Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

woda w bagażniku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • woda w bagażniku

    blackrs,pracowałem kiedys w Pronarze.Może o to Ci chodziło?

    arturas03,to jeszcze troszke czasu jest,więc może narazie nie bedę się pytał o cene.Będziesz zdecydowany,to wtedy zagadam.Kontakt mam cały czas z nimi.Tylko jak wcześniej pisałem,problem może być z tylną szybą,no ale się zobaczy jeszcze.

  • #2
    woda w bagażniku

    Zacznę od tego, że czytałem wypowiedzi na taki temat w wyszukiwarce, ale niestety nie pomogły. Dlatego bardzo proszę o pomoc.
    Zauważyłem, że po prawej stronie w bagażniku mam mokrą wykładzinę zarówno na podłodze jak i na boku (gdzie te dziurki w wykładzinie). Myślałem, może dlatego, że w podłodze pod kołem zapasowym jest niezaślepiony otwór, ale wgłębienie na koło jest suche, może wilgoć lub skroplona woda z tylnej szyby, ale jak by tudotarła? Odchyliłem wykładzinę i blacha jest faktycznie mokra lecz nie widzę nieszczelności. Badając blachę pod wykładziną głębiej w komorze też sucho, tylko mokro jest w części początkowej po prawej stronie. A propos otworu pod kołem zapasowym, to czy powinien być zakorkowany?
    Z góry dziękuję za pomoc
    Pol

    Komentarz


    • #3
      padamczyk, nie masz przypadkiem cb i kabla z anteną wyciągniętego na dach? -często woda po kablu lubi sobie kapać do środka. Dwa - masz sprawny spryskiwacz tylnej szyby? może to nie woda a płyn z nieszczelnego wężyka.
      ps. dobrze że tego tekstu nie zrobiłeś jeszcze migającego :roll:

      Komentarz


      • #4
        Re: woda w bagażniku

        przyczyna rowniez moze byc nieszczelna tylna lampa, w kloszu zbiera sie woda a gdy jest juz pelno to sie przelwa do srodka, sprawdz lampe i jak jest tam choc troche wody, wysusz, poloz warstwe silikonu na okolo lampy, powierzchnia ktora przylega do "budy"(ale pamietaj, ze lampy juz wtedy nie wykrecisz w calosci)odczekaj pare godzin,wez weza ogrodowego i polej troche po tyle auta, jak bedzie sucho to jest to, a jak nie to sprawdz jeszcze uszczelki w miejscu gdzie klapa dotyka do nadwozia, a i jeszcze jedno wysusz wykladzine bo bedzie fujjjj...

        [ Dodano: Nie 07 Gru, 08 02:50 ]
        Zamieszczone przez padamczyk
        A propos otworu pod kołem zapasowym, to czy powinien być zakorkowany?
        u mnie nie jest zakorkowany
        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#390558

        Komentarz


        • #5
          Cb i wycieraczki z tyłu nie mam, a z lampą wszystko ok. Tekst dałem na niebiesko pod temat. Dzięki za zainteresowanie i porady.
          Pol

          Komentarz


          • #6
            a uszczelki sprawdziles?
            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...hlight=#390558

            Komentarz


            • #7
              Nie wiem czy w ten sposób pomogę ale opiszę swój przypadek z innego samochodu (Opel Astra hb). Też miałem wodę w bagażniku i przez dwa lata szukałem skąd się ta woda bierze. Nie pojawiała się po gwałtownej burzy ale np. po małym ale ciągłym deszczu. Stopniowo wykluczyłem wycieraczkę tylną, lampę tylną, tylne okienko, wlot wysuwanej anteny, mocowanie teleskopu od klapy, uszczelka też odpadała.

