Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1 Spadek mocy podczas jazdy 1.8 20V

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1 Spadek mocy podczas jazdy 1.8 20V

    Salon w Paryżu i związane z nim premierowe emocje już za nami. Octavia po liftingu z charakterystycznym designem znajduje kolejnych (zadowolonych) nabywców i w związku z tym coraz częściej pojawia na równie charakterystycznych polskich drogach.

    Otwartym pozostaje pytanie: kto lub co było inspiracją głównego designera Skody, kreślącego linie Octavii II FL? Jedną z hipotez przedstawionych na forach internetowych jest postać z kreskówki, której charakterystyczne uszy rozwiązały główny problem, związany z całkowitym brakiem koncepcji na zmiany reflektorów.

    Słoń Dumbo - bo o nim mowa - tylko częściowo rozwiązywał problem, ponieważ zmian należało wprowadzić więcej. Jakże zbawienna okazała się pasja designera - wędkarstwo, której oddawał się w wolnych od deski kreślarskiej chwilach. Jakież było jego zdziwienie, kiedy złowił rybę, której nigdy wcześniej nie widział. W pierwszej chwili pomyślał, że jest to złota rybka, bo już pierwsze życzenie designera zostało spełnione - nowy przód Octavii.

    Sprawcą zamieszania została mimowolnie babka łysa (Neogobius gymnotrachelus), której fizjonomia bez wątpienia stała się inspiracją dla szefa designu. Pocieszające dla fanów marki jest fakt, iż jest to gatunek inwazyjny (alochtoniczny), więc taki wygląd rokuje skuteczną inwazję i introdukcję octavii na różne rynki motoryzacyjne oraz skuteczne wyparcie konkurencji. Zresztą z Octavii zawsze była równa babka

  • #2
    O1 Spadek mocy podczas jazdy 1.8 20V

    Witam...
    Moj problem juz nie pierwszy z tym autem dotyczy spadku mocy podczas jazdy... Dokladniej: gdy rano zaplam auto (dzisiaj tez) to nie ma zadnego problemu...,ale pojawia sie zaraz gdy tylko rusze. Wtedy mam wrazenie ze auto ma 50 koni zamiast 125 :evil: Przy dodawaniu gazu i wkrecaniu go na obroty dusi go tak jak by mu odcinalo paliwo. Gaz moge sobie wciskac a on sie zbiera prze chwile gorzej jak maluch, poszarpie troche i pozniej jest normalnie...Najlepiej widac to na 3 i 4 biegu, jest targedia... :cry: Dzieje sie tak tylko na zimnym silniku i jest do czasu dotarcia do celu...Juz sam nie wiem co moze byc przyczyna...wszystko sie zaczelo pier***** od czasu gdy padla mi pompa wodna podczas jazdy i myslalem ze wtedy wszystkie zawory beda do wymiany... :evil: Mechanik podobno fachowiec od VW, SKODY,AUDI wymienil mi komplety rozrzad posprawdzal go i wszytsko niby mialo byc OK. Konsekwencja zje**** sie pompy bylo przegrzanie silnika, a takze popekanie katalizatora, ktory wymienilem, przy okazji wyczyszczono i przetrwaiono mi przepustnice;]Mialo byc dobrze a znowu jest hu****. Dzieje sie to tylko na zimnym silniku takim z ranca...Mechanik nie wie co to moze byc, w ASO tak samo, VAG'a nie posiadam i juz szlak mnie trafia jak patrze na to auto... :hacker Mowia mi zeby sciagnac mius z akumulatora i bedzie dobrze, ale na chwile (wiem z doswiadczenia...) Moze mial ktos podobny problem bo tu na forum nic konkretnego nie znalazlem na ten temat z udzialem tego silnika bez turbiny...;/ lacze lacze lacze lacze lacze lacze lacze
    Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
    Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

    Komentarz


    • #3
      objaw wypisz wymaluj - uszkodzonego czujnika temperatury. Tymbartdziej ze wspominasz o przegrzanym silniku. Koszt takiego czujnika to ok 25-35zl.

      Zanim jednak wymienisz ten czujnik odlacz przeplywomiarke i zobacz jak bedzie sie zachowywalo auto /komp podstawi zastepcze usrednione wartosci/.

      Pamietaj ze po wszystki trzeba kokasowac bledy i popatrzec czy nie ma czegos nowego.

      Mialem podobnie w AQY
      pablo_doctor

      Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

      CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

      http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

      Komentarz


      • #4
        A mniej wiecej gdzie znajduje sie ten czujnik...Wiesz moze?

        [ Dodano: Pią 25 Kwi, 08 18:51 ]
        I dostala po pi**** :twisted: Wskaowka obrotow prawie caly czas siedziala na czerwnoym polu, a przepustanica swiszczala az milo sluchac :twisted: Teraz jeszce wymienie czujnik i zobaczymy co sie bedzie dzialo...Ale przedmuchac nie zaszkodzilo :hehe

        Tylko gdzie jest ten czujnik bo zagladalem pod mache i ciezko tam cokolwiek znalezc w platanienie tych wszystkich kabli... :hammer
        Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
        Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

        Komentarz


        • #5
          "obczaj" waz z prawej strony /stojac przodem do silnika/ czujnik jest bezposrednio wmontowany w waz - jak ni znajdziesz to postaram Ci sie zrobic fotke pogladowa z silnika AQY

          [ Dodano: Pon 28 Kwi, 08 09:30 ]
          oto obiecane zdjecie
          Załączone pliki
          pablo_doctor

          Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

          CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

          http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

          Komentarz


          • #6
            Dzieki...Teraz bede wiedzial gdzie go szukac :wink:

            Acha jeszce jedno pytanie...Ten czujnik za co dokladnie odpowiada w aucie...To jest czujnik temperatury , ale czego dokladnie...bo pani w sklepie sie pytala... 8)
            Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
            Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

            Komentarz


            • #7
              Mam taki sam silnik 1.8 20V AGN. 1999r benz. Podobne objawy były -przyczyna był przepływomierz powietrza. Wymienili mi go w ASO. Dośc droga rzecz z naprawą ok.1100PLN. Ale od 6 lat jest OK. Sugeruję ,Allegro połowę taniej, ale zawsze ryzyko. Pozdro
              stasiek

              Komentarz


              • #8
                ten czujnik "mowi" do wskazowki oraz informuje silnik o jego temp - jest dwuobwodowy, dlatego czesto jest tak ze na tablicy jest wszystko ok a silnik "nie wie" ile ma temp ...
                pablo_doctor

                Rozdawajmy sobie punkty za rzeczowe informacje

                CB-RADIO MIDLAND 220 modyfikowany - /15W Roger Beep / , odwiercona antena na środku dachu - obecnie LEMM 160

                http://picasaweb.google.com/pablo.doctor.OCP www.zuart.pl

                Komentarz


                • #9
                  Jutro wymienie ten czujnik i zobaczymy...teraz narazie od paru dni jest ok :wink: Wczoraj nawet calkiem spokojnie 2 stowki lecialem :diabelski_usmiech

                  stas106 a ile ci pali tak z ciekawosci pytam...?
                  Była OI 1.8 20V ->OII Elegance 1.9TDI BXE ->
                  Opel Insignia ST 2.0 CDTI 191hp 429Nm

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X