Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O1] Skoda narobila wstydu, rozrusznik .

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O1] Skoda narobila wstydu, rozrusznik .

    O ile pamiętam data produkcji - styczeń 2009.

    A tu jeszcze foto z nalepą :

    By tomecki994 at 2010-06-19

  • #2
    [O1] Skoda narobila wstydu, rozrusznik .

    Byłem u kobiety no i jadę po mamę z pracy ; ) No jak to znajac mamo chodz na stacje :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech :diabelski_usmiech

    troche benzynki ;d troszkę gazu ;d zapłacone ; ) odpalam a tu pupa ;d nie chce odpalic

    Rozruch się kreci ale nie kreci silnikiem : ) odpaliłem ja na popych cale szczęście Dobrze ze obsługa mi pomogła popchać skodę xd


    [youtube] [/youtube]

    I mam kluczowe pytanie ; ) Jak wykrecic najlepiej rozruch i sie do niego dostac bo nie ma tam duzo miejsca . I czy awaria mogla byc spowodowana "częstym kręceniem i dlugim nawet do 1 min silnika z powodu GAZ-u ;// czy kręceniem auta na nie żywym akumulatorze " ?

    Komentarz


    • #3
      Mnie to wygląda że ci bendix poleciał

      Bendix rozrusznika Octavia - SKODA CZĘŚCI dystrybutor części do skody,części skoda,skodaczesci,skoda felicja,favorit,skoda fabia,octavia

      .

      Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

      Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez robert.dg
        "częstym kręceniem i dlugim nawet do 1 min silnika z powodu GAZ-u
        Desperado z Ciebie! Co to za tragiczna instalacja, żeby trzeba było kręcić minutę?

        Komentarz


        • #5
          Desperado z Ciebie! Co to za tragiczna instalacja, żeby trzeba było kręcić minutę?
          Powiem Ci tak ... Jak odpalam skode na benzynie i jest zimny silnik i przełączam na gaz zaczyna sie dusić . Auto gaśnie . Przełączam na benzynę . I pierwsze odpalenie jest takie ze :

          1. Na pełnym gazie wskoczy do 5 tys obrotów i zgaśnie.
          2. jest tak samo
          3. tak samo
          4. za czwartym obroty strasznie falują jak by mu sie nie chciało no i przepala wszystko i chodzi

          Mnie to wygląda że ci bendix poleciał
          A możesz mi powiedzieć jak dostać się do rozruchu i ile jest tak śrubek itp ?

          Komentarz


          • #6
            a jak szybko przelaczasz z benzyny na gaz? przy -16 musze przejechac ponad 3km aby zlapac temperature, moze za wczesnie probojesz?

            Komentarz


            • #7
              robert.dg, Nie mam pojęcia w 1,8
              .

              Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

              Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

              Komentarz


              • #8
                Marx, juz sie nauczylem przejadę chwile i na gaz
                Człowiek uczy się na błędach ; )

                Komentarz


                • #9
                  Ja poniżej 10 stopni mam problemy z płynnym (automatycznym) przełączeniem na gaz, więc profilaktycznie czekam aż silnik się nagrzeje do 90 stopni i dopiero przełączam na gaz. Idzie trochę więcej wachy, ale za to nie martwię sie o jakieś uszkodzenia.

                  Komentarz


                  • #10
                    no to kolego robert.dg witaj w klubie. Mam to samo tylko ze u mnie za ktoryms razem odpali zazwyczaj za 3 razem. mechanik powiedzial zebym sprawdzil aku, pojechalem sprawdzilem okazalo sie ze juz jest prawie zlom. Dziś czekam na kuriera z nowym aku i zobaczymy czy cos pomoze, jak nie to regeneracja rozrusznika( bendix 100zł i tulejki + szczotki 60 zł). Ale jak na moje oko ( fachowca z pod bloku) to nie jest akumulator tylko rozrusznik, no oczywiscie moge sie mylić

                    Komentarz


                    • #11
                      rozrusznik - bendiks padł wykręcić nie trudno lecz potrzebny kanał lub dobry podnośnik. Klucz rurkowy dla jednej śruby nie pamiętam 15 lub trzynastka oczywiście odłączyć akumę

                      Komentarz


                      • #12
                        miałem taki problem co prawda w golfie ale objawy te same...bendiks
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=25050

                        Komentarz


                        • #13
                          morgh, to nie lepiej kupic uzywke rozruchu ? Drogi ten bendiks twoj.

                          krisoctav, kanał jest tylko mróz nie daje mozliwosci "'czyt. checi' by to zrobic ;d

                          A co jeszcze powinienem zrobic z rozrusznikiem, co wymienic gdy juz bedzie rozkrecony ?

