Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z moca w bardzo gorace dni [1.8T ARX]

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Chłodnice kiedyś macałem (jak się zaczynał ten temat) i na rękę jest podobnie gorąca wszędzie - nie wyczuwam jakiś miejsc specjalnie zimnych.
    Ja to miałem taki pomysł, ale na razie nie realizowany, coby wstawić prawdziwą chłodnice oleju do tego samochodu, a nie jak jest teraz wymiennik ciepła pod filtrem paliwa.

    Niestety (albo i stety) wiem jak wygląda zatarcie silnika z kilkoma efektami dodatkowymi jak właśnie tłok w kawałeczkami w układzie dolotowym i wydechowym, korbowód wystający z bloku.

    To cofnięcie programu ma być sprawdzeniem - nie na stałe - na stałe to chce tak jak jest teraz jak jest zimno bo jest fajnie

    A swoją droga jak masz zawirusowaną swoją ?? KM ?? Boost ?? MaxRPM ??
    Ja mam około 190KM (było 150), doładowanie 1bar (było 0,6), MaxRPM 7000 (było 6500).
    Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
    HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

    Komentarz


    • #27
      Robilismy oboje u MT. Na ostatnim DynoDay było koło 185KM, na poprzednim 192 KM ale z natryskiem wody na SMIC. Doładowanie 0,8 (albo 0,9) bara. Wtedy MT mi powiedział, że setup jest zrobiony pod E98 i jak chce jeździć na E95 to musi musi być zrobiona inna mapa. Stąd też jeżdżę na E100 z przyzwyczajenia do marki stacji i niezłego w sumie paliwa. Obroty też przesunięte do 7000. Jak w końcu Purchawa wrzuci skany z Dyno to zobaczysz. Generalnie jestem zadowolony. Spalanie wzrosło o 1l na 100km i aktualnie po mieście mam 11,5 z dogrzewaniem "webasto". Twoje spalanie ze Spiritmonitora jest dla mnie kosmiczne.
      Hanz2k
      1,8 T by MT
      :admin: bo nie użyłem Szukaj

      Komentarz


      • #28
        Spalanie jest realne, ale ja głównie jeżdzę poza miastem i mam bardzo ciężką nogę.
        Silnik bardzo dużo pracuje :-)
        Spalanie które pokazuje komputer z jednej trasy jest około 15 - 17 l/100 przy tak ciężkiej nodze. Jak mi się nie śpieszy to i owszem gdzieś do 12 jestem w stanie zejść, ale to trasa.
        Miasta nawet nie mam jak zmierzyć, bo to tylko najczęściej nocny wyjazd lub wieczorny powrót z WX. W sumie to tym autem nie udało mi się zrobić nigdy choć jednego baku na mieście.

        Ale właśnie Ty masz w sumie mniejsze ciśnienie doładowania - być może tutaj jest przyczyna - czyli inaczej ustawiony silnik - inny program. Nie twierdze że źle, ale . . . jak nie sprawdzę nie będę wiedział.
        Octavia Combi 4x4 1,8T ARX 2001
        HPI Baja 5B SS - nowa zabawka

        Komentarz


        • #29
          ...no spalanie rzeczywiscie kosmiczne. Ja nie mam az tak ciezkiej nogi chyba. Codziennie jezdze do pracy 90km w jedna strone i spalanie rzadko przekracza 9l/100km. Jak mi sie bardzo spieszy i lece po 180-190km/h to mam w okolicy 10l/100km pod koniec trasy. Rowniez auto na programie.

          Komentarz

          POWRÓT NA GÓRĘ
          Pracuję...
          X