Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odpowietrzanie hamulców i pompy abs

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Musiałem pojechać w parę miejsc, to przyjrzałem się nowym objawom .
    Na zgaszonym silniku pedał chodzi ok, ale też syczy, jak podpompuje kilka razy to łapie znacznie wyżej i nie da się już go wcisnąć, po odpaleniu auta, trzymając nogę na hamulcu powoli on opada, z tego co wyczytałem to znaczy że serwo działa prawidłowo. Stojąc lub jadąc, wduszając i puszczając hamulec słychać syczenie (odgłos zbliżony do pompowania materaca nożną pompką, słychać go za każdym razem), pedał jest elastyczny, nie wpada do końca, nie bierze wyżej po naduszeniu kilka razy pod rząd np. stojąc na światłach. Także wygląda wszystko ok. Pytanie, czemu wcześniej tego nie słyszałem :roll:

    Znalazłem takie informację w internecie, co prawda inne aut ale:

    Tam jest taka harmonijkowa osłonka założona na końcówkę serwa w kabinie i zabezpieczająca przed brudem. Ona w momencie wciskania pedału się ściska i powietrze ucieka z niej przez małą dziurkę. I rzeczywiście wtedy słychać syczenie, ale to powinno być słychać niezależnie czy silnik włączony czy nie - ważne żeby ruch pedału był dość duży. No i nie jest to takie syczenie, żeby było je słychać w czasie jazdy gdy siedzisz na fotelu i kierujesz Tylko słychać gdy jesteś nachylony przy pedałach.
    oraz

    "Jak mi zaczął syczeć pedał hamulca, to po pół roku padło serwo"
    :diabelski_usmiech

    oraz

    "Sprawdź dokładnie, może to tylko nieszczelność w przewodzie albo na wejściu przewodu do serwa - na gumowym kołnierzu. Tak jest to nieszczelność uszczelki od strony kabiny ale w serwisie vw powiedzieli mi że takiej uszczelki nie ma w sprzedaży trzeba wymienić całe serwo (bo jest nienaprawialne i nierozbieralne)"
    Dziwne, że wcześniej tego nie słyszałem tylko po wymianie płynu hamulcowego...

    Komentarz


    • #27
      Witam i proszę o rade mam odpowietrzony już kilka razy cały układ a pedał hamulca jest miękki. proszę o rade.

      Komentarz


      • #28
        Patrzyłeś po przewodach hamulcowych co kolwiek chociaż może któryś gdzieś jest pękniety i łapie powietrze? lub przy którymś zacisku,zapewne gdzieś coś nie jest szczelne i nie można odpowietrzyć...
        O1 srebrny hathback 1.9 TDI 110KM
        Łukasz... https://www.facebook.com/profile.php?id=100004382645613

        Komentarz


        • #29
          Zamieszczone przez bartek..
          Witam i proszę o rade mam odpowietrzony już kilka razy cały układ a pedał hamulca jest miękki. proszę o rade.

          A sprzęgła nie masz kolego przypadkiem hydraulicznego...? Pytam na poważnie... może tam gdzieś lewe powietrze pobiera przez nieszczelność ukłdu.... :?:
          Moja ex - Łasica
          BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

          Komentarz


          • #30
            Układ raczej jest szczelny bo bąble nie wychodzątylko płyn sie leje przed wymiana tarcz i klocków pedal byl twardy.Co do sprzęgła to nie wiem .

            Komentarz


            • #31
              Kazde sprzeglo w TDI z O1 jest hydrauliczne i ma swoj wysprzeglik napedzany plynem hamulcowym
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • #32
                tylko czy sprzęglo miało by wpływ na twardość hamulca?

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez bartek..
                  Układ raczej jest szczelny bo bąble nie wychodzątylko płyn sie leje przed wymiana tarcz i klocków pedal byl twardy.Co do sprzęgła to nie wiem .
                  Jak wymieniłeś tarcze i klocki w kpl. to pedał hamulca będzie przez kilka hamowań inny "gumowy" , po kilku hamowaniach ułoży się i będzie ok
                  bo niby jak się ma zapowietrzyć jak nie rozszczelniłeś układu ?
                  [center:8e1c38bf2b]Pomóż Kindze www.pomoz.eu [/center:8e1c38bf2b]


                  [center:8e1c38bf2b]"Mów łagodnie i miej przy sobie gruby kij, a zajdziesz daleko." - Teodor Roosevelt
                  [/center:8e1c38bf2b]
                  Ona pochłania

                  Komentarz


                  • #34
                    Ale uklad byl odpowietrzany dodatkowo, wiec uklad byl rozszczelniony, a nie byla przeprowadzona jedynie wymiana tarcz z klockami, ewentualnie z odessaniem nadmiaru plynu hamulcowego.
                    Spritmonitor.de

                    Komentarz


                    • #35
                      uklada sie juz pół roku więc pewnie to nie o ułożenie chodzi a metoda pompowanie ,trzymanie i odkręcenie odpowietrznika nic nie wychodzi czysty plyn .Jakieś pomysły?

                      Komentarz


                      • #36
                        Zamieszczone przez bartek..
                        tylko czy sprzęglo miało by wpływ na twardość hamulca?
                        Jeśli sprzęgło masz hydrauliczne to ma wpływ bo "zasilane" jest płynem hamulcowym...
                        Moja ex - Łasica
                        BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                        Komentarz


                        • #37
                          Jeżeli odpowietrzałem wszystkie 4 zaciski to nie wyszło by powietrze musze odpowietrzać sprzęglo ? Nie ma objawu typu nie wraca itp .

