicia nie ma ani śrub ktore by byly do wykrecenia ani nic?
    jak odkręcic to wszystko zeby dostac sie do klamki? czy trzeba wykrecac te dwie duże śruby ktore są z boku drzwi (gwiazdka 16sto kątna)?
    prosze was o pomoc , bo nie wiem jak mam sie za to zabrac. czy trzeba bedzie nową klamkę?

    dziekuje bardzo za odpowiedz

    [ Dodano: Czw 24 Kwi, 08 22:57 ]
    heeeeeej ? co jest? czy ktos mi pomoże??????
    VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

    Komentarz


    • #3
      jest tam taka 3-5cm linka jeden koniec zakotwiczony jest w klamce a drugi koniec w mechanizmie zamka
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz


      • #4
        czyli co sugerujesz? najlepiej rozebrac to i zobaczymy co z tego wyjdzie.. moze tylko spadła i wystarczy to załozyc, a jak nie to jakos to rozbiore od podstaw i spróbuje to jakos dorobić... zdam relacje jak mi to wyszlO
        VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

        Komentarz


        • #5
          jutro za dnia zrobie Ci fotke takiego "dynksa" w klamce - ktorego brak bedzie oznaczal ze linka "spadla" z klami w tym przypadku przy odrobinie cierpliwosci naprawisz bez zdejmowania tapicerki.
          jesli "dynks" bedzie na swym miejscu to trzeba bedzie zdjac tapicetke bo na bank linka pekla. bo z zamaka nie spada /konstrukcyjnie dopracowane / - chyba ze juz ktos tam kiedys manipulowal.

          Pozdro
          pablo_doctor

          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

          Komentarz


          • #6
            Przygotuj sobie długi klucz typu torks. Jak otworzysz dzwi zauważysz zaślepkę plastikową. Wyciągasz ją i masz w głębi ( najlepies poświeć czymś) śrubkę. Następnie wkładasz odpowiedniego torksa i przekręcasz kilka obrotów niepamiętam w którą stronę i po jakimś czasie powinno dać się wyjąć tą mniejszą część klamki na zewnątrz. jak to wyciągniesz to będziesz miał wszystko na dłoni.Nie ściągając oczywiście tapicerki. Ttylko delikatnie wiadomo
            ----- Złota L&K by MASTERS ---
            __uuufffff cóż to była za maszyna____

            Komentarz


            • #7
              no wiec :
              Za nim zaczniesz cos dzialac pociagnij klamke tak jak ja na rys.2, zwroc uwage na ten drobny element /patrz powiekszenie/ jesli jest na swym miejscu to juz jest pewna wskazowka.

              Teraz popatrz na rys 1

              potrzeba Ci torksa otwierasz drzwi i tak jak na rys.1 delkikatnie sciagasz gumowe zabezpieczenie. Wkladasz torksa i odkrecasz go ale delikatnie i tu UWAGA - odkrecaj tylko tyle by element 2 swobodnie wyszedl jesli odkrecisz za wiele to pospadaja elementy do wnetrza drzwi a i samo poskaldanie jest klopotliwe
              Jesli juz wyciaagniesz element 2 zobaczysz regulacje linki - palcem tez namacasz sama linke jesli bedzie luzna to najprawdopodobniej pekla /raczej nie spada z zamka/ - jesli tak to jak dobrze pamietam czeka Cie zdemontowanie tapicerki.
              Jak bedziesz po naprawie regulowal naciag tej lini to zwroc uwage by naciag nie byl za mocny bo zablokujesz sobie drzwi i nie beda sie chcialy otwierac ani z jedej a ni z drugiej strony.

              Oto fotki:
              Załączone pliki
              pablo_doctor

              Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

              CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

              http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

              Komentarz


              • #8
                Zamek tylnych drzwi

                Witam. Ten sam problem - tylne lewe drzwi, czyżby to przypadłość Octavi-I (1,6 1999r), sądze, że te fotki bardzo mi pomogą, bo zdjąłem tapicerkę, ale nie wiedziłem jak dalej wyjąć zamek.... ops: Jak zrobię, to napiszę coś więcej. Pozdro dla Forumowiczów

                Opis zrobiony przez pablo_doctor jest super. zrobiłem jak wyżej opisano, linka spadła z zaczepu - czas naprawy ok. 10 minut (oczywiście po przestudiowaniu opisu z powyższego postu. BRAVO dla pablo_doctor. :yay:

                Komentarz


                • #9
                  Ja też mam problem z tymi drzwiami. Do dzisiaj nie rozwiązany mimo postu na forum, a dokładniej mówiąc tego Forum - Octavia Club Polska

                  Zostaje mi chyba tylko elektryk. :roll:
                  Yeah, right.

                  Komentarz


                  • #10
                    Ramsey obaj jestesmy z wrocka, mozemy cos pokombinowac
                    pablo_doctor

                    Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                    CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                    http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez pablo_doctor
                      Jak bedziesz po naprawie regulowal naciag tej lini to zwroc uwage by naciag nie byl za mocny bo zablokujesz sobie drzwi i nie beda sie chcialy otwierac ani z jedej a ni z drugiej strony.
                      No i co wtedy zrobić ???
                      bo chyba znowu mam ten sam problem, o tyle o ile dwa razy wcześniej (jak się drzwi zacieły) udało mi się drzwi odblokowac poprzez zdjęcie tapicerki od środka i ginekologiczne pogmeranie . tak teraz dupa i leżę a "dziedzic w drodze" a tu ku%&^*a nie ma jak fotelika włożyć sffffobodnie

                      Komentarz


                      • #12
                        hubert78 najpierw sprawdz czy linka cala jesli tak to po zdjeciu det. 2 jakimis sprytnymi szczypcami zlap ten element zastrzalkowany. poluznij go o np 2 skoki i delikatnie zobacz cy juz sie otwieraja.

                        Moje pytanie dodatkowe - czy od wewnatrz da sie otwierac ??

                        zastanawiam sie tylko co do tego ma zaciekanie - bo w otwieraniu za klamki nie bierze udzialu zadna elektronika.
                        pablo_doctor

                        Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                        CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                        http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X