Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zniknął płyn chłodniczy przy niskiej temperaturze

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zniknął płyn chłodniczy przy niskiej temperaturze

    Witam,

    Kolejny raz zniknęła mi cześć płynu chłodniczego podczas mroźnej pogody i postoju auta. Ostatni raz miał miejsce 2 lata temu. Auto stało w takim miejscu, że nie zobaczę wycieku na ziemi. Miał ktoś coś podobnego?
    Zgrywanie wsadów z kości, programowanie BIOS, programowanie pamięci.

  • #2
    Zamieszczone przez lukas_jg Zobacz wpis
    Kolejny raz zniknęła mi cześć płynu chłodniczego podczas mroźnej pogody i postoju auta. Ostatni raz miał miejsce 2 lata temu.
    Niska temperatura ma to do siebie że "materiały się kurczą". W układzie chłodzenia jest sporo rurek o małej średnicy, a więc liniowe kurczenie/rozszerzanie może być zauważalne. Jeżeli po nagrzaniu jest wszystko w normie, to w porządku, tym bardziej że dzieje się raz na dwa lata. Dolać trochę i po problemie.

    Komentarz


    • #3
      Ja jestem świeżo po wymianie obudowy termostatu w 1.6 BFQ. Tracił płyn tylko w mroźne dni. Szczególnie po nocy było widać spory ubytek.
      Po zbadaniu sprawy okazało się że wyciek był na połaczeniu blok silnika-termostat. Wymieniłem kompletny termostat choć pewnie wystarczyłoby tylko uszczelkę.
      Dodatkowo przy montażu po zewnętrznej stronie uszczelki termostatu zastosowałem silikon do wysokich temperatur. Sądzę że teraz to dłużej wytrzyma.

      Ja też długo nie mogłem zlokalizować wycieku, rok temu w zimie też dwa razy dolewałem płynu. Teraz jednak wyciek był już większy i zmusił mnie do poszukiwań
      "coś być musi, do cholery, za zakrętem"

      O1 Tour BFQ+LPG LR - BARRACUDA
      O2 Tour BSE+LPG LR - MED

      Komentarz

      POWRÓT NA GÓRĘ
      Pracuję...
      X