Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

silniczek(sterownik) szyby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Witam. Panowie ja mam taki problem. Otóz od pewnego czasu "bujałem" sie po elektrykach ponieważ coś rozładowywało aku. W końcu mój znajomy mechanio-elektryk odnalazł co i stwierdził ze mechanizm podnoszenia szyby kierowcy wraz z elektroniką do wymiany. Koleś pracował w volkswagenie więc mam do niego zaufanie. Podał mi nr. częsci 1U4959801b i zwrócił uwagę aby kupić silnik wraz z elektroniką ale jak czytam i widzę że sa rózne numery tego sterownika to zgłupiałem.
    Co prawda znalazłem na allegro taki ale nie wiem czy bedzie pasował:
    allegro.pl

    Komentarz


    • #27
      Witam wszystkich kolegów,
      Takie szybkie pytanie: czy da się oddzielić moduł sterujący od silniczka? Pytam ponieważ nie chcę zdejmować linki z rolki.
      Potrzebuje tylko wymienić sam moduł sterujący bo jest częściowo uszkodzony( nie działa centralny i lusterko).

      Dzięki
      P
      Paweł

      Komentarz


      • #28
        PKZ, Da się.Sam moduł jest zamocowany na trzy zaczepy plastikowe z obu stron i metalową spinkę w kształcie U ino bardziej kańciaste.Jak ściągniesz tapicerkę to się kapniesz o czym piszę.Przy wkładaniu musi ci lekko zaskoczyć przy samym silniczku.
        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
        Pozdrawiam ANIOL

        Komentarz


        • #29
          Dzięki kolego za odpowiedź. Mechanik chciał mnie naciągnać na na cały zestaw (moduł z silniczkiem, linki i prowadnice) za 280zł...
          Paweł

          Komentarz


          • #30
            PKZ, A co masz z tym modułem :?: Ja w tamtym roku miałem zgnite trzy piny i też walczyłem z tym modułem,jak coś to pisz.
            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
            Pozdrawiam ANIOL

            Komentarz


            • #31
              No mnie nie działa lusterko i centralny, elektryk potwierdził że to moduł. Piny sprawdzałem i są całe dlatego zdecydowałem że kupie nowy albo używany, zobaczę jaka cena.
              A tobie ktoś lutował te piny czy też wymieniłeś cały?
              Paweł

              Komentarz


              • #32
                Witam mam taki silniczek najprawdopodobniej sprawny, jeśli ktoś jest z Białegostoku to mogę sprzedać za symboliczną złotówkę bądź oddać za darmo (pochodzi z octavi 1998r bodajrze, która miała elektryczne szyby w standardzie) , co prawda siłownik który posiadam jest od strony pasażera, ale podłączyć zawsze można i sprawdzić czy działa, ja nie posiadam takiej możliwości (posiadam octavie z 2002r Classic), jak coś to piszcie. W ostateczności mogę wysłać ale nie wiem jaki to był by koszt. Mogę wysłać zdjęcia jak wygląda ten silniczek wraz ze sterownikiem, chyba to tak się nazywa poprawnie.
                http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...a-by-aryziomex

                Komentarz


                • #33
                  Witam

                  Jak widać jestem nowy. Poszukuje silniczka podnoszenia szyb do prawych przednich drzwi. Niestety nie mam oryginału dlatego nr modułu podaje z lewych przednich drzwi 101 446-201 i druga linijka 05 0763 10.
                  Octavia jest z 98r. Posiada 4xelektryczne szyby, elektryczne lusterka, klimę i centralny zamek z kluczyka. Jak by ktoś miał taki silniczek albo wiedział gdzie go zdobyć proszę o info.

                  Komentarz


                  • #34
                    swienty27, A na tej lewej stronie ale na silniczku masz naklejkę :?: Jak masz to spisz numer i daj znać.
                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                    Pozdrawiam ANIOL

                    Komentarz


                    • #35
                      Niestety naklejki nie mam - zdarta, jest tylko wytłoczony nr na samym silniczku:
                      0 130 821 731 - myślę że to nr silnika .

                      W pierwszych postach czytałem, że musi się zgadzać nr modułu żeby działał.
                      Moge podać nr katalogowy - doszedłem z etki że powienien to być 1U4959802B

                      Komentarz


                      • #36
                        swienty27, Właśnie o to mi chodziło.Numer od kierowcy i pasażera jest taki sam ino od pasażera ma dodatkowo literkę B.Nie wiem czemu chcesz go wymienić ale pamiętaj że numeracja musi być taka sama bo będą szopki w sterowaniu.Wiem bo to przerabiałem.
                        http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                        Pozdrawiam ANIOL

                        Komentarz


                        • #37
                          Niby z etki wynika ze lewe to 1U4959801b czyli tylko cyfrą się różnią.