              Na rozwiązanie wpadłem całkiem przypadkowo jak czyściłem rynienki pod mocowanie bagażnika dachowego. Normalnie są one zakryte metalowymi listwami, które jednak można zdjąć. Jak wymiotłem stamtąd liście i inne badziewie to pomyślałem, że fajnie będzie przy okazji woskowania całego samochodu również tam kapnąć woskiem dla zakonserwowania lakieru. Po kolejnym deszczu było sucho! Okazało się, że w tej rynience schodzą się zgrzewane blachy i widocznie zgrzew nie jest sztywny. Przy dłuższym kontakcie ze spływającą z dachu wodą ta wciskała się pomiędzy te blachy, wnikała do środka profilu i od wewnątrz po tylnym słupku ściekała powolutku do bagażnika. Zakupiłem fluidol, popsikałem dokładnie wspomniane łączenie blach i od tej pory spokój.

              Możliwe że moje pisanie psu na budę ale może akurat ten trop okaże się przydatny choćby w celu wykluczenia.

              Życzę owocnych poszukiwań
              :

              Komentarz


              • #8
                U mnie tez w OPLU, jak padal deszcz (niezaleznie jaki) mialem wilgoc w bagazniku. Samochod byl w sedanie, wiec o wlewaniu wody pokrywa bagaznika nie bylo mowy bo nie ma jak. Wzialem czarny silikon i wcisnalem go pod uszczelkie tylnej szyby. Przeciek zostal w ten sposob zlikwidowany.

                Czy tak jest u Ciebie to nie wiem, wiec zycze Ci powodzenia.
                M47N2

                Komentarz


                • #9
                  wielkosc klapy sprawia ze nie wszystkie Oktavki wychodzily, nawet z salonu z nie poprawnie wyregulowanymi odbojami. Przyjrzyj sie czy klapa leży poprawnie w uszczelce i nic nie odstaje poza obrys auta. Dodatkowo poszukaj ewentualnych braków w zaślepkach w bagażniku. Postaraj się wysuszyć wszystko i juz po kilku km zajrzyj do bagażnika. Będziesz widział skad, albo przynajmniej z ktorej strony zaczyna ci strumyczek płynąć. Ogólnie jak wszystko mokre to raczej walka z wiatrakami. Miała jakieś dzwony w okolice bagażnika?
                  Pzdr.

                  edit... literówki

                  Komentarz


                  • #10
                    miałem podobny przypadek ale po lewej stronie, zawsze po deszczu miałem mokro w bagażniku w lewym schowku. Zacząłem szukać niby wszystko dobrze dzwona nie było, ogólnie wszystko pasuje, ale zrobiłem tzw. próbe wodną (butelka z wodą). Co się okazało woda akurat u mnie dostawała się do kabiny (bagażnika) przez połączenie blach w gnieżdzie zawiasu klapy tylnej. Połączenie tych blach jest uszczelnione niewiem czym jakaś gąpka albo cos w tym stylu, uszczelniłem to ponownie silikonem dookoła połaczenia prawą i lewą stronę, narazie mam sucho.
                    Może to pomoże u Ciebie.
                    Pozwodzenia w poszukiwaniach

                    Komentarz


                    • #11
                      Miałem podobny przypadek jak zpluta z tym, że w octavii I combi Właśnie jestem po naprawie tej usterki - ciekła mi woda do wnętrza bagażnika - do wnęki lewego schowka (auto z 01'2006, zupełnie niedzwonione, bez anteny CB, szyberdachu itp.). Pewnego dnia podczas roztopów stwierdziłem, że wnętrze auta jest wilgotne (zaparowane szyby, nieprzyjemny zapach). Zacząłem szukać przyczyny przecieku. Wziąłem wąż gumowy i polewałem auto wodą - bardzo powoli, od dołu, kierując się ku górze - polewałem wszelkie miejsca gdzie może być przeciek (najpierw dokładnie osuszyłem wnętrze i zdjąłem część plastikowej tapicerki w miejscu spodziewanego przecieku, w tym czasie druga osoba siedziała w bagażniku i sprawdzała kiedy zacznie przeciekać). Znalazłem źródło przecieku w miejscu mocowania relingu do dachu. Zdjąłem dalszą część tapicerki w okolicy przecieku (wiele to nie dało, gdyż miejsca w okolicy mocowań relingów są zabudowane profilami). Okazało się, że przecieka nie miejsce mocowania relingu, tylko łączenie blach w rynience!!! . Sposób naprawy jest następujący: zdejmujemy plastikowe osłonki od wewnętrznej strony relingu (trzeba to robić bardzo ostrożnie, aby nie połamać zatrzasków, odkręcamy reling, wyjmujemy listwę rynienki, oczyszczamy dokładnie miejsce przecieku, również należy je bardzo dokładnie osuszyć. Następnie uszczelniamy to miejsce silikonem neutralnym (absolutnie nie może zawierać kwasu octowego z uwagi na możliwość korozji blachy) lub profesjonalnym silikonem. Przed opisanym zabiegiem należy dokładnie zlokalizować źródło przecieku, aby niepotrzebnie nie demontować relingu. Uszczelnienie łączenia blach wykonujemy od zewnątrz. Środkiem zaradczym przed opisywaną naprawą jest wyjęcie korka odpływu wody z wnęki tylnego błotnika. Jeżeli woda gromadziła się nam w bagażniku przez dłuższy czas i w okolicy były połączenia elektryczne - wówczas należy rozpiąć kostki, dokładnie je oczyścić i przesmarować bardzo delikatnie ja użyłem smaru miedziowego można również innym specjalnym środkiem do tego celu np. WURTH, ponadto dokładne wietrzenie i osuszanie bagażnika. Postaram się niedługo wkleić zdjęcia.

