Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Pilne, pomocy! Benzyna zalana do Diesla

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Pilne, pomocy! Benzyna zalana do Diesla

    u mnie nie było żadnej prowizji :idea: :roll:

  • #2
    [O2] Pilne, pomocy! Benzyna zalana do Diesla

    Witam wszystkich,
    zacznę może od samochodu: O2, 110 KM, czyli chyba na pompowtryskach.
    Wybraliśmy się z kolegą naszą firmową Oktavią na delegację, pech chciał, że kolega przez nieuwagę zatankował do niej U95, zbiornik był praktycznie pusty. Odpalił, pojechał i po około 4 km zgasła na skrzyżowaniu i już nie odpaliła. Coś mnie tknęło, zerknąłem na fakturę - a tam jak byk: uniwersalna 95. Przyjechał kolega z firmy drugim samochodem, wsiedliśmy do niego i pojechaliśmy dalej na spóźnione spotkanie. Kolega zadzwonił po lawetę i w serwisie (Piotrków Trybunalski) przeprowadzono czyszczenie całego układu wraz z wymianą filtru paliwa. Samochód odpalił i wszystko było ok. ale po kilkunastu km zaczał słabnąć i zgasł. Dojechaliśmy do kolegi i udało nam się w końcu samochód odpalić. Po dojechaniu do Opola (około 250 km) objawy są takie: (sam nie jechałem więc opisuję, co mówił kolega)
    - zaswieciła się i świeci się cały czas ikonka (nie wiem, jak się fachowo nazywa, wygląda jak silnik z wentylatorem),
    - silnik ma problemy z odpaleniem,
    - podczas przyspieszania czasami jest jakby nic się nie stało, czasami przerywa,
    Pytanie, co się mogło stać (wiem, ze nikt nie jest wróżką, ale może spotkał się z takim przypadkiem) i czy kolega ma iść dzisiaj obrobić Bank, żeby zapłacić za naprawę.
    Z gory serdeczne dzięki za sugestie i porady.
    Pozdrawiam
    TadFi
    Breloki, logo na klapę i inne gadżety

    Komentarz


    • #3
      Mała dawka benzynki dla w starych "traktorach" tylko przeczyści układ, ale w tym przypadku mogło dojść do uszkodzenia pompy (uzupełnij profil, jaki silnik?). W nowych tdi benzyna moze uszkodzić warstwę smarującą w ukł. wtryskowym.
      Przeważnie płukanie układu i wymiana filtra pomaga ale w tym przypadku problem nie został rozwiązany (kontrolka check engine) - podłączyć do vaga i zczytać jakie błędy wyrzuci.

      Komentarz


      • #4
        Samochód nie jest mój, tylko służbowy kolegi. O2 z 2006 roku, wiem, że 110 konna na pompowtryskach, więcej nie wiem, jak dotrę do pracy, mogę więcej napisac.
        Pzdr
        TadFi
        Breloki, logo na klapę i inne gadżety

        Komentarz


        • #5
          Nie ma 110KM na pompkach, a na pompie, ze jest nowa to jest to 101 lub 105 KM na pompowtryskach.

          Nie pozostaje nic innego, jak spuscic to co tam jest i wlac do jakiegos malacza, a tam przedmuchac przewody, do pelna nalac ON i ZMIENIC FILTR PALIWA. Po tych zabiegach mozna zaczac kombinowac. Warsztaty maja taka usluge w cenniku 100-500zl + materialy :diabelski_usmiech
          Spritmonitor.de

          Komentarz


          • #6
            Właśnie się zastanawiałem kiedy się znów pojawi taki wątek, bo kilka tygodni już nie było, a jeden z kolegów myślał, że go chce obrazić jak mu napisałem, że diesla się tankuje z czarnego dystrybutora z napisem ON....
            BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

            SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

            Komentarz


            • #7
              Osobiście dokładnie się przyglądam po co rękę wyciągam z racji tego że i benzynowym czasami jeżdżę i tankuję go również, a swoją OII tankuję 3x na 2 miesiące. :diabelski_usmiech
              Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

              Komentarz


              • #8
                Mnie osobiście się nie zdarzyło, ale w firmie w ciągu ostatniego roku miałem już 3 takie przypadki ( wszystko BXE, wszędzie końcówka rezerwy i do pełna PB Ultimate 98 ). W warsztacie, w którym robię "płukankę", nawet nie liczą mi już za lawetę, wystarczy im te 52l PB + 3l ON; w końcu to i tak lepsze proporcję niz na większości tanich stacji :diabelski_usmiech

                tadfi, może słabo wypłukali, albo nie zmienili filtra paliwa. W moich 1,9 TDI po płukance nie było ( i narazie nie ma ) żadnego problemu...

                BTW. Powyższe i podobne przypadki nauczyły mnie jednego; jak podjeżdżam na stcję to wysiadam sam ( zero zamieszania ), nie gadam przez komórkę, nie patrzę na tankujące obok Audi RS8 itd... Na razie działa...

