Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Awaria :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Awaria :(

    kamel_waw dobrze kombinuje...problem jest bardziej z pradem niz dawka paliwa dlatego te regeneracje pompy to mozna sobie w d... wsadzic
    Pytanie jest tylko czy chcecie co 2 lata zmieniac dobry akumulator na nowy czy zrobic myk w programie i nawet 5letnia centra bedzie wystarczajaca :twisted:

  • #2
    Awaria

    Słuchajcie dziś rano odpaliłem przy -20 po jakiś 15 min jazdy temp silnika pokazywała 90 st ale z dmuchawy leci lodowate powietrze - przejechałem prawwie 60 km i nic lodowate powietrze mimio że od 40 min jest 90 st na silniku....

    I jeszcze jeden zły objaw który się dziś objawił przy jeździe np pod górkę temp lekko wychodzi poza 90 st takiego objawu nigdy nie było... coś padło ? może czujnik temperatury ??

    A może coś przymarzło ?? Co to może być po takich objawach ?? wczoraj wszytsko było ok

    Komentarz


    • #3
      Podepnij pod kompa
      __________________________________

      Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

      Komentarz


      • #4
        No tak ale za kompa mnie na starcie 60 zł skasują a termostat chyba tańszy jest - może te objawy na coś ewidentnie wskazują ?

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez radek radziszewski
          może czujnik temperatury ??

          A może coś przymarzło ??
          Jedna i druga opcja jest możliwa. Najlepiej gdybyś mógł wjechać do ogrzewanego garażu i tam postawił na dobę następnie odpalił, to da Ci wgląd w sprawę
          wocek

          Komentarz


          • #6
            Chciałem tak właśnie zrobić ale nie mam gdzie

            [ Dodano: Nie 24 Sty, 10 10:36 ]
            Ale jesli ta wskazówka pokazuje temperaturę silnika to chyba czujnik działa ?
            Brak ogrzewania jest totalny ani na postoju ani podczas jazdy no i martwi mnie to nagła przekraczanie 90 st pod obciązeniem szczególnie przy -20 st na dworze

            Komentarz


            • #7
              Jeżeli niemasz warunków aby wstawic do garażu, to spuść całą zawartość układu chłodzenia i zalej od nowa płynem do chłodnic( nowym) o tem. krzepniecia przynajmniej ok -30 st C. może to coś pomoze napewno nie zaszkodzi!!!
              Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
              Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
              A mówiła mama -
              "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
              http://campaign.scania.com/v8/

              Komentarz


              • #8
                W calym dolocie powietrza zewnetrznego masz temp. zblizona do temp. otoczenia, jezeli byla tam wilgoc to mogla zamarznac i unieruchomic pewne elementy w ich ostatnim polozeniu: klapka mieszania powietrza, ciegno tej klapki. Druga przyczyna- brak przeplywu plynu chlodniczego przez wymiennik ciepla. 3- sterowanie (elektronika).
                PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                Komentarz


                • #9
                  czyli najlepiej będzie sprubowac gdzieś do garażu się dostać...

                  Komentarz


                  • #10
                    radek, jezeli ktos proponuje Ci sprawdzenie bledow kablem to nie znaczy ze wysyla Cie do Serwisu tylko sugeruje poszukac kumpla w okolicy gdzie mieszkasz i wspolnie odszukac usterke. Romekm76, jezeli w ukladzie jest jakis korek lodowy to wymiana plynu na gestrzy nie pomoze. Przy aktualnej temp. zewn. zabiegi pod autem na dworze- srednio.
                    PL-LOP D-ROW mutex/ocfipreoqyfb/mutex

                    Komentarz


                    • #11
                      Radek, co do jednego z wcześniejszych Twoich postów, nie jest to wina termostatu. Szukaj tam gdzie Ci bubu podpowiada.
                      www.k-mot.pl
                      Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                      Autoholowanie.
                      Robert Kulma

                      Komentarz


                      • #12
                        radek radziszewski, wejdź na forum dla Swojego regionu, może Ktoś Ci pomoże w zeskanowaniu autka
                        __________________________________

                        Witaj szkoło, żegnajcie kochane pieniążki.

                        Komentarz


                        • #13
                          Jak nie leci cieple powietrze na rozgrzanym silniku to pierwsze co sprawdzic czy pompa wody sie nie rozsypala :!: (mogl plyn chlodniczy przymarznac i rozwalilo lopatki), szczegolnie jesli temp wychodzi pow. 90 stopni. Prawdopodobnie Twoj silnik chlodzi tylko to co wpadnie do chlodnicy podczas jazdy, tez to przechodzilem.
                          Kiedyś O1 1.8T , Później O2FL 1.6 Fabia II 1.9 TDi, teraz Rapid 1.2 TSI 110 km

                          Komentarz


                          • #14
                            musze z tym garażem spróbować...

                            Komentarz


                            • #15
                              Zobacz czy jest woda, bo wyglada jakby wody brakowalo, albo padla pompa wody i jako ze jest zimno to silnik sie nie gotuje, ale rewelacji nie ma.

                              Plyn chlodniczy jest na 100% do -30 czy to tylko tak w teorii :twisted:
                              Spritmonitor.de

                              Komentarz


                              • #16
                                Na szczęście chyba wszystko jest ok - wczoraj wieczorem jechałem do bielska i już po przejechaniu 2 km ogrzewanie działało a silnik się nie przegrzewał - może więc coś rano się przymroziło ....

                                Komentarz


                                • #17
                                  radek radziszewski, sprawdz do ilu "-" masz płych chłodzenia...., bo zeby gdzieś bałaganu sie nie narobiło.
                                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                  Komentarz

                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                  Pracuję...
                                  X