                      Komentarz


                      • #12
                        W mojej Octavii leje się woda z klapy bagażnika. Za każdym razem po dłuższym deszczu kiedy podniosę klapę bagażnika leje się z prawej strony przez otwór odboju którego nie ma. Na oko wydaje się, że wszystko jest ok i jest szczelnie. Pomocy!!!

                        Komentarz


                        • #13
                          To jeszcze ja od siebie, wyjmuje koło zapasowe a tam ze dwa litry wody :shock:
                          superb combi 2.0TSI 4x4 DSG L&K 393PS/509Nm stage 2 by CS
                          http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                          poprzednio octa 2.0tdi 260PS/500Nm http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...=38983&start=0

                          Komentarz


                          • #14
                            No niestety, mam podobna usterkę (Oct. I). Woda zbiera się po lewej stronie bagażnika.
                            Wygląda ze do sprawdzenia są wszystkie potencjalne miejsca przecieków, o których wspominacie...

                            Komentarz


                            • #15
                              Tour kombi z 2006r przeciek zlokalizowany Powodem był wężyk spryskiwacza tylnej szyby, jest on łączony w lewym schowku bagażnika. Po minucie spryskiwania tylnej szyby była około szklanka płynu w schowku. Dodam jeszcze, że spryskiwacz podawał część płynu na szybę, także nie od razu udało mi się namierzyć przyczynę wilgoci w schowku.
                              Pozdrawiam
                              pedro

                              Komentarz


                              • #16
                                Witam! też miałem problem z wodą w bagażniku i ustaliłem przyczynę. W tylej belce od strony bagażnika znajdują się po 2 otwory na stronę z przyspawanymi nakrętkami (połączenie belki z błotnikiem) i gdy polewało się wodą po lampach z zewnątrz , to wypływała otworkami do bagażnika. Rozwiązanie to 4 śruby wkręcone na silikon. Pozdrawiam
                                ikra66

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ostatnio zaobserwowałem, że i u mnie w bagażniku pojawia się wilgoć, ale w zupełnie innym miejscu niż tu wymienialiście, bo po prawej stronie, mniej więcej w 1/3 długości tylnej kanapy. Mokro jest tylko po dłuższym (min. godzina) intensywniejszym deszczu. Mam wrażenie jakby tylna półka też była wilgotna, aczkolwiek mniej niż wykładzina bagażnika (odwrócona grawitacja czy jak :? ). Klapa leży dobrze, nie odstaje. Czy możliwe, żeby przyczyną była sparciała uszczelka, która już puszcza? We wrześniu będzie 12 lat od pierwszej rejestracji.
                                  رافال
                                  Spoty
                                  Cause freedom is a lonely road
                                  My O2FL

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Wodę mam i ja - mało ale to irytujące - u mnie kapie z tego miejsca gdzie zaczyna się strzałka - taki metalowy profil i teraz pytanie w którym miejscu ta woda się dostaje do profilu?
                                    Z góry dzięki za pomoc.