                          A nr modułu nie jest ważny????
                          taka naklejka z tego plastiku koło silniczka
                          101 446-201
                          05 0763 10

                          P.S ja nie chce nic wymieniać ja po prostu nie mam w prawych drzwiach tego silniczka - jak kupiłem samochód już go nie było


                          Znalazłem na allegro:
                          allegro.pl

                          nr katalogowy się zgadza ale modułu już nie i teraz nie wiem czy to będzie działać????

                          Komentarz


                          • #38
                            swienty27, Numer z modułu też jest ważny.Ale jak ktoś demontuje silniczek z modułem np. z rozbitego auta to wyciąga cały komplet I wtedy numery silniczka i modułu pasują do innych aut z takim samym Linkóbuj zrobić jak ja.Pojechałem u mnie na Śląsku do aso Skoda,poprosiłem gościa od części zamiennych o podanie numeru silniczka i modułu na podstawie nr.VIN.Miałem szczęście,gość był wporządku i mi podał.Ale i tak nie umiałem znaleść używki z tym numerem i zrobiłem inaczej.Tylko że u mnie była to lewa strona i miałem zgnite piny.
                            http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                            Pozdrawiam ANIOL

                            Komentarz


                            • #39
                              Udało mi się dopasować, dzięki za pomoc

                              Komentarz


                              • #40
                                swienty27, To super jak się udało.Po to jest forum żeby sobie pomagać.
                                http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                Pozdrawiam ANIOL

                                Komentarz


                                • #41
                                  Kupiłem na allegro od kolesia co nic o nim nie wiedział tylko ze octavia miała silnik akl i pojemniść 1,6 a że ja tez taki mam kupiłem i działa

                                  Komentarz


                                  • #42
                                    swienty27, Dobrze trafiłeś bo z to numeracją to są jaja,to znaczy musi się zgadzać bo inaczej szopki w sterowaniu.
                                    http://picasaweb.google.com/ocp.maloslask1
                                    Pozdrawiam ANIOL

                                    Komentarz


                                    • #43
                                      Witam, odgrzewam kotleta potrzebuję moduł silniczka podnoszenia szyb o numerze
                                      101 446 201 05 0763 10

                                      Komentarz


                                      • #44
                                        Witam - tak jak kolega powyżej - może ktoś w Warszawie posiada moduł sterowania od kierowcy o nr 101446 203 05 0763 20 aby przeprowadzić próbę w celu wyeliminowania problemu . Powymieniałem wiązki, przelutowałem piny, zmieniałem zamki i dalej szukam przyczyny. Może trzeba wymienić ten moduł sterowania. Ale zanim zainwestuję chciałbym przeprowadzić test czy to na pewno ta część. Gdyby ktoś pomógł byłbym zobowiązany.

                                        [ Dodano: Pon 25 Sie, 14 12:42 ]
                                        Widzę że ciężka sprawa z tym sterownikiem...

                                        Komentarz


                                        • #45
                                          Witam szanownych forumowiczów poszukuje sterownika o tym samym numerze co kolega Mikser -101446 203 05 0763 20 problemy z centralnym lusterkami i klapka wlewu paliwa ...
                                          Pomożecie ???

                                          Komentarz


                                          • #46
                                            Zychu a jesteś pewien że to sterownik drzwi, a wiązkę sprawdzałeś?
                                            W przypadku sterownika masz dwie opcje - możesz przypadkiem pojawić się w Warszawie i się spotkamy i spróbujemy podpiąć mój sterownik (ja już swój zdobyłem - niestety trochę to trwało) i sprawdzić czy to to. Druga opcja - szukać po szrotach itp złomowiskach. Może ktoś się zgłosi z twoich okolic z takim samym sterownikiem ale jak widzisz odzew marny.

                                            Ponadto - istotne są numery seryjne napisane na nalepce sterownika drzwi - np HW12 SW0202 oznaczają typ oprogramowania, jeżeli będą się różnił - moduł nie zadziała właściwie. Pomimo tych samych numerów części (przetestowałem)

                                            Komentarz


                                            • #47
                                              potrzeba moduł do lewych drzwi tylnych i numeracji 101317 - 100 05 0729 10
                                              kupiłem jakiś na allegro ale o innych numerach to sama szyba się opuszcza i podnosi
                                              octavia 98r. jak coś

                                              Ha! fakt faktem po wielu poszukiwaniach znalazłem silniczek który mnie interesuje na czeskiej stronie za 2000 koron gdzieś 300 zł co jak co ale nie mam takiej sumy więc szkoda może komuś się przyda

                                              404 Not Found

                                              Komentarz


                                              • #48
                                                Potrzebuję silniczek (modułu) do skody octavia 1 o numerze 101446-202 05076310

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X