Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Rzucanie i podskakiwanie auta.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Rzucanie i podskakiwanie auta.

    Mam problem z Octavia 1 2010r podczas hamowania auto podskakuje i drga. Tarcze z przodu podmieniałem- bez zmian, opony sprawdzone-bicia nie ma, luzów na kołach brak. Czy ma ktoś jakiś pomysł, pedał hamulca twardy, ale może pomoże odpowietrzenie hamulców?

  • #2
    Tuleje w wahaczach i sworznia wahaczy ??
    Spritmonitor.de

    Komentarz


    • #3
      Tuleje wymieniane tydzień temu, bo guma w jednej była spękana. Jak sprawdzić sworznie?

      Komentarz


      • #4
        Luzów na kołach nie ma, ale podjadę na stację diagnostyczną na szarpaki i rolki, zobaczę co na tym wyjdzie.

        Komentarz


        • #5
          Jeśli chcesz wykluczyć sworznie wahaczy, to wciśnij przez gumki po 1 mililitrze oleju silnikowego ze strzykawki... .z igłą rzecz jasna. Powinno na jakiś czas się uspokoić lub przynajmniej wyciszyć.

          Komentarz


          • #6
            Dzięki za radę, będę próbować.

            Komentarz


            • #7
              Jest nowy trop. Wczoraj jak miałem otwartą maskę to po wciśnięciu hamulca usłyszałem syk(wciskałem kilkanaście razy i zawsze tak samo). Nie zwracałem na to wcześniej uwagi, ale czy to jest normalne? Czy tam coś wypuszcza podciśnienie albo coś(jakiś zawór?). Jakby ktoś mógł u siebie sprawdzić byłbym wdzięczny. Usterka zawieszenia wykluczona. Auto hamuje "jakby" pulsacyjne.

              Komentarz


              • #8
                Niestety zła diagnoza. Syczy zawór odpowietrzania na silniku(kolektorze dolotowym). Ale mam inny pomysł czy da się sprawdzić poprawność działania korektora hamowania i serwa. Jest możliwość, żeby były one uszkodzone i ciśnienie w układzie hamulcowym się zmieniało w czasie gdy nacisk na pedał hamulca jest taki sam?

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X