                BTW 2. W nowych Mondeo ( może w innych też ) jest taki sprytny patent, że otwór wlewu paliwa jest zasłonięty taką małą klapką i jak wtyka się końcówkę dystrybutora z PB ( cieńszą niż ON ) to ta klapka się nie otwiera i nie da się zatankować PB... Pytanie tylko ile tankowań to wytrzyma...
                Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                Komentarz


                • #9
                  tadfi, może słabo wypłukali, albo nie zmienili filtra paliwa. W moich 1,9 TDI po płukance nie było ( i narazie nie ma ) żadnego problemu...
                  Filtr paliwa został zmieniony na nowy, przepłukali wszystko dokładnie.
                  Rozmawiałem z kolegą, samochód został rano odstawiony do serwisu, celem zczytania błędów i zobaczenia, co się mogło stać.
                  Jak samochód wróci z ASO dam znać, co było przyczyną.
                  Moc tak jak napisaliście 105, a nie 110 KM, pompowtryski.
                  TadFi
                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                  Komentarz


                  • #10
                    Szczerze mówiąc odstawienie do ASO to kiepski pomysł. Jeśli się kapną, że był zalany PB ( albo kolega im powie ) to zaraz wyskoczą z wymianą wtryskiwaczy, utratą gwarancji itd... Ale teraz to pewnie i tak za późno...
                    Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
                    Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

                    Komentarz


                    • #11
                      Kolega w Audi A4 miał to samo. Zrobił tak że spuścił to co było w baku (nie wiem jak to robił) potem wymienił filtr paliwa zalał ON i samochód 4 razy z rzędu nie chciał zapalić ale za 5 zapalił i chodzi dobrze do tej pory.
                      Nie wiem czy to dobra metoda ale od tego momętu zrobił już ponad 10tys km i jest ok 8)
                      www.adrenalinemotorsport.pl

                      Najnowsza produkcja ( Street Kings ) w dziale filmy

                      Street Kings na YT: http://www.youtube.com/watch?v=VL1cRPmuU3E

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez shado
                        Właśnie się zastanawiałem kiedy się znów pojawi taki wątek, bo kilka tygodni już nie było, a jeden z kolegów myślał, że go chce obrazić jak mu napisałem, że diesla się tankuje z czarnego dystrybutora z napisem ON....
                        tak to jest jak ktoś nie umie czytać co jest napisane na dystrybutorze....

                        Druga sprawa, że najlepszy samochód to jaki??? ano służbowy.. bo nie trzeba dbać o niego...
                        W moich żyłach płynie etylina a sercem jest Turbina

                        Komentarz


                        • #13
                          Witam ponownie, sprawa się wyjaśniła. W ASO w Piotrkowie po zakończeniu płukania i wymianie filtra podpieli odwrotnie węże paliwowe, powrotny zamiast zasilającego albo coś w tym rodzaju. Po poprawnym podłączeniu ponoć chodzi jak ta lala.
                          Dzięki wszystkim za pomoc.

                          Odnośnie profilu: nie jest jeszcze uzupełniony, ponieważ przymierzam się do zakupu O2, ale w przyszłym roku. Na razie jestem na etapie przeglądania postów, zdobywania wiedzy itp., aby nie zadawać zbyt wiele pytań po zakupie.
                          Pozdrawiam serdecznie
                          TadFi
                          Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez tadfi
                            podpieli odwrotnie węże paliwowe, powrotny zamiast zasilającego albo coś w tym rodzaju
                            to jest przerażające :shock:
                            O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez loru
                              Zamieszczone przez tadfi
                              podpieli odwrotnie węże paliwowe, powrotny zamiast zasilającego albo coś w tym rodzaju
                              to jest przerażające :shock:
                              To jest właśnie ASO...
                              www.adrenalinemotorsport.pl

                              Najnowsza produkcja ( Street Kings ) w dziale filmy

                              Street Kings na YT: http://www.youtube.com/watch?v=VL1cRPmuU3E

                              Komentarz


                              • #16
                                tadfi, walcz o jakieś gratisy za taką wtopę :!: , niech aso-dziady się teraz wykażą przed klientem, poprostu żenujące co oni wyprawiają, nie odpuściłbym tak łatwo tego tematu przy aucie prywatnym :evil: .

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez cysterniarz
                                  tadfi, walcz o jakieś gratisy za taką wtopę :!: , niech aso-dziady się teraz wykażą przed klientem, poprostu żenujące co oni wyprawiają, nie odpuściłbym tak łatwo tego tematu przy aucie prywatnym :evil: .
                                  Gdyby to było moje auto, to ... pewnie nie zatankowałbym benzyny :lol: . Prywatnie jeżdżę Felą 1.9D służbowo Seatem, też dieslem. Kolega ma prywatnie benzyniaka i to na dodatek zagazowanego, pewnie stąd ta pomyłka... Ta Octavia, to jego auto służbowe, więc za wiele nie zrobi. Najważniejsze, że nic poważnego się nie stało.
                                  TadFi
                                  Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X