                          Komentarz


                          • #38
                            Na moje to tak, skoro to jeden układ.... ale to moja opinia, a czy mam rację nie wypowiedzą się experci...
                            Moja ex - Łasica
                            BHP... budowlanka... - Nasz FanPage

                            Komentarz


                            • #39
                              Ja miałem osuszoną jedną sekcję w pompie i sprzęgło się nie zapowietrzyło. Przewód od sprzęgła jest w okolicach połowy zbiorniczka, ale logicznie rozumując jeśli nie ma wycieku po stronie układu wysprzęlania to nie ma jak się zapowietrzyć bo przecież powietrze przez płyn w przewodzie nie przeniknie.

                              Komentarz


                              • #40
                                wychodzi na to że nic nie jest zapowietrzone a pedał jest miekki

                                Komentarz


                                • #41
                                  Zamieszczone przez Karql
                                  Zamieszczone przez natash
                                  A jaki płyn hamulcowy użyć, bo nie mam pojęcia , a wiem że mój po sprawdzeniu został oceniony na co najwyżej średni...
                                  Zalej byle jaki dot5.1 i będzie gitara

                                  zgadza się ale nie byle jaki tylko dobrej firmy :idea: te z CPN-u nadają sie do żuków :idea: polecam płyny hamulcowe Motula lub Bellray :idea: drogie ale naprawde dobre.

                                  [ Dodano: Nie 31 Sie, 14 16:14 ]
                                  Zamieszczone przez bartek..
                                  wychodzi na to że nic nie jest zapowietrzone a pedał jest miekki
                                  można kupić pompke vacuum i po kolei wysysać z kazdego koła plyn.równie dobra metoda co pompowanie pedałem hamulca :idea: i można to wykonać samemu lub z kolegą przy piwku :szeroki_usmiech
                                  maniak Suzuki Intruder

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    Płyn mimo tego że jest nowy miałby wpływ na hamulec?

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Zamieszczone przez jarezz
                                      Na moje to tak, skoro to jeden układ.... ale to moja opinia, a czy mam rację nie wypowiedzą się experci...
                                      Nie ma najmniejszego wpływu zapowietrzone sprzęgło na pracę hamulca. Proszę nie nabijać postów szkodliwymi dla innych stwierdzeniami.
                                      Zużyte przewody hamulcowe gumowe mogą powodować efekt miękkiego pedału i/lub nieodbijania tłoczków.

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Zamieszczone przez Stomil
                                        Zamieszczone przez jarezz
                                        Na moje to tak, skoro to jeden układ.... ale to moja opinia, a czy mam rację nie wypowiedzą się experci...
                                        Nie ma najmniejszego wpływu zapowietrzone sprzęgło na pracę hamulca. Proszę nie nabijać postów szkodliwymi dla innych stwierdzeniami.
                                        Zużyte przewody hamulcowe gumowe mogą powodować efekt miękkiego pedału i/lub nieodbijania tłoczków.
                                        święta prawda.może nawet lekko blokować hamulce :idea:

                                        [ Dodano: Wto 09 Wrz, 14 20:55 ]
                                        Zamieszczone przez bartek..
                                        Płyn mimo tego że jest nowy miałby wpływ na hamulec?
                                        przykład nie na miejscu ale......posiadam motocykl i zeszłej zimy mechanik wyjmował silnik rozkrecając ramę silnika a co za tym idzie sprzęgło musiał również rozłączyc(hydraulika).moto potem odebrałem i zero problemóLink lata bo kiedyś w korku stanąłem i sprzęgło zanikło.jak się okazało płyn się zagotował.zmieniłem na Motula i od tej pory nic tylko jeżdzić.pisałem o płynie ponieważ ma duży wpływ na prace układu co oczywiście nie musi być rozwiązaniem Twojego problemu.świeży dobry klasowo płyn nie absorbuje tak szybko wilgoci co w rezultacie przedłuża żywotność układu hamulcowego(brak korozji wewnątrz zacisków,cylinderków).i temperatura wrzenia dużo wyższa niż w "CPN-owych" płynach :wink:
                                        maniak Suzuki Intruder

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          święta prawda.może nawet lekko blokować hamulce
                                          Bodzilla, w jaki magiczny sposób kompletnie oddzielone układy hydrauliczne mogą na siebie wpływać? Pisz bardziej stylistycznie, będzie się łatwiej czytać.

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            został wlany nowy płyn ate dot4 wymienione tarcze i klocki na trw pedał po odpaleniu jest dalej miękki

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              odświeżę temat,
                                              podpowie mi ktoś jak odpowietrzyć hamulce w przypadku kiedy zleciał mi cały płyn z układu hamulcowego (przez pęknięty przewód)? Chodzi mi przede wszystkim o pompę abs. Naczytałem się na forach i w książce, że należy robić to w serwisach z odpowiednim sprzętem. Czy zwykłe standardowe pompowanie pedałem do momentu aż przestaną lecieć pęcherzyki powietrza nie przyniesie żądanego efektu?
                                              i czy jeżdżąc z zapowietrzona pompą nie uszkodzi się jej w jakiś sposób tj zatrze lub coś w tym stylu?
                                              aha i czy pompę hamulcową odpowietrza się jakąś specjalną metodą?

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Luzujesz odpowietrzniki, wlewasz płyn do momentu, aż nie będzie ubywało w zbiorniczku lub aż zacznie przeciekać odpowietrznikami, zakręcasz je. Włączasz VAGa, ABS, bloki pomiarowe, ustawienia pierwotne i postępujesz tak jak będzie napisane na ekranie. Na koniec tradycyjną metodą odpowietrzasz tylne koła.

                                                Komentarz


                                                • #49
                                                  a bez podłączania do VAGa tradycyjną metodą nie pójdzie?

                                                  Komentarz


                                                  • #50
                                                    Jeśli się pompa ABS osuszyła to chyba nie bardzo...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X