Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] zgrzyty w skrzyni

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] zgrzyty w skrzyni

    Zamieszczone przez Dachu
    czym sie roznia ER300 od RE 050??
    podejrzewam, że bieżnikiem. ale trza by było sprawdzić dokładnie. zaraz gdzieś rzucę okiem....

  • #2
    [O1] zgrzyty w skrzyni

    Koledzy od jakiegoś czasu w mojej octavii podczas zmiany biegu z 1 na 2 słychać dość wyraźny zgrzyt.
    Nie dzieje się to za każdym razem, średnio co 15-20 zmianę.
    Czy ktoś wie co to może być?

    Komentarz


    • #3
      Pierścień synchronizatora I II biegu zużyta powierzchnia cierna lub pęknięcie
      Zgrzyt następuje przy szybkiej zmianie biegu,synchronizator nie zdąży wyrównać
      obrotów koła i kły synchronizatora uderzają w kły koła zębatego stąd ten zgrzyt.
      Albo wymiana albo wolna zmiana biegu ( obroty zdążą się wyrównać)
      II Sprzęgło nie rozłącza całkowicie
      III Zła praca wybieraka biegów (zbyt krótki skok wodzika) regulacja.
      pzdr.
      pryncypal

      Komentarz


      • #4
        auto ma dopiero przejechne 13 tys km, czy to mozliwe że tak szybko się zużyło?
        czy ASO coś z tym zrobi?

        Komentarz


        • #5
          u mnie ASO zrobiło z tym porządek i (odpukać) przestało

          Podobnież wyszła jakaś nowa specyfikacja i zalewają jakimś nowym olejem te skrzynie, po wymianie chodzi wyraźnie lepiej (nie mam problemu z wrzuceniem jedynki).
          Dodatkowo powiedziałem im o tych zgrzytach (1-->2). Musieli coś poprawić bo już zaliczam 2-gi tydzień śmigania bez zgrzytów skrzynią.

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez drops
            u mnie ASO zrobiło z tym porządek i (odpukać) przestało

            Podobnież wyszła jakaś nowa specyfikacja i zalewają jakimś nowym olejem te skrzynie, po wymianie chodzi wyraźnie lepiej (nie mam problemu z wrzuceniem jedynki).
            Dodatkowo powiedziałem im o tych zgrzytach (1-->2). Musieli coś poprawić bo już zaliczam 2-gi tydzień śmigania bez zgrzytów skrzynią.
            Drops a w którym ASO ci pomogli?

            Komentarz


            • #7
              Nie martw się mariano z
              Z tego co napisał drops wynika że był regulowany zewnętrzny mechanizm zmiany biegów żadna usterka.
              pzdr.
              pryncypal

              Komentarz


              • #8
                U mnie w AGR-ze mam to samo. Tyle ze jak mi zaczelo to mialem na blacie 190kkm.
                W zwyklym warsztacie tez mi to zrobia :?:

                Komentarz


                • #9
                  Zrobili mi to w Auto Wimar na Modlińskiej.

                  Wcześniej próbowałem nakłonić Sinclana (Zakręt) na przyjrzenie się skrzyni, ale stwierdzili, że w sumie jest ok, ten typ tak ma i nie chcieli ruszać (póki co).

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X