Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Pokrywka obudowy filtra paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Pokrywka obudowy filtra paliwa

    mariokr, też mi się podoba tylko jak kwestia ceny, jakby ktoś mógł z Kraka podjechać i się zorientować w tym temacie byłbym wdzięczny
    Obecnie auto ;
    Touareg 7P
    http://forum.golf6.pl/vw-inne-profil...ter-t2063.html
    Golf VI Rline
    http://forum.golf6.pl/vw-mk6-profil/...ter-t1060.html
    No i nadal Octavia
    Baster

  • #2
    [O2] Pokrywka obudowy filtra paliwa

    W sobote dokonałem wymiany filtra paliwa. Oczysciłem obudowe, włożyłem nowy filtr,dałem nowa uszczelkę pod pokrywke. Skrecanie tych małych srubek szło ciezko. Pokrywa z oporem udało sie przykrecić. W celu zweryfikowania tak cieżko wchodzącej pokrywy rozkreciłem i unioslem ją. Wszystko ok. Ponownie przykreciłem.
    Dziś obejrzałem,czy przypadkiem nie cieknie z tego filtra.
    Okazuje sie,że jest zapocony a na łączeniu pokrywy z obudową widać że nie jest szczelny.
    Jak temu zaradzić? ops:
    Już odebrane A3 TFSI limuzyna

    Komentarz


    • #3
      może odkręć jeszcze raz pokrywkę filtra i przykręć ponownie tylko śrubki skręcaj " na krzyż" po przekątnej i równomiernie. , może to pomoże.

      Komentarz


      • #4
        Kupie pożądny klucz i właśnie tak zrobie. Skrecajac cieżko było załapać te śrubki. Starałem sie je przykrecać na krzyż,ale troche nie równomiernie.
        Może uszczelka jakaś trefna? Włożenie tej uszczeliki jest prymitywnie proste,zatem wątpie abym zle ja ułozył w dekielku.
        Poszukam w sklepie nowej uszczelki aczkolwiek watpie abym ja dostał. Ponieważ wystepuje ona w komplecie z filtrem.
        Zna ktoś dokladne wymiary tej uszczelki? 2006r BLS dla systemu UFI.
        Już odebrane A3 TFSI limuzyna

        Komentarz


        • #5
          ja zakładając ją na pokrywkę u siebie najpierw ją przesmarowałem paliwem i lepiej poszła.

          Komentarz


          • #6
            Uszczelka wymieniona. Jednak zapocenie w jednym miejscu zostało. Trzeba wykręcić te cholerne torxy i dać srubki na zwykły klucz.I bedzie po problemie z odkrecaniem, wkrecaniem oraz szczelnością.
            Już odebrane A3 TFSI limuzyna

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez progressowy
              W celu zweryfikowania tak cieżko wchodzącej pokrywy rozkreciłem i unioslem ją.
              i to był błąd. z tego co słyszałem, TYLKO raz można dokręcać filtr paliwa, ponowne próby odkręcania filtra kończą się "zerwaniem/zniekształceniem" uszczelki...tak to wytłumaczył mechanik gdy chciałem kupić zapasowy filtr paliwa.

              Komentarz

              POWRÓT NA GÓRĘ
              Pracuję...
              X