                          Chyba sobie na razie pojezdze komunikacja miejscka ;d 52 zł za miesiac jazdy xd

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez robert.dg
                            Powiem Ci tak ... Jak odpalam skode na benzynie i jest zimny silnik i przełączam na gaz zaczyna sie dusić . Auto gaśnie . Przełączam na benzynę . I pierwsze odpalenie jest takie ze :

                            1. Na pełnym gazie wskoczy do 5 tys obrotów i zgaśnie.
                            2. jest tak samo
                            3. tak samo
                            4. za czwartym obroty strasznie falują jak by mu sie nie chciało no i przepala wszystko i chodzi
                            gaz ma to do siebie ze spala sie w wyzszych temp . niz benzyna .. nigdy nie przelaczaj go z benzyny ('na zimnym silniku' ) na gaz ... przejezdz ze 2-3km silnik zlapie temp i przelaczy sie prawidlowo... poczytaj instrukcje obslugi :wink: tam jest pare ciekawych rzeczy
                            sprzedam do OI :

                            szyby cala lewa strona
                            nadkole nowe LP
                            kontakt PW

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez vince123
                              poczytaj instrukcje obslugi :wink: tam jest pare ciekawych rzeczy
                              zebym ja widzial instrukcje instalacji gazowej od poloneza :szeroki_usmiech bo taka mam zamontowana :lol:

                              Komentarz


                              • #16
                                robert.dg ja pisze z robocizna własnie jade na wymiane aku wczoraj zalozylem nowe i to samo (cena bendixu 70zł)
                                ja wychodze z tego zalożenia że jeżeli ze lepiej zregenerowac niż kupic uzywke bo nie wiesz co kupujesz!!
                                Pozdro

                                [ Dodano: Czw 28 Sty, 10 15:43 ]
                                Dziś wymienilem ten bendix proste jak konstrukcja gwozdzia i odpala ze nawet rozrusznika prawie nie slychac
                                Pozdrowienia

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez morgh
                                  robert.dg ja pisze z robocizna własnie jade na wymiane aku wczoraj zalozylem nowe i to samo (cena bendixu 70zł)
                                  ja wychodze z tego zalożenia że jeżeli ze lepiej zregenerowac niż kupic uzywke bo nie wiesz co kupujesz!!
                                  Pozdro

                                  [ Dodano: Czw 28 Sty, 10 15:43 ]
                                  Dziś wymienilem ten bendix proste jak konstrukcja gwozdzia i odpala ze nawet rozrusznika prawie nie slychac
                                  Pozdrowienia
                                  Mam ten sam problem, rozebrałem rozrusznik, tylko wyczyściłem bo wszystko wygadało
                                  na sprawne. Założyłem z powrotem i dalej lipa. Czy u ciebie ten bendix też wyglądał na sprawny, bo nie wiem czy go wymienić?

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A ja powiem wam ze zadne z was nie miało racji co do Bendiksa

                                    Odkręciłem rozrusznik i patrze na bendiks nie jest wyrobiony . No i zaniepokoiło mnie to ze troszkę było luźne. Pocięglem za niego i prawie wyszedł cały ; o zaczęło sie z niego sypać plastikowe drobne kawałki. Pojechałem na szrot po używkę nie mieli, pojechałem do Sosnowca i okazało sie ze jakieś prowadnice się posypały czy coś w tym stylu będę miał chwile to zrobię wam skan rachunku. Zapłaciłem za cala regeneracje 120 zł , 40 zł za naprawę, 80 zł za części. Rozrusznik działa jak nowy, silnik kreci jak by był po jakiejś regeneracji. Usłyszałem duża różnice przy odpalaniu Rozrusznik zrobili mi w 30 min i dostałem kalendarz na rok 2010 z ładnymi paniami xdd pro firma ;d a przed lokalem stal hammer H2 xd

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      robert.dg, I jakie to proste
                                      .

                                      Jeżeli moja odpowiedź okazała się pomocna, wciśnij "Pomógł" k

                                      Polecam Szybkie pożyczki Rzeszów oraz Tanie ubezpieczenia OC Rzeszów

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        phoneman, no i drogie ;d trzeba znaleźć prace ...

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          U mnie bendix wygladal na nie uszkodzony ale w srodku podobno sa jakies elementy ktore nie blokuja i przepuszczaja jak krecisz. Ja wymienilem i mam spokoj i zaplacilem tyle samo czyli 70 zł ( bo lepszy - tanszy byl po 35 zł) bendix i 50 zł wymiana i po klopocie

                                          Komentarz

                                          POWRÓT NA GÓRĘ
                                          Pracuję...
                                          X