Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z klimatronikiem?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z klimatronikiem?

    Podziękował za spocisza
    Zawsze szanuję ulicę i ludzi z niej.

  • #2
    Problem z klimatronikiem?

    Witam!

    W zasadzie nie wiem czy moze byc z tego problem - dlatego was pytam. Kupilem auto miesiac temu, na przegladzie w ASO powiedzieli ze "sprzeglo elektromagnetyczne" klimy padlo, cena wymiany calej sprezarki nieakceptowala wiec olalem.

    U lokalnego magika od klimy dowiedzialem sie, ze sprezarka troche zatarta, brakowalo czynnika i oleju - dolal odpowiednie ilosci. Powiedzial ze bedzie dzialac, temperatura z kratek odpowiednia - problemow brak, wiec mam sie nie przejmowac sprezarka...

    Do tej pory nie ma problemow, jednak dzisiaj na postoju i wolnych obrotach dziwny metaliczny dzwiek wydobywa sie z komory silnika - przy wylaczonej klimie (ECON). Po zalaczeniu AUTO - cos zaskakuje, sprezarka sie zalacza i dziwne dzwonienie ustepuje. Klima chlodzi, po ponownym wlaczeniu ECON znowu zaczyna dzwonic. Odglos jest taki jakby jakas podkladka, lub srubka byla luzna i dzwonila sobie w rytm silnika.

    Odglosby dobiegaja z okolic pomiedzy bagnetem do sprawdzania oleju a pojemnikiem na plyn do spryskiwaczy -> nizej takie cos z obracajacym sie paskiem -> to chyba sprezarka klimy? (przepraszam za brak podstawowej wiedzy

    Czy powinienem sie martwic?
    Czy mozna wymienic tylko to sprzeglo elektromagnetyczne, czy trzeba od razu cala sprezarke?
    Czy to moze byc poprostu jakis luz (latwo usuwalny) czy takowe maja prawo w ogole wystepowac w klimie?

    Dziekuje z gory za wszelkie rady

    Komentarz


    • #3
      ja mam podobnie jak ty tylko ze na odwrót: na econ jest ok a na auto jest hałas, ale mam to gdzieś. u mnie jest to dziwne bo jak jest na zewnatrz np 15 st to nic nie hałasuje a jak jest np 8 to hałasuje. to chyba sprzeglo ale kij im w leb. w razie czego kupi sie sam kompresor z dobrego zrodla i juz
      VW Golf V black;DD ---> 1.9TDI BXF 08" DD

      Komentarz


      • #4
        Re: Problem z klimatronikiem?

        Zamieszczone przez wojwal

        Odglosby dobiegaja z okolic pomiedzy bagnetem do sprawdzania oleju a pojemnikiem na plyn do spryskiwaczy -> nizej takie cos z obracajacym sie paskiem -> to chyba sprezarka klimy?
        Tak na odległość,to wygląda na napinacz paska wielorowkowego.
        Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

        Komentarz


        • #5
          mi to wyglada na umierajace kolo pasowe sprezarki

          Komentarz


          • #6
            Czy naprawialne/wymienialne jest samo "kolo pasowe sprezarki", "sprzeglo sprezarki"?

            Moze zagladaja tu koledzy z Opola i poleca jakis dobry (i tani :>) warsztat zajmujacy sie klimatyzacjami?

            Sposobem jest rowniez jezdzenie caly czas na AUTO, denerwujacych dzwiekow brak - tylko czy ew. walniecie sprezarki/sprzegla/kola pasowego moze narobic dodatkowego bajzlu w silniku?

            Pozdrawiam!

            Komentarz


            • #7
              mozna dokupc same sprzeglo tzn zestaw skladajacy sie z 3 czesci;tarczy sprzegla,kola pasowego,elektromagnesu w aso z tego co pametam to kosztuje jakies 1,5 tysia, ale moge sie mylic.oczywsce mozna gdzies kupic taniej.
              warto sprawdzic dokrecenie samej tarczy sprzegla jest tam jedna nakretka m8 ktora czasam sie poluznia,jak sie odkreci to spada na oslone(jezeli jest) i klima nie chodzi.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X