                                    Mam o tyle dobrze że mogę sobie podłożyć frisbee i woda nie zalewa mi bagażnika
                                    Załączone pliki
                                    ___________
                                    Octavia SEDAN SLX 1,9 TDI ASV (110 KM)

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      W moim przypadku gdy miałem wodę w bagażniku winna okazała się uszczelka.
                                      Nie wiem w którym miejscu dokładnie była nieszczelność, ale woda sobie płynęła pod nią i wpadała do bagażnika.
                                      Uszczelka oczywiście była cała.... Po zdjęciu uszczelki, wyczyszczeniu w środku z zaschniętego "kitu", nałożyłem do środka czarnego silikonu (czarna uszczelka i skoda też) i ponownie ją założyłem.
                                      Od ok 2 lat po wodzie ani śladu....

                                      Ps. przed zdjęciem uszczelki zrobiłem sobie w 2 miejscach na uszczelce i aucie ślady białym korektorem żeby potem dokładnie zgrać uszczelkę z miejscami w aucie i żeby wszystko było w 100% na swoim miejscu.
                                      Było 122KM, 266Nm - jest 138KM, 326Nm

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        To też się wypowiem na temat wody w bagażniku,fakt że po lewej stronie,ale może pomoże komuś.
                                        Na początku zasylikonowałem wszystkie potencjalne miejsca łącznie z lewą lampą.Dałem sylikon pod uszczelkę klapy i wokół niej,a woda dalej się dostawała do środka.Przy którejś już wodnej próbie zauważyłem że woda pojawia się pod lampą i tym podłużnym plastikiem od środka bagażnika.
                                        Zdjąłem tylny zderzak wszystkie miejsca spawów które są pokryte jakąś masą dodatkowo zabezpieczyłem taśmą dekarską.od tamtej pory susza w bagażniku

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Właśnie odkryłem, że też mam problem z wodą w bagażniku U mnie zbiera się w zagłębieniu z prawej strony.
                                          Teraz już wiem czemu tak śmierdziało :x
                                          moje stare auto
                                          jest scout

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            dodaję dodatkowo zdjęcie wnętrza profilu wew którego spływają krople wody - śruba na lewo to mocowanie amortyzatora klapy bagażnika ale to raczej nie tamtędy dostaje się woda
                                            Załączone pliki
                                            ___________
                                            Octavia SEDAN SLX 1,9 TDI ASV (110 KM)

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              mnie woda leciała przez emblemat skody znaczek ledwo się trzymał i jak padał deszcz to woda wlatywała między emblemat a blachę bagażnika i leciała do środka pod tą osłonę i kapała z takiego czegoś okrągłego gumowego co zaskutkowało też zalanie jakimś cudem siłownika otwierania klapy i jego zamarznięcia przez to nie mogłem otworzyć klapy bo była ciągle zamknięta teraz znaczek zakleiłem silikonem emblemat i w środku klejem tam gdzie są 2 dziurki od emblematu i na razie nie cieknie

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Wiesz co, u mnie w octavii I woda dostawała się od środka przez antenę dachową, poprostu guma (uszczelka) która sie tam znajduje na górze nie była juz elastyczna i mimo że wszystko wyglądało świetnie to puszczała wode. Wymieniłem wszystko i wody nie ma.

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez yosssarian
                                                  dodaję dodatkowo zdjęcie wnętrza profilu wew którego spływają krople wody - śruba na lewo to mocowanie amortyzatora klapy bagażnika ale to raczej nie tamtędy dostaje się woda
                                                  Dokręć tą srubę jesli jest luźna.

                                                  I uszczelnij antenę. Jeśli to nie pomoże to pozostaje uszczelka. albo na sam koniec sprawdzenie spawów bo nic innego już do głowy mi nie przychodzi


                                                  P.S Sprawdź zgrzewy we wnękach zawiasów jeszcze
                                                  OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

                                                  DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

                                                  http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

                                